Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nie lubi się przytulać:(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nie lubi się przytulać:(

    Witam, po raz pierwszy udzielam się na tym forum, i bardzo proszę o radę, ponieważ niepokoi mnie zachowanie mojej córeczki.. Moja malutka nie lubi się przytulać Każda próba przytulenia jej kończy się wyrywaniem i płaczem. Karmię ją w huśtawce albo w pozycji półleżącej, ponieważ na rękach by mi na to nie pozwoliła. Do snu także nie chce się przytulić, woli zasypiać sama, chociaż w ramionach męża też się zdarza, przy mnie to tylko kiedy karmiłam piersią. Kiedy noszę ją na rękach to jest wszystko w porządku, dopóki nie zacznę jej obcałowywać i przytulać do siebie, wtedy także zaczyna się odpychać. Z żalem patrzę jak inne dzieciaczki wtulają się w swoich rodziców, a moja córeczka tego nie toleruje. Czy to jest normalne?? Czasem myślę sobie, że jest to spowodowane tym, że ona jest bardzo ruchliwa, już raczkuje, na pleckach nie poleży bo od razu odwraca się na brzuszek. Ale czy na pewno? Boję się, że zbyt krótko karmiłam piersią (3 miesiące, dokarmiając butelką) i to dlatego nie ma między nami takiej silnej więzi jak być powinna.. Sama nie wiem, to moje pierwsze dziecko i nie wiem co mam myśleć. Pomóżcie proszę
  •    
       

    #2
    Odp: Nie lubi się przytulać

    Po pierwsze : Na pewno nie jest to spowodowane tym ,że KRÓTKO karmiłaś piersią. Ja od samego początku jestem mamą butelkową a mimo to mój 2letni synek uwielbia się przytulać - lub inaczej JA uwielbiam ,ale w ramach ,,przeprosin" zawsze przybiega ,żeby się rzucić na szyję ,albo kiedy naprawdę coś przeskrobie, czy mocniej uderzy.

    Po drugie : Naprawdę pierwszy raz spotykam się z przypadkiem w którym dziecko stroni od bliskości matki. Zazwyczaj jest tak ,że dziecko w pierwszym roku swojego życia uważa bliskość mamy za barierę ochronną - a tutaj mamy ,,Zosię-Samosię" - co przecież też ma swoje plusy!

    Po trzecie : Dajmy dziecku trochę czasu. Nie każdy przecież nawet w dorosłym wieku lubi ,,przytulanki". Każdy człowiek kształtuje swój charakter indywidualnie. I warto brać pod uwagę ,że Twoje dziecko jest jedyne i niepowtarzalne i nie powinno się go porównywać do rówieśników. Jedno dziecko zaczyna chodzić w wieku 8 miesięcy, a kolejne zaczyna dopiero grubo po roku. Jedno dziecko jest skrajnym egoistą i traktuje wszystko jak swoją własność - a drugi będzie dzielił się na prawo i lewo swoimi zabawkami.

    No i po czwarte : Jeżeli zależy Ci na przytulankach (a z tego co czytam zależy) próbuj patrzeć oczami dziecka na całą sytuacją. Ona się akurat bawi - więc robi coś dla siebie, Ty chcesz ją przytulić ,ale najwyraźniej jej przeszkadzasz ,więc odmawia takiego spędzenia czasu i robi wszystko po ,,swojemu".
    Jeżeli ona zaczyna raczkować i ma zamiar dosięgnąć do półki X a Ty przychodzisz i chcesz ją przytulić ,to zapewniam ,że półka X będzie o wiele bardziej interesująca niż mama! (przerabiałam to rok temu).
    Jeżeli Mała chce właśnie zasnąć to bardzo prawdopodobne ,że zasypianie bez rąk mamy jest przyjemniejsze w pewnym etapie ,bo przecież mamy środek lata, upalne noce - ponadto ramiona mamy są twarde a poduszka/materac miękki.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nie lubi się przytulać

      Tylko właśnie problem tkwi w tym, że nawet jak obudzi się z płaczem to przy próbie przytulenia i uspokojenia jej, ona zaczyna się odpychać. . Chyba jeszcze nigdy (oprócz okresu karmienia piersią) nie odczułam tego, że to właśnie ja jestem jej najbardziej potrzebna. Może to głupota, ale tak czuję i strasznie mnie to martwi Mimo to, że od początku to ja z nią jestem 24h na dobę i wszystkie czynności przy niej, wykonuję właśnie ja, wkładając w to dużo serca.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nie lubi się przytulać

        pegie- jakbym czytałam o moim synku.

