Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wybieramy nianię

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wybieramy nianię

    mam takie pytanie: jakie cechy powinna posiadać niania zajmująca się dzieckiem?

    O co mam pytać na rozmowie wstępnej?

    Macie nianie? Czy jakoś je kontrolujecie?
  •    
       

    #2
    Odp: Wybieramy nianię

    najlepiej jak ktoś Ci poleci daną osobę, ale wiadomo to jest trudne

    o co pytać?
    jak dla mnie ważne jest co robi, czym się zajmuje, czy lubi dzieci czy kiedykolwiek zajmowała się jakimś dzieckiem.
    Zapytałabym czy potrafi podstawy pierwszej pomocy np. jak reagować w przypadku gdy dziecko potłucze kolano bo np upadnie na placu zabaw.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wybieramy nianię

      myślę, że niania powinna być otwarta na dzieci, punktualna, rzetelna i cierpliwa

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wybieramy nianię

        Ja bym pierwsze co poprosiła o referencje i telefon chociaż do jednej z rodzin których dzieckiem się zajmowała. Strzeżonego Pan Bóg strzeże!

        Potem bym się zapytała o jej sposób zajmowania się dzieckiem: czy ma jakiś określony plan działania, czy raczej spontanicznie działa.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wybieramy nianię

          Ciężko znaleźć dobrą opiekunkę, przy której dziecko będzie się czuło dobrze. Mam pytanie, czy któraś z was korzystała z pomocy coacha rodzicielskiego. Nie radzę sobie z synem i myślę, że żadna niania też sobie z nim nie poradzi. Czytałam na iwoman.pl, że zadaniem takiej osoby jest pomoc w komunikacji między dzieckiem a rodzicami. Myślicie, że warto spróbować?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wybieramy nianię

            Ja przed rozmową z nianią spisałam sobie najważniejze pytania. O większość zapytałam, ale nie na zasadzie przesłuchania, tylko luźnej rozmowy. Dla mnie i tak decydujące było to, że od pierwszej chwili moje dzieci bardzo ją polubiły i nie miały żadnych oporów. Nawet ich pierwsze samodzielne zostawanie w domu było bezproblemowe. Odczucia dzieci są najważniejsze!

            A to ułożona lista:

            • Imię, Nazwisko, Telefon, Adres, wiek,
            • Dyspozycyjność
            • Stawki płacy
            • Referencje (poproś o dane kontaktowe do 2-3 poprzednich pracodawców)
            • Dotychczasowe doświadczenie z dziećmi? (np. z rodzeństwem, własnymi dziećmi)
            • W jakim wieku były dzieci, którymi się opiekowałaś? Dziećmi w jakim wieku najbardziej lubisz się opiekować?
            • Jak lubisz aktywnie spędzać czas z dziećmi? Czy lubisz wyjścia do parku, na plac zabaw etc.?
            • Jakie są Twoje ulubione zabawy z dziećmi? Co robisz gdy widzisz, że dziecko się nudzi?
            • Jakie zabawy zaproponujesz dla 2,5 letniego dziecka?
            • W jaki sposób najskuteczniej komunikujesz się z dzieckiem? (zdrobnienia???)
            • Czy znasz języki obce?

            • Czy potrafisz zdyscyplinować dziecko i w jaki sposób to robisz?
            • Co sądzisz o karaniu za pomocą klapsów, krzyków, podniesionego tonu?
            • Jakie kary stosujesz?
            • Co sądzisz o wychowaniu bezstresowym?
            • Jak postępujesz w przypadku, gdy dziecko płacze lub jest niegrzeczne? W jaki sposób radziłaś sobie z tym w przeszłości?

            • Czy potrafisz ugotować i przyrządzić posiłek dla dziecka i czy również mogłabyś podjąć się tych obowiązków? (budyń, kisiel, mleko, kaszka, kotlety, jajko sadzone)
            • Czy potrafisz wykąpać dziecko i położyć je spać?
            • Jakie były najtrudniejsze i najwspanialsze momenty w Twojej dotychczasowej pracy jako opiekunka?
            • Co było dotychczas Twoim najtrudniejszym i najbardziej wymagającym doświadczeniem w pracy jako opiekunka? Jak sobie z tym poradziłaś?

            • Czy udzielałaś kiedyś dziecku pomocy medycznej, opatrywałaś je? Czy byłaś szkolona z pierwszej pomocy?
            • Co zrobisz w przypadku, gdy dziecko się:
            o Oparzy wrzątkiem
            o Skaleczy i leci krew
            o Spadnie z wysokości
            • Co lubisz robić w wolnym czasie?
            • Pytania dla nastoletnich / uczących się opiekunek: Co lubisz robić w wolnym czasie po szkole? Czy rodzice wiedzą, że pracujesz jako opiekunka i Cię w tym wspierają?
            • Co uważasz za swoją zaletę, a co za wadę?

            Skomentuj

                   
            Working...
            X