Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

nauka poprzez komputer?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: nauka poprzez komputer?

    Moim zdaniem gry edukacyjne nie są złe, pod warunkiem, że rodzice podchodzą do tego z rozsądkiem. Z jednej strony fajnie, jak dziecko od najmłodszych lat ma styczność z komputerem (bo teraz niemal każdy zawód tego wymaga) i jeszcze na dodatek się poprzez to uczy, ale z drugiej strony nie zapominajmy, jak wielkim problemem jest dziś to, że dzieci w wieku szkolnym nie chcą wychodzić na podwórko i spotykać się z rówieśnikami, bo wolą cały wolny czas spędzać przed komputerem! Trzeba więc znaleźć złoty środek i dawkować dziecku dostęp do komputera.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: nauka poprzez komputer?

      Popieram gry edukacyjne dla dzieci na komputer. Lecz nalezy zachowac umiar w czasie

      Skomentuj


        #18
        Odp: nauka poprzez komputer?

        komputer ogranicza wyobrażnie, przypomnijcie sobie co robiłscie jak miałyscie 3-5 lat czym wasz umysł się zywił...rysowałyscie ,układałyscie ,klocki ,gadałyscie z ubzduraną kolezanką ...
        a taki dzieciak przed kompem, co ma z z dziecinstwa-gre edukacyjną, "a kup matka kolorowe kredki i zeszyt z grami edukacyjnymi i daj dziecku się rozwijać.
        Nie jestem na nie zwłaszcza teraz gdzie komputer jest sprzętem wręcz AGD w kazdym domu, dzieci w nauczaniu poczatkowym maja juz informatykę ale wszystko w swoim czasie.
        Odnoszę wrazenie ze po to się daje maluchowi komputer ,zeby mieć święty spokój choc chwile


        Skomentuj


          #19
          Odp: nauka poprzez komputer?

          Zgadzam się - gry są w porządku, ale w odpowiednich ilościach. Ja staram się dostarczać dziecku różnorodnych bodźców, a więc jednego dnia pozwalam mu grać na komputerze, innego posuwam zabawki edukacyjne, a jeszcze innego czytam jakąś fajną książkę. Myślę, że różnorodność jest kluczem do skuteczności

          Skomentuj


            #20
            Odp: nauka poprzez komputer?

            Powiem szczerze ze za moich czasów było fajniej, wiele zabaw i pomysłow na zabawe a teraz te nasze dziecięta są bardzo ubogie i trochę im współczuje no ale technika i na nią nic nie poradzimy,trzeba się dostosować


            Skomentuj


              #21
              Odp: nauka poprzez komputer?

              fakt za naszych czasow zabawy byly nieziemskie! ostatnio gdy popusl sie komputer moj brat stwierdzil ze bez komputera czuje sie jak bez reki hehe;P

              Skomentuj


                #22
                Odp: nauka poprzez komputer?

                na wakacjach przyjechała do mnie kumpela z USA i wspominałysmy jak to za młodu szalałyśmy pod blokiem-moje dzieci patrzyły na mnie jak bym była z innej epoki- no fakt wiek temu to było
                Jak to matka podkopy w piaskownicy robiła i puszczała resoraki, jak w sciganego ganiałysmy po piwnicach a chłopaki straszyli nas ze majtki bedą ściągać i ulubiona zabawa w budowanie domku na drzewie
                TO BYŁO DZIECINSTWO- a teraz ide na kompa bo sie nudze


                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: nauka poprzez komputer?

                  Mój syn ma 5 lat, z komputera korzysta niewiele, w weekendy czasami z tatą w coś zagra i to wszystko, nie ciągnie go, na szczęście woli puzzle i samochody
                  Na komputery jeszcze przyjdzie czas

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: nauka poprzez komputer?

                    Dorotko moje dzieciaki również wolą spędzać czas aktywnie na podwórku jeżdżąc na rowerze czy rolkach, ale raz za czas przysiądą czy to ze mną czy z mężem do komputera i przy programach edukacyjnych które im kupiłam świetnie się bawią i śmieją. Myślę, że nie należy zabraniać dziecku korzystać z komputera, ale to ograniczyć i patrzeć co on tam robi.
                    Hulajnoga trójkołowa dla dzieci - świetna sprawa!

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: nauka poprzez komputer?

                      Moim zdaniem nauka przez komputer jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie można udawać, że nowa technologia nie istnieje. Po za tym dobrym rozwiązaniem jest również instalacja na telefonie ciekawych aplikacji edukacyjnych, jak np. BEFIT, która rozwija u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe poprzez hodowanie wirtualnego warzywa/owocu. Świetny sposób na interesujący rozwój dziecka.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: nauka poprzez komputer?

                        Myślę, że rozsądne korzystanie z komputera rozwija dzieci i nie zamierzam im tego zabraniać.
                        Staram się tylko kontrolować, to jak długo siedzą w necie i co tam robią.
                        Udostępniam zarówno gry edukacyjne, jak i takie czysto rozrywkowe w stylu tej: http://dogry.pl/soccerstar . Młody nie jest uzależniony od komputera, ale lubi przy nim posiedzieć, gdy ma taką możliwość.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: nauka poprzez komputer?

                          Dokładnie, komputer do świetne narzędzie do zabawy i edukacji, jednak trzeba pamiętać o tym, aby korzystać z niego z umiarem.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: nauka poprzez komputer?

                            Tutaj jest fajny artykuł na temat jak mądrze pogodzić dziecko i komputer http://www.familie.pl/artykul/Dzieck...ic,6325,3.html

                            Ja uważam, że wszystko z umiarem i komputer faktycznie może być pomocny dla dzieci i wcale nie musi stanowić nic nie wnoszącej rozrywki.
                            Mój maluch ostatnio Gra w grę znalezioną na pomysłowejmamie - Zdolne Bestie.
                            Chociaż nie lubię kiedy długo siedzi przed komputerem kiedy widzę, że faktycznie dobrze się bawi i przy tym uczy to bez sensu byłoby to zabierać - dla zasady.
                            A Wasze pociechy co najczęściej robią przed komputerem?

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: nauka poprzez komputer?

                              Jestem zdecydowaną przeciwniczką takich zabawek, razem z Mężem moim postanowiliśmy kupować dla dziecka zabawki normalne, czyli puzzle, gry planszowe, interaktywne,a nie przyzwyczajać je do monitora i mieć z głowy.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: nauka poprzez komputer?

                                Ja tam wolę tradycyjne zabawy. Dla mnie komputer omamia dzieci i w konsekwencji dziecko uzależnia się od niego.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X