Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

nauka poprzez komputer?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    nauka poprzez komputer?

    Co sądzicie o grach edykacyjnych dla dzieci?
    Wg mnie to bardzo pożyteczna rzecz.
    Ostatnio znalazłam nawet grę "Dyslektyk", która ma za zadanie wspomagać koncentrację uwagi oraz pamięć krótkotrwałą. Ponadto, w programie znajdują się cztery ćwiczenia sprawdzające znajomość ortografii.

    Myślę, że taka zabawa i nauka w jednym może być o wiele skuteczniejsza niż tradycyjne metody.

    Program można znaleźć tutaj: http://www.swiatekgier.pl/dla-dzieci-c-105.html

    jakie jest wasze zdanie?
  •    
       

    #2
    Odp: nauka poprzez komputer?

    O, ja też się zgadzam i moje dzieciaki tez Gry edukacyjne sa bardzo fajne. My korzystamy akurat z portalu http://ciufcia.pl/. Ale to jedyny sposób, w który dzieci wykorzystują komputer, nie pozwalam im na żadne zabijanki ani przesiadywanie w internecie.

    Skomentuj


      #3
      Odp: nauka poprzez komputer?

      jestem za

      większość zabawek w naszym domu to gry edukacyjne - lubię zabawy w pytanie i odpowiedź na takich kartkach mamy także warcaby, scrabble i nie ważne że najczęściej gramy my starsi

      jeśli chodzi o komputer to zawsze można kupić jakaś fajną - rozwijającą talenty dziecka grę
      Last edited by taka_samotna; 09-11-2010, 16:09.

      Skomentuj


        #4
        Odp: nauka poprzez komputer?

        Moje dzieci uwielbiają gry na Benc.pl:
        młodsze bardzo zazdrości bratu, że ten potrafi czytać (3 klasa podstawówki), więc często siedzimy na Literkach - mały układa wyrazy, każda literka jest czytana, od razu utrwala sobie nazwy zwierząt itp.

        Starszy za to ma problemy z ortografią, więc siedzimy na literówkach.
        Polecam, bo gry są fajnie zrobione, przyjazne, a co najważniejsze - TAM NIE MA REKLAM, bo jak siedziałam na innych serwisach to ciągle był albo krzyk w domu, bo coś wyskoczyło nagle, albo w sklepie, że on to widział w kompie i to chce....

        Link do literek: http://www.benc.pl/gry/literki/

        Link do Literówek: http://www.benc.pl/gry/literowki/

        Skomentuj


          #5
          Odp: nauka poprzez komputer?

          Też się zastanawiam nad programem multimedialnym, ale do nauki angielskiego. Niedawno odkryliśmy zdolność dziecka do przyswajania tego języka, a to za sprawą takich książeczek edukacyjnych pt. "Angielski z Maksem" i teraz chcemy jakoś kontynuować tą edukacje, ale też nadal przez zabawę.

          Skomentuj


            #6
            Odp: nauka poprzez komputer?

            Wiem, że są specjalnie przystosowane dla dzieci przeglądarki internetowe, na przykład KidzBrowser. Rodzic ustala w nich do jakich stron może mieć dostęp jego dziecko.
            Co dodać do takiej przeglądarki? Choćby stronę do nauki angielskiego http://www.zosiaikevin.pl
            Dla nas rodziców najważniejszą sprawą jest dawanie szczęścia dzieciom. Dla dzieci nawet jeśli tego nie wiedzą, najważniejszy jest rozwój. Wspieramy ten rozwój poprzez codzienne wspólne zabawy.
            Gry dla dzieci Angielski dla dzieci Zabawy dla dzieci Bajki dla dzieci

            Skomentuj


              #7
              Odp: nauka poprzez komputer?

              wszystko fajnie ale ja z doswiadczenia wiem ze dysortografii dysleksji i dysgrafii praca na komputerze nie pomaga(chyba ze to tylko nauka regol) jedyne co dziala to przepisywanie, przepisywanie i jeszcze raz przepisywanie tekstow i dokladne sprawdzanie tego.
              ja mam okropna dysortografie i puki cwiczylam to potrafilam nawet dyktando na 5 napisac ,

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: nauka poprzez komputer?

                Moim zdaniem gry edukacyjne to bardzo dobry sposób na naukę po przez zabawę. Dziecko nie wiem ile może się w ten sposób nauczyć. Trzeba wybrać tylko odpowiednią grę,na tym polega cały szczegół.

                Pozdrawiam

                www.amko.com.pl

                Skomentuj


                  #9
                  Klub Ciufci - gry edukacyjne.

                  Cześć, pisałem tu już o Zosi i Kevinie, a teraz zapraszam was do udziału w konkursie z Klubem Ciufci.
                  Dzisiaj około 15-ej na naszym profilu na nk odbędzie się mały konkurs w którym 5 osób będzie mogło wygrać miesięczny dostęp do Klubu Ciufci. Bądźcie czujni!
                  Dla nas rodziców najważniejszą sprawą jest dawanie szczęścia dzieciom. Dla dzieci nawet jeśli tego nie wiedzą, najważniejszy jest rozwój. Wspieramy ten rozwój poprzez codzienne wspólne zabawy.
                  Gry dla dzieci Angielski dla dzieci Zabawy dla dzieci Bajki dla dzieci

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: nauka poprzez komputer?

                    Łoj, a ja nie mam przekonania do gierek, choćby edukacyjnych, dla dzieci. Co by nie było, ale uczy dziecka spędzania czasu przy komputerze, wpatrywania się w ekranik i czerpania przyjemności z przebywania w wirtualnym świecie. A ciało raz puszczone, dalej puszcza się samo

                    Tzn. mam świadomość, że tego się nie uniknie, ale po co namawiać 2-3 latki do siedzenia przy kompie, które równie dobrze mogłyby się uczyć na liczydełku, na klockach z literkami, za pomocą książeczek - to nie wiem...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: nauka poprzez komputer?

                      Dlatego jestem zdania,że trzeba znaleźć także złoty środek i ustalić czas jaki dziecko może spędzić przy komputerze. To w większosci przypadków znakomicie sie sprawdza.

                      Pozdrawiam www.amko.com.pl

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: nauka poprzez komputer?

                        Ja jestem za,tylko ze dzieci powinny mieć do komputera sporadyczny dostęp,a nie codziennie.Ja raz na jakiś czas pozwalam moj 3,5 letniej córeczce pograć w jakąś łatwą gre dla urozmaicenia ale jest to raz na jakiś czas.Dziecko nie powinno wiele czasu spedzać przed tv lub laptopem,jest wiele ciekawszych zabaw tym wieku.




                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: nauka poprzez komputer?

                          Zgadzam sie z poprzedniczką. Komputery i internet wciągają, a szybka styczność dzieciątka z takimi pożeraczami czasu, mimo, że rozwijają i pomagają to też przeszkadzają. Gry edukacyjne są ciekawe, ale przez to też nie rozwijają wyobraźni dziecka. Lepiej samemu pograć sobie w takie gdy i pościęcić trochę czasu dziecku wspierając się na nich.

                          Jako psycholog z wykształcenia napraaawdę uważam, że podstawą jest rozwój wyobraźni dziecka, bo to poszerza jego horyzonty i daje klucz do późniejszego rozwoju.

                          Pozdrawiam mamy i nie mamy!

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: nauka poprzez komputer?

                            Czyli sztuką jest po prostu wypośrodkować dziecku czas spędzany na nauce w sieci i poza nią - jak pisze Amko, i to jest najcenniejsze i najlepsze

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: nauka poprzez komputer?

                              Nauka poprzez komputer jest moim zdaniem trochę niebezpieczna. Uczy się dzieci pewnych nawyków, które w przyszłości mogą zaprocentować tym, że komputer stanie się centrum świata dziecka. To z kolei ma potem wpływ na kontakty z rówieśnikami (dziecko może się alienować) i na to, że nie będzie sięgało do książek. A książki przecież najlepiej rozwijają wyobraźnie i są najlepszym źródłem wiedzy. Wystarczy zajrzeć do jakiś danych o czytelnictwie w Polsce i problem jest na prawdę dostrzegalny. Tutaj też ktoś go poruszył w artykule: http://www.eioba.pl/a/43lo/homo-czyt...rajacy-gatunek Pamiętajmy, złe nawyki z dzieciństwa mogą procentować w przyszłości, więc z komputerem w mojej ocenie bez przesady.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X