        mam bliźniaki. Jeden synek zawsze lubił przytulanie. Drugi miał etap kilkumiesięczny (około1,5-2 roku życia), że nie znosił całowania, przytulania itd. W dzień nie było opcji by go wziąć na kolana, przytulić, na buziaki od razu się wycierał, jakby to go drażniło. Sytuacja zmieniała się wieczorem, gdy juz był padnięty- mogłam go wtedy przytulić i trzymać na rękach, ale na buziaki nadal nie pozwalał. Z perspektywy czasu wiem, zę było tgo związane z Jego ruchliwością. Wszystko chciał robić sam. Cały czas zajęty, skupiony- ja mu po prostu zakłócałam jego "pomysły" i zajęcia

        Zmieniło się to po około roku. teraz to moja Mała Przylepa. Co chwilę woła na ręce, przytula się do mnie, a od 3 tygodni cały czas za mną chodzi i na moment nie pozwala mi się oddalić. martwię się, co będzie we wrześniu, gdy pójdzie do przedszkola.

        Tak więc głowa do góry. To na pewno nie brak miłości, albo Twoja wina. To taki etap. U mnie tylko w przypadku 1 dziecka.

        i moja mała podpowiedź. Ja też miałam wyrzuty sumienia, że coś jest nie tak, wiec wieczorem, gdy spał, wyciagałam go złóżeczka i tuliłam trochę na rękach- mi to rekompensowało cały dzień "wymigiwania się" mojego synka

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nie lubi się przytulać

          Zdaję sobie sprawę jakie to musi być dla Ciebie przykre i ciężkie... Tak sobie myślę że właśnie problem może tkwić też w tym że to Ty wszystko robisz przy dziecku i spędzasz z nią 24h. Twoja córeczka ma Ciebie ciągle i dlatego ważniejsze jest odkrywanie świata...wiem że to może być smutne ale ja sama zauważyłam że jak spędzałam cały czas z córeczką to Ona wręcz była mną znudzona-nieważne co bym robiła,jak się z nią bawiła... Nawet tak małemu dziecku potrzebna jest mała zmiana otoczenia
          Nie martw się na zapas-Twoje dzieciątko wie że jesteś przy niej cały czas i ją chronisz-to jej wystarcza jak na razie.
          A jeśli będziesz się ciągle zamartwiać to może poproś o radę jakiegoś psychologa dziecięcego-na pewno Cię uspokoi!

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nie lubi się przytulać

            Dziękuję za słowa otuchy Podniosło mnie to na duchu. W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak tylko czekać z niecierpliwością na moment, w którym moje dzieciątko samo wyciągnie łapki, aby się do mnie przytulić i kiedy będę mogła powiedzieć, że jest moją przylepą.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nie lubi się przytulać

              U nas synek nie lubił się przytulać do teściowej, może dla tego, ze ona tak nachalnie próbowała. Zero wyczucia.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nie lubi się przytulać

                Może jej po prostu niewygodnie i dlatego? Poczytaj sobie o poduszkach ciążowych / poduszkach do karmienia nie jest to drogie możesz sobie zobaczyć tutaj - https://zaira.pl/pl/c/Poduszka-ciazo...-karmienia/128 dzięki temu dziecko będzie leżało w odpowiedni sposób dużo stabilniej niż przy podtrzymywaniu na rękach no i wygodniej.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nie lubi się przytulać

                  Może to jakieś zaburzenie? Na razie nie ma co panikować, ale jak ten stan nie przejdzie, warto iść z dzieckiem do psychologa.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nie lubi się przytulać

                    Moim zdaniem nie ma się czym przejmować. Jedne dzieciaki to przylepy, inne to totalne przeciwieństwa.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nie lubi się przytulać

                      takie blokady mogą bardzo dać w kość w dorosłym życiu... jak będzie oziębła, to trudno jej będzie stworzyć udany związek, dlatego warto "walczyć" o ten dotyk. może najpierw jakieś głaskanie, łaskotanie itd.

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X