Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Domowe przedszkole 3+ :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Domowe przedszkole 3+ :)

    Moje dziecko niestety nie dostało się do przedszkola, z racji tego, że nie pracuję chciałabym mu zorganizować jak naj lepiej jesienno zimowy czas. dodam ,że synek sprawia nam troszkę problemów - nie słucha się, nie chce pomagac w domu i ma napady gniewu przeplatane krzykiem i mówieniem bardzo brzydkich słów. drogie mamusie czy macie jakieś pomysły na rozwijające zabawy i zorganizowanie czasu żywemu dziecku? ile musi mieć ruchu takie dziecko a ile czasu na wyciszenie -np czytanie bajek ? czy możecie polecić jakieś bajeczki do słuchania albo do czytania tzw wychowawcze?





  •    
       

    #2
    Odp: Domowe przedszkole 3+

    ooo mnie tez to interesuje corcia jest niezbyt grzeczna... o tym czy pojdzie do przedszkola bede wiedziec na poczatku wrzesnia... jest jeszcze synek, 14-miesieczny, ktory niestety nasladuje zachowanie siostry... ciezko go czymkolwiek zajac...

    ja sie nawet ostatnio zastanawialam nad otworzeniem przedszkola w domu... teraz jest duuuzo latwiej to zrobic, bo przepisy sie pozmienialay... wziac ok 5 dzieci... nie wiem... w sumie chcialabym od malej troszke odpoczac


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj


      #3
      Odp: Domowe przedszkole 3+

      Ja też myślałam o przedszkolu w domu ale chyba bym nie dała rady :-D
      mamusie czekam na rady i sprawdzone metody !





      Skomentuj


        #4
        Odp: Domowe przedszkole 3+

        Mnie inspirują zabawy córeczki z przedszkola. Ponieważ wychowuję ją w duchu montessoriańskim, to Antosia nie spędza czasu przed komputerem i telewizorem. Dzięki stałemu kontaktowi z wychowawczyniami z przedszkola, wiem co małej sprawia przyjemność tam, jakie rozwija umiejętności, więc pielęgnuje je w domu, nie zapominając o pozostałych Puzzle, gry edukacyjne (drewniane, klocki itp), na pewno ułatwiają domowe wychowanie

        Skomentuj


          #5
          Odp: Domowe przedszkole 3+

          ja tez jestem z tych co niechetnie dzieciom bajki włączaja czy gry na komputerze jednak moj 3 latek juz umie sie w miare sprawnie obslugiwac myszka, chcac niechcac komputer bedzie w jego zyciu codziennoscia - ale kozysta z niego moze 2-3 razy na 2 miesiace,

          jest duzo fajnych zabaw z maluchem - wszystkie artystyczne malowania rekoma pedzlami gabkami, czy walkami
          ciastolina , arkusze/ksiazeczki do wielokrotnego pisania mazakiem, wyklejanie wata i wycinankami
          namiot/domek
          karton i robienie z niego a to samochodu, samolotu, autobusu,
          poranna gimnastyka,
          muzykowanie z tanczeniem
          pilka gimnastyczna, zjezdzalnia domowa(niekoniecznei taka kupna moze byc kawal deski i np z tapczanu )

          Skomentuj


            #6
            Odp: Domowe przedszkole 3+

            U mnie jest jeden problemy - młody nie może się skupić dłużej niż 3 minuty na rysowaniu malowaniu farbami itd. puzli i gier nie lubi i chciałabym go jakoś zachęcić do gier, ale jakoś z marnym skutkiem lubi bardzo wyszywanki bez igły ale bawi się nimi po swojemu przed tv spedza za dużo czasu a na komputerze gra jeśli można tak to nazwać z 15 minut w 2 razy w miesiącu chciałabym go nauczyć trochę alfabetu i malowania jakiś kształtów itd. ale nie wiem jak go do tego zachęcić?





            Skomentuj


              #7
              Odp: Domowe przedszkole 3+

              gdy oderwe dziecko od tv zaczynamy malować , ciekawe pomysly na http://zabawy-dla-dzieci.blogspot.com polecam.
              http://rybapogrecku.pl
              http://salatkazkurczakiem.net.pl

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Domowe przedszkole 3+

                A nie macie zajęć u siebie w mieście dla takich maluchów ,które nie dostały się do przedszkola?
                My mamy zajęcia w Ośrodku Kultury - są to zajecia dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny.
                Do tej pory chodziliśmy na zajęcia raz w tygodniu po godzinie ,ale to była Akademia Malucha dla dzieci od roku to trzech lat, a kolejne zajęcia są już w ramach ,,Mini Domowego Przedszkola".
                Z przyjemnością zapisałam tam Jasia, bo lekarz kazał nam się wstrzymać jeszcze z przedszkolem rok ,a bardzo mi zależało na tym aby miał kontakt z innymi dziećmi.

                Jezeli chodzi o okres jesienno-zimowy ,to ja wymyślałam takie zabawy byleby mi jak najszybciej zleciał czas.
                Bawiliśmy się w sklep, robiliśmy pikniki dla misi, byliśmy piratami, bawiliśmy się w chowanego, berka, malowaliśmy farbami, robiliśmy teatrzyk.
                W tym roku zapewne wszystko się powtórzy.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Domowe przedszkole 3+

                  Ciekawa sprawa te zajęcia o których piszesz,jednak nie w każdym mieście jest to dostępne,a w tych mniejszych miejscowościach kompletnie nie wchodzi w grę. A domowe przedszkole- pomysł świetny,można by sie zebrać nawet w kilka osób jeśli są z tej samej miejscowości.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Domowe przedszkole 3+

                    Nie no... ja bym chyba zwariowała, jakbym poza swoimi miała jeszcze obce dzieci pilnować... hihihih

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Domowe przedszkole 3+

                      Hehe czemu - ja bym też chętnie założyła takie przedszkole ale nie mam na tyle dużego domku


                      ________
                      Nowe przedszkole Warszawa - sprawdź

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X