Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dziecko wrażliwe???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    dziecko wrażliwe???

    witam,
    mam problem z moim prawie 3 letnim synkiem (w styczniu będzie miał 3). Odkąd się urodził był dosyć płaczliwym dzieckiem, wiadomo,kolki,zęby, nowe twarze, zawsze było na co zwalić.Odkąd też jest z nami staramy się organizować mu czas tak, żeby bywał wśród ludzi a szczególnie dzieci.Chodzimy do wielu znajomych, którzy mają dzieci młodsze, w jego wieku, starsze. Wiele razy była o coś "wojna" (czyt.zabawki itd) ale zazwyczaj było ok. To samo na placu zabaw. Było ok. Zauważyliśmy, że synek to troszkę indywidualista, zawsze nieco z boku,ale sam ładnie się bawi i raczej należy do grzecznych dzieci. Ale może w końcu dojdę do problemu. Otóż od jakiegoś czasu mój syn boi się panicznie dzieci. Nawet tych, do których chodziliśmy i gdzie chętnie chodził, które zna. Wygląda to tak, że cały dzień chce iść np do Zosi, po czym jak już tam jesteśmy to on w progu zawraca. Potem jak już chwilę tam spędzimy do wszystkiego woła mnie. "mamo i mamo"...no i płacz, bez przerwy płacz. O wszystko. Wszędzie się to powtarza, u starszych i młodszych i u rówieśników.Już nie wiem co mam robić, chcę żeby w przyszłym roku poszedł do przedszkola. Dodam, że nie pracuję i spędzam z nim czas w domu ale jak tylko mam okazję to zostawiam go z tatą, czy z kimś zaufanym. Zawsze wracam, nie zaszła w jego życiu żadna zmiana...Niektórzy mi mówią, że wyrośnie, ale ja już mam dość...bo np wczoraj idziemy na plac zabaw i jak zobaczył ile tam dzieci to mówi do mnie "Nie chce tych dzieci"...i minka w podkówkę i od razu płacz. Zostaliśmy tam i super się bawił, zapomniał chyba. W domu mu czytam i opowiadam o dzieciach, kolegach,przyjaciołach. Rozumie to, ogląda zdjęcia i mówi, że lubi tę i tę osobę, ale w praktyce-tak jak opisałam. Z dorosłymi nie ma problemu.
    Co radzicie???
    Pozdrawiam.
  •    
       

    #2
    Odp: dziecko wrażliwe???

    Myślę, że dobrze postepujesz w takich sytuacjach, zostałaś na placu zabaw mimo, że synek nie chciał tam iść. Pokazałaś mu, że nie ma się czego bać, że z dziećmi też jest fajnie. Z czasem to minie, a póki co musisz być cierpliwa.
    Mój synek też był ze mną przez 3 lata w domu, też mu ciężko od razu wejść w towarzystwo dzieci i czuć się swobodnie, od 1,5 miesiąca chodzi do przedszkola i z tygodnia na tydzień jego zachowanie jest inne. Nie wiem co Ci jeszcze napisać... po prostu dzieci mają różne "fanaberie", my ich kilka przechodziliśmy, wszystkie po jakimś czasie minęły.
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      Odp: dziecko wrażliwe???

      No i prawidłowo robisz małymi kroczkami nawet mogłas cos przeoczyć moze jakies dziecko mu cos zrobilo,dzieci tak mają zrazaja się i chwile to potrwa zanim się "naprawi".Przyzwyczai się i nie odpuszczaj jak najwiecej niech przebywa z dziecmi bo w przedszkolu nie da sobie rady, bedzie odpychany jak nie bedzie umiał sie godzic z dziecmi,maluchy sa okrutne.
      Moj potwornicki Olaszek choc ma nie całe 2 lata sprzedałby mnie za grosze,poszłam ja zapisać do złobka to tak sie czepiła ściany ze nie moglam jej oderwać-tak bardzo lubi dzieci.Nie daje sobie z nia rady w domu.Strasznie zywa i rozrabiaka....ciesz sie ze masz grzecznego chłopaczka.


      Skomentuj


        #4
        Odp: dziecko wrażliwe???

        Z moją córcią gdzieś do roku wprost nie dało sie wytrzymać, nic tylko mama i mama, nikt nie mógł jej nawet wziąć na ręce. A teraz? Radykalna zmiana. Wszędzie jej pełno i bardzo sie garnie do dzieci i dorosłych. Więc wszystko jeszcze może się zmienić, nie ma sie co martwić.
        Moja prawie dorosła córka


        Moja wyrośnięta kruszynka

        Skomentuj


          #5
          Odp: dziecko wrażliwe???

          Moja córka też w tym wieku zachowywala się jak dzik. A teraz pierwsza artystka w przedszkolu.

          Skomentuj


            #6
            Odp: dziecko wrażliwe???

            Z moim synem było podobnie, z tymże on chciał się bawić z dziećmi tylko nie umiał. Zawsze coś było nie tak. A to go ktoś uderzył, coś zabrał a on strasznie to przeżywał. Teraz też chce mieć kolegów ale jakoś nie mają wspólnego języka.
            Chyba jest skazany na samotność.

            Skomentuj


              #7
              Odp: dziecko wrażliwe???

              W jakim wieku jest Twój synek?? Moja Majcia 1,5 roczna to poszłaby wszędzie z każdym nieznajomym...szybko zapominając o mnie i o mężu.To nas przeraża.



              Skomentuj

                     
              Working...
              X