Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ankieta: Interakcje dziecko-pies. Co wiesz na temat sygnałów wysyłanych przez psa?

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  Ankieta: Interakcje dziecko-pies. Co wiesz na temat sygnałów wysyłanych przez psa?

  Witam serdecznie
  Nazywam się Patrycja Bochen, jest studentką kierunku Behawiorystyka Zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.
  Zapraszam do wypełnienia ankiety, która ma na celu sprawdzić poziom wiedzy rodziców na temat sygnałów uspokajających wysyłanych przez psa oraz oceny zażyłości emocjonalnej i interakcji między psem a dzieckiem.
  Ankieta jest kierowana do rodziców, którzy nigdy nie posiadali psa w domu.
  Ankieta jest całkowicie anonimowa.
  Dziękuje  Dlaczego przeprowadzam takie badanie?

  Pies podobnie jak człowiek ma swoją strefę komfortu. Człowiek powie aby dana osoba się do niego nie zbliżała bo sobie tego nie życzy. Gdy jednak ta osoba nie posłucha i postanowi się zbliżyć, człowiek zareaguje złością, wystraszy się, będzie się bronił lub ucieknie.

  W przypadku psa jest podobnie. Pies również będzie próbować nam przekazać abyśmy się do nie zbliżali, gdy sobie tego nie życzy. Tylko, że za pomocą sygnałów, które dla ludzi często są niezauważalne albo źle interpretowane. W przypadku zignorowania tych sygnałów i zbliżenia się do psa, podobnie jak u człowieka, pies może się wystraszyć i uciec, ale również może zacząć się bronić. Co za tym idzie może zacząć gryźć.

  Niestety, ale do takich interakcji, które mogą skończyć się pogryzieniem przez psa najwięcej dotyczy dzieci. A zwłaszcza małych dzieci, gdzie te pogryzienia przeważnie kończą się w okolicy głowy lub szyi.

  Dlatego właśnie postanowiłam przeprowadzić takie badanie, aby ocenić czy problem związany ze świadomością rodziców na temat tych sygnałów jest duży.
  Dzień dobry, nazywam się Patrycja Bochen, jestem studentką kierunku Behawiorystyka Zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. W chwili obecnej zbieram materiał do pracy inżynierskiej dotyczący poziomu wiedzy rodziców na temat sygnałów uspokajających u psa oraz oceny zażyłości emocjonalnej i interakcji między psem a dzieckiem. Uprzejmie proszę chętnych PEŁNOLETNICH RODZICÓW, KTÓRZY NIGDY NIE POSIADALI I NIE POSIADAJĄ PSA W DOMU o wypełnienie anonimowej ankiety, która pomoże mi w opracowaniu tematu. Dziękuję.
       
Working...
X