Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

znajomośc kolorów u przedszkolaka...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

    Moja Julka załapała kolory w wieku 1,5 roku tak samo liczenie liczyła do 10 mając 2 laka

    z Mają jest inaczej ma 4 latka a myli bardzo kolory znasz doskonale szary i fioletowy a reszta no cóż różnie a i niebieski ostatnio już nie myli

    a psycholog (poszłam na konsultację) powiedział mi że dziecko ma czas do 5-6 roku życia


    ale za to moja Maja zna i umie narysować nuty i klucze wiolinowy i basowy więc najwyraźniej coś za coś


    JULA

    MAJA

    OLGA

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

      Dzięki klockom lego duplo dzieciaki też mogą uczyć się rozpoznawać kolory, trzeba im tylko troszkę pomóc, a klocki są tak kolorowe że nie można narzekać

      Skomentuj


        #18
        Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

        Czy próbowałyście już zabawy w kolory z zawiązanymi oczami dziecka? Zabawa została zainspirowana Czarną Książką Kolorów, która trafiła do księgarń tej jesieni. Książka opowiada o niewidomym chłopcu, który nie widzi kolorów tak jak inne zdrowe dzieci, za to opisuje je innymi zmysłami jak smak, dotyk i zapach.

        Przykład takiej zabawy znajdziecie na blogu http://coslychacudziewczynek.blox.pl...I-KONKURS.html

        Pozdrawiamy

        Skomentuj


          #19
          Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

          No mogę przyłaczyć sie do rozmowy teraz bo Olka skonczyła 3 lata no i z kolorami jest u niej .....raczej na "ziółto" wszystko jest żółte i czarne.Ostatnio uczyłyśmy się na sygnalizacji świetlnej kolor czerwony i zielony.....no a hitem ostatnio jest menczelowy(pomarańczowy).Kazdemu dziecku przychodzi to w innym czasie jakos nie martwie sie ani nie zmuszam jej do intensywnej nauki.
          Mojej znajomej córka jest młodsza od Olki o miesiąc swietnie zna kolory typu fioletowy,bezowy.....ale co zauwazyłam w zabawach manualnych jest słaba,ukladanie klocków,wbijanie klocków młoteczkiem wedle kształtów....dzieci cos zastepują czymś,jedno szybciej nauczy sie czytać drugie jezdzi doskonale na rowerze, nie ma na to reguły, moja córka choc nie zna kolorów gra w karty "kierki" i w szachy....gdzie sens gdzie logika


          Skomentuj


            #20
            Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

            Mój synek miał dwa latka gdy potrafił nazwać dany kolor w j.polskim i j.angielskim .Tak jak większość mam napisała, trzeba mówić, pytać, przypominać...rozmawiać
            Wiec do przedszkola idzie kolorowy geniusz )))))))))

            Kasia

            Skomentuj


              #21
              Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

              mój trzylatek też już zna wiekszośc kolorów,codziennie podczas zabawy powtarzamy kolory na klockach

              Skomentuj


                #22
                Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

                Fajnym pomysłem na naukę kolorów są różne gry edukacyjne albo specjalne układanki dla dzieci, choć tak naprawdę jak się chwilę posiedzi z dzieckiem, to na wszystkim można pouczyć się tych podstawowych kolorów.
                W końcu dziecko nie musi od razu wiedzieć jak wygląda amarant

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

                  moje dzieci anuczyly sie kolorow glownie przez te miekkie puzzle dla dzieci ale t ez przez bajke klub przyjaciol myszki miki nzjama
                  zolty,niebieski,zielony,bialy,czarny,fioletowy,roz owy,zloty,srebrny,pomaranczowy,brazowy. nauczyly sie kolorow zaraz po swoich 3 urodzinkach

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

                    a dla mojego trzylatka czerwony to fioletowy, choćby nie wiem ile razy go poprawiać:P

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

                      Ja mojego 2,5 letniego synka uczę kolorów na stoliczku interaktywnym i na kredkach, żółty i zielony już pokazuje reszta to jak trafi ale jeszcze ma czas.
                      Szukałam wszędzie najlepsze dziecięce buciki i znalazłam tu buty sklep online
                      Last edited by luigi; 18-03-2013, 09:13.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

                        My znaliśmy bardzo wcześnie kolory, oczywiście te podstawowe, a nie lila róż, czy karmazyn Nawet przed przedszkolem.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: znajomośc kolorów u przedszkolaka...

                          U nas z kolorami szło bardzo ciężko. Córka nie potrafiła sie nauczyć kolorów na pamięć choć wiedziała którym kolorem co pomalować

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X