Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

6 kroków do dyscyplinowania bez bata

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  6 kroków do dyscyplinowania bez bata

  W obliczu presji życia i ignorancji w procesie wychowywania dzieci matki i ojcowie często używają biczów ze swoimi dziećmi. Dzisiaj bicz nie jest już skutecznym środkiem edukacyjnym, aby pomóc dzieciom stać się ludźmi. Bić dzieci to okazywać bezradność rodziców przed dziećmi.

  Dyscyplina to nie tylko niestosowanie bata w wychowywaniu dzieci, ale także niedopuszczanie rodziców do używania słów i czynów, które szkodzą psychice i ciału dziecka. Jak więc możesz ćwiczyć dyscyplinę bicia w rodzicielstwie? Proszę odnieść się do poniższych 6 kroków.

  1. Słuchaj uczuć i potrzeb swojego dziecka

  Kiedy dzieci nie są posłuszne, robią coś złego, rodzice nie powinni spieszyć się z obwinianiem wszystkich dzieci. Wszystko, co się dzieje, ma swoje przyczyny, dlatego rodzice muszą wysłuchać uczuć i potrzeb dziecka, zanim zaczną go skarcić i skarcić. Na warsztatach Dyscyplina bez bata, które odbyły się pod koniec marca, doc. Prof. Dr Huynh Van Son powiedział, że dzieci mają bardzo dużą potrzebę emocjonalnej akceptacji, ponieważ w tym wieku są bardzo wrażliwe na świat. na około. Dzieci nie mają wielu konfliktów życiowych, więc potrzebują rodziców, którzy będą je prowadzić i uczyć. Kiedy dziecko popełnia błąd, rodzice nie powinni uprzedzać go karcącymi słowami, ponieważ spowoduje to u niego urazę i niezdolność do wypowiedzenia problemu, z którym się boryka.

  2. Okaż empatię

  W większości przypadków, jeśli rodzice zdecydują się wysłuchać i zaakceptować uczucia dziecka, sami rozpoznają błąd i będą mieli pozytywne myśli, aby rozwiązać problem. Ponadto, jeśli rodzice wiedzą, jak okazywać empatię kilkoma zdaniami, wykrzyknikami, takimi jak: ah, tak, czy tak jest? Umysł, zaufanie, chcesz więcej zwierzać się i dzielić z rodzicami.

  3. Wyraź swoje uczucia i pragnienia

  Zamiast bić dzieci posłuszne, rodzice powinni cierpliwie wyjaśniać dzieciom i rozpoznawać błędy. Jeśli nie jesteś zadowolony z działań i działań dziecka, rodzice muszą wyrazić swoje uczucia i pragnienia. Jest to skuteczniejsze niż stosowanie silnych środków, takich jak krzyki, chłosta lub stalowa dyscyplina wobec dzieci.

  Profesor nadzwyczajny, dr Huynh Van Son powiedział: „Aby osiągnąć ostateczny cel, jakim jest nauczenie dzieci właściwych rzeczy, rodzice powinni wyrazić swoje życzenia. Delikatne zdania, takie jak: Rozumiem, ale jeśli nie znasz podstawowych słów, będziesz tracić coraz więcej '', `` Jeśli jesteś smutny, jesteś też smutny '', ... masz wielką moc do zrobienia poruszyć serce dziecka, pomóc mu zrozumieć jego problemy ”

  4. Zachęcaj dziecko do burzy mózgów

  Po wyrażeniu uczuć rodzice powinni zachęcić dzieci do znalezienia rozwiązania problemu, z którym się borykają. Wielu rodziców uważa, że ​​jeśli zostaną surowo ukarani, ich dzieci nigdy więcej nie odważą się popełnić tego błędu. Jednak nadużywanie bata zrani ducha dziecka, sprawi, że będzie uparte, będzie szukało sposobów na ukrycie się i kłamstwo.

  Pokonując stan nudy, niechęć dziecka zacznie myśleć o sposobach rozwiązania problemu. Czasami rodzice będą zaskoczeni, gdy dziecko zaproponuje bardzo pozytywne i poprawne rozwiązanie.


  Miej cierpliwość do swojego dziecka, aby rozwiązać problem

  5. Zapisz pomysły na rozwiązania

  Można powiedzieć, że rodzice są przyzwyczajeni do podejmowania decyzji, pomagania swoim dzieciom w dokonywaniu wyborów, ponieważ rodzice uważają, że jest to dobre dla ich dzieci. To jest absolutnie poprawne, dodatkowo rodzice muszą zrozumieć, że ich dzieci również mają własne przemyślenia i rozwiązania, a dzieci również uważają, że jest to dla nich najlepsze. Pozwól im spisać pomysły i rozwiązania do wyboru. Rodzice powinni pamiętać, że dzieci są w trakcie doskonalenia, więc nie powinni komentować ani dyskredytować rozwiązania ich dziecka. Robiąc to, dziecko będzie zniechęcