Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

znajomośc kolorów u przedszkolaka...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    znajomośc kolorów u przedszkolaka...

    Kochani jak nauczyliście swoje dzieci odróżniac kolory,w jakim wieku sa i ile kolorów znają już Wasze przedszkolaki ?
  •    
       

    #2
    Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

    Cyprian uczył się poprzez oglądanie książeczek z serii dla maluchów, już rok temu znał większość kolorów a od pół roku zna wszystkie ma teraz 3 latka





    Skomentuj


      #3
      Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

      Mi się wydaje ,że dzieci prędzej niż pójście do przedszkola załapują kolory.
      Przynajmniej mój 2latek potrafi już kilka kolorów rozróżnić ,ale nigdy jeszcze nie sprawdzałam ,które umie a których nie. Ale kiedy proszę aby przyniósł np. czerwony samochodzik to przynosi czerwony, a nie zielony.

      Skomentuj


        #4
        Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

        Witaj,
        mój synek dość wcześnie - dostał książkę Bob Budowniczy o kolorach i w ten sposób mając ledwo 1,5 roczku poznał podstawowe. Teraz ( w październiku będzie miał 3 latka) zna już praktycznie wszystkie. A uczymy się przy okazji spacerów, itp. zielone drzewo, żółte słońce, czarna ziemia, biały śnieg,itd

        Skomentuj


          #5
          Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

          moja córcia też uczyła się kolorów z książeczek dla maluchów i najłatwiej było jej przyswoić kiedy mówiłam np. zielony jak żabka itd. Kiedy w lutym poszła do przedszkola rozpoznawała kolory, jednak zdarza jej się pomylić czarny z brązowym..

          Skomentuj


            #6
            Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

            moja córcia (we wrzesniu skonczy 3latka) tez rozroznia praktycznie wszystkie kolory, czasem ma problem z nazwaniem jakiegos jak widzi go pierwszy raz, kolory zna juz od przynajmniej 1,5roku... zanim zaczela je nazywac to potrafila pokazac na roznych rzeczach jak mowilam dany kolor (nie zawsze na tych samych, czesto na spacerze) a uczyla sie ze mna... jak cos widzialysmy kolorowego to dotykalam to palcem i mowilam jaki to kolor. z ksiazek sie nie uczyla, bo jak probowalam to dany kolor kojazyla tylko z konkretna rzecza wiec dalam spokoj


            ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




            IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



            ---------------------------------------------------

            Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

            Skomentuj


              #7
              Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

              Nasz synek bardzo dawno poznał kolory teraz ma ponad 3 latka i nie ma z nimi najmniejszych problemów, nauczyl sie ich przy zabawie klockami, układaliśmy mówiac jaki klocek ma kolor, kilka razy powtórzyliśmy i już. Mając 2 latka równiez uczyliśmy się liczyc najpierw do 5 potem do 10 a teraz juz do 15 po polsku i po angielsku. Myślę ze im wcześniej się dziecko uczy takich podstaw tym lepiej. Oczywiście zeby dziecko nie zapomniało od czasu do czasu pytam ile jest czegoś tam i np. jakim kolorem kredki bedziemy teraz malowac.Bardzo fajna zabawa i cwiczenie pamięci.
              Doriaś ur.17.03.2008




              Tristaś ur. 11.03.2010

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

                Moja Julia znała podstawowe kolory przed ukończeniem 2 latek. Poznawała je malując kredkami. Po prostu móiwłam jej jaki kolor ma w rączce. Szybko załapała Ale u mnie w grupie przedszkolnej niektóre 4 latki nie znają jeszcze kolorów, różnie to bywa




                Skomentuj


                  #9
                  Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

                  Moja Olka jest jeszcze za mała na kolory,ale starsze dzieci miały fajne ksiązki z seri "pilu"i na nich się uczyły kształtów i kolorów.Grześ jak był mały wszystko nazywał od czegoś np.coś było słonkowe lub trawowe wiedział jaki kolor tylko nie umiał go nazwać.Jak szedł do przedszkola już umiał wszystkie.


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

                    Zuza ma dopiero półtora roku, więc raczej jeszcze kolorów nie nazwie, bo zasób słownictwa ubogi Ale gdy proszę np. o przyniesienie niebieskiego misia, różowej lali itp. to nie ma problemu. Olka praktycznie od zawsze kochała rysować, więc nauczyła się patrząc na kolory kredek czy pisaków. Miała jakieś 3 latka, kiedy ten etap był już na nami i znała wszystkie barwy.
                    Moja prawie dorosła córka


                    Moja wyrośnięta kruszynka

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

                      Mój synek nauczył się kolorów na ulicy . Szukaliśmy samochodów czerwonych, zielonych, srebrnych itp. Miał ok 3 lat i pierwsze już dobrze rozpoznawał. Potem coraz więcej i więcej. Teraz ma pięć lat i gama kolorów jest całkiem spora. Córka ma problemy ze wzrokiem, co powoduje, że rozpoznawanie kolorów takich jak różowy, fioletowy itd. nieco komplikuje się.
                      Przebieg ciąży
                      Kalendarz ciąży

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

                        Nauka kolorów to przede wszystkim kwestia rodziców. Moja córcia też rozróżniała kolory już przed drugim rokiem życia. Chyba wystarczy mówić do dzieci rozbudowanymi zdaniami Przecież wszystko co nas otacza ma kolory, więc wystarczy opisywać dziecku świat dookoła. Oczywiście książeczki i zabawki są również przydatne. Osobiście mam hopla na punkcie układania rzeczy kolorystycznie, więc Antosia szybko załapała, gdzie układam niebieskie poduszki, a gdzie leżą żółte klocki itp.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

                          mój synek ma 2,5 roku.nie wiem nawet kiedy się nauczył rozpoznawać kolory.bawiąc się z nim zawsze mówiłam że "to np czerwony klocek" albo ubierając go "włożymy dziś zielona koszulkę" , czytając książeczki "O tu żółta kaczuszka"...itd nie ma w ogóle z tym problemów.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

                            u mnie też to tak naturalnie się odbywało, głównie poprzez wspólne rysowanie i budowanie budowli z obrazków z zestawów w lego duplo.
                            Mówiłam daj czerwoną kredkę, klocek.
                            Potem pytałam jaki kolor ma słoneczko, jaki kolor klocka jest na obrazku....
                            No o podczas spacerów....
                            szybko opanował...

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

                              Moja kruszyna uwielbia puzzle z kolorami. Puzzle sklep internetowy praktycznie każdy posiada w swoim asortymencie, więc nie ma problemu z zakupem. Dzięki takim puzzlom moja córeczka już w wieku dwóch latek odróżniała kolory bezbłędnie. I nie mówię to o odróżnianiu zielonego od czarnego, ale o znacznie bardziej skomplikowanych zadaniach. Bez problemu potrafiła odróżnić powiedzmy pomarańczowy od różowego. Wszystkim polecam.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X