Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Urodziny dziecka w sali zabaw

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Urodziny dziecka w sali zabaw

    Czasami spotykam się ze zjawiskiem organizowania urodzin dziecka w rożnych miejscach np. plac zabaw przy kinie lub w centrum handlowym.
    Zastanawiam się czy organizacja (a raczej moda) takich imprez to plus czy minus dla rodziców. Czy dzieci biedniejszych rodziców skazane są na społeczne potępienia w grupie rówieśników? Co o tym myślicie?
  •    
       

    #2
    Odp: Urodziny dziecka w sali zabaw

    U nas w Świnoujściu koszt takiej imprezy wynosi 10 zł za zaproszone dziecko (rodzice wchodzą za darmo) na własny koszt kupuje się słodycze a wiadomo że idzie ich nie wiele ponieważ dzieciaki są zbyt zajęte zabawą. Poprostu nie mają czasu na takie głupoty jak jedzenie. Więc wydaje mi się że to nie jest aż tak duży wydatek. Ale jeśli w innych miastach są to duże koszta to myślę że imprezka w domku to też nie jest koniec świata w końcu nie chodzi o to 'gdzie' tylko 'z kim' . Wystarczy zaprosić 2-3 znajomych z dzieciakami, kupić paczkę paluszek, delicji, jakieś cuksy, i mnóstwo picia i zagospodarować teren do zabawy. Wystarczy mieć czym zająć dzieciaki i mogą naprawde świetnie się bawić (bez nadwyrężenia budżetu rodzinnego). Myślę że nie ma mowy o potępieniu społecznym spowodowanym brakiem pieniędzy na oragnizowanie urodzin w takich 'modnych' miejscach. Chodzi o to żeby dać dziecku radość a nie rozgłos
    [

    Skomentuj


      #3
      Odp: Urodziny dziecka w sali zabaw

      Mieszkam za granicą, gdzie każde dziecko ma organizowane party urodzinowe. Niezależnie gdzie ono się odbywa, to menu jest wszędzie takie samo, skromne i niekosztowne. Bardzo mi się podoba ten pomysł. Może jest to troszkę nudne, ale nie naraża mam na stres i wielkie koszty. To samo z prezentami, tylko do określonek kwoty, która jest w tym przypadku równowartością maksymalnie pięciu chlebów.
      Ja osobiście organizowałam przyjęcie i w domu i w sali zabaw. Zdecydowanie wolę salę, ponieważ pracy i stresu mniej. Przede wszystkim siłą rzeczy dzieci mają zabawy już zorganizowane. Trzeba je tylko trochę dopilnować, nakarmić. Impreza w domu łączy się ze zorganizowaniem zabaw dla dzieci, pilnowaniem ich, bałaganem, często zniszczeniami. W moim przypdaku na imprezie miałam 10 sześcioletnich chłopców, masakra!!! Dom mamy dwupiętrowy, tym bardziej trudno było chłopaków upilnować... W sali zabaw nie było problemu, czas zleciał szybko, było wesoło, dzieciaki się wydszalały, a ja nie byłam nadmiernie obciążona (a jestem w ciąży z trzecim dzieckiem).
      Jeszcze jedna rzecz podoba mi się w imprezach tu organizowanych, że nie wybiera się dzieci, a idą do wyboru: cała klasa lub w przypdku chłopców wszyscy chłopcy, a w przypdaku dziewczynek, wszystkie dziewczynki. Nikt nie czuje się odrzucony, gorszy.
      I oczywięcie co najważniejsze: liczy się dobra zabawa i to, aby takie przyjęcie zostało dobrze zapamiętane, a nie miejsce, gdzie się ono odbywa i głupi szpan.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Urodziny dziecka w sali zabaw

        Takie zorganizowane urodziny to świetna sprawa Dzieci mogą się pobawić ze sobą i z pewnością będą zadowolone z tego typu zorganizowanej imprezy. Bardzo fajnym miejscem na organizację takich urodzin jest park rozrywki Loopy's World we Wrocławiu. Tutaj przykładowy cennik takiej imprezy: http://loopysworld.pl/urodziny-cennik/wroclaw/

        Skomentuj


          #5
          Odp: Urodziny dziecka w sali zabaw

          W Bydgoszczy jest http://www.familypark.pl/ . Koszt aż taki duży nie jest ,bo dziecko do 90 cm wchodzi za 5 zł , powyżej tego wzrostu w tygodniu za 10 zł a weekend już drogo ,bo za 25 zł. My wchodzimy jeszcze za 'piątaka' Fajna sprawa.



          Skomentuj


            #6
            Odp: Urodziny dziecka w sali zabaw

            Ja wyprawiałam swojej córce urodzinki w sali zabaw HIPCIO w Łodzi - dzieci się świetnie bawiły, bo naprawdę było dużo atrakcji - zjeżdzalnie, baseny kulkowe, wyścigi samochodowe no i zabawa w pocztę... był klaun i moja córa wreszcie poznała HIPCIA, o czym marzyła... wydaje mi się że jest to dogodne rozwiązanie dla rodziców, a świetna zabawa dla dzieci...

            Skomentuj


              #7
              Odp: Urodziny dziecka w sali zabaw

              Uważam, że spokojnie można zorganizować miłe i efektowne przyjęcie niskobudżetowe, tyle że niestety trzeba w to zainwestować sporo swojego czasu i jak się go nie ma to już pojawia się problem :/ Ostatnio wpadliśmy na pomysł, żeby dzieciaki zabrać na safari do ZOO w Borysewie, po prostu poprosiliśmy, żeby nie kupować prezentów tylko dać na bilet dla dzieciaka i było fantastycznie. Pooglądały zwierzaki z kolejki, potem w strefie dla dzieci wykarmiły i pogłaskały, poszły do figlarni się wyszaleć, a na koniec mały posiłek już na nasz koszt – w sumie nie wyszło tak drogo Pomysł się liczy i dogadanie

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Urodziny dziecka w sali zabaw

                Napisane przez ewelynkam Pokaż wiadomość
                Uważam, że spokojnie można zorganizować miłe i efektowne przyjęcie niskobudżetowe, tyle że niestety trzeba w to zainwestować sporo swojego czasu i jak się go nie ma to już pojawia się problem
                Dokładnie - większość z nas jesli dysponuje funduszami, to woli je spożytkować na zorganizowaną imprezę dla dziecka, czy to w klubach zabaw dla dzieci, czy bardziej nietypowe, jak np ten salon fryzjerski : Poznań, Lolo Manolo robi dla dzieci urodziny modowo-urodowe i to jest aktualnie wśród dziewczynek szał.
                Ale jak sie nie ma kasy, to normalne, że z pustego i Salomon nie naleje i wtedy sprawdza się kreatywnośc rodziców i bliskich i często okazuje się, że takie imprezy domówki dla dzieci też są wystrzałowe i wszyscy dobrze się bawią.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Urodziny dziecka w sali zabaw

                  Ja również zorganizowałam przyjęcie dla dzieci w sali zabaw. Może i taniej jest w domu ale wychodzicie z czystego mieszkania i wracacie potem do czystego mieszkania. A dziecko ma o wiele większą radochę właśnie w sali zabaw.W Warszawie organizowalismy tutaj: http://www.incaplay.pl/ - jest to centrum zabawy Inca Play w Blue City. Mają wiele sal urodzinowych. Dzieci zabawia również animator.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Urodziny dziecka w sali zabaw

                    Temat został poruszony na zebraniu na pierwszym zebraniu przedszkolnym, Pani Dyrektor poruszyła temat, gdyż obserwowała jak się zachowują dzieci które zapraszają dzieci wybrane na tego typu imprezy jak również reakcje dzieci które nie były na takie okazje proszone, dlatego albo zapraszać wówczas wszystkie dzieci, albo nie robić imprezy w ogóle.
                    Poza tym podkreślała bardzo że jest tam ogromna porcja bodźców które nie koniecznie wpływają pozytywnie na małe dzieci, pisze tutaj o dzieciach młodszych.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Urodziny dziecka w sali zabaw

                      Z tymi urodzinami w slai zabaw to robi sie jakies szalenstwo, moja koleżanka w pracy strasznie na to narzeka bo czasem jak jej się trafią 3 w miesiącu to ma duży wydatek, bo Ci rodzice jacyś dziwni są i kupuja prezenty w granicy 100 zł, to troche uważam przesada, ale co jak jej syn dostanie takie dobre zabawki to jej glupio jest kupic coś gorszego.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Urodziny dziecka w sali zabaw

                        Nie każdy musi organizować przyjęcie właśnie tam. Dla mnie szczerze mówiąc byłaby to wygoda, bo jedziemy bawimy się i wracamy do czystego domu. Zero sprzątania czy zmywania. No i więcej dzieci można zaprosic.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Urodziny dziecka w sali zabaw

                          koleżanka ostatnio wyprawiała urodziny synkowi w sali zabaw i mój syn był na tej zabawie Dzieci zadowolone i mama zadowolona bo w domu nie miałaby miejsca dla tylu dzieci a to w marcu było ...
                          Jednak jak dla mnie zrobiłabym w domu bo ja lubię po prostu organizować takie przyjęcia i mam tą satysfakcje że nie poszłam na gotowe tylko sama sprawiłam to dla dziecka

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Urodziny dziecka w sali zabaw

                            Pracuję w przedszkolu(tzn dopóki nie byłam w ciąży u nas w grupie każde dziecko miało na sali zabaw, poważnie. Współczuję rodzicom, ale na szczęście nie wszyscy dali się zwariować i nie zapraszali całej grupy, tylko to razem z dzieckiem decydowali kto przychodzi, bo naprawdę nie wszystkie dzieci się uwielbiają.
                            A naprawdę można zrobić to w dyskretny sposób żeby dzieci nie były dotknięte. Nie można narzucać dziecku i rodzicowi, albo wszyscy albo nie ma urodzin dla kolegów, nie każdego stać żeby zaprosić całą grupę do sali zabaw i nie każdego stać żeby co tydzień chodzić na urodziny i kupować prezent.
                            ja jednak jestem zwolenniczką przyjęć w domu, można naprawdę zrobić świetny wystój, zaangażować w to dzieci i zrobić fajne konkursy na które nie brak pomysłów w google
                            Tylko sprzątania jest rzeczywiście więcej.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Urodziny dziecka w sali zabaw

                              Tak sprzątania jest więcej ale jednak jest ta satysfakcja jak piszesz że i konkursy można zorganizować Ja też zamierzam piniatę zrobić i zaproszenia...
                              ale i też jest czasem problem z dojazdem do sali Zabawa zaczynała się o 16 a tu nie każdy rodzic miał czas bo pracują i do 17 i trochę było zamętu a tu na miejscu będzie i każdy ma blisko W mieście inaczej a na wsi też

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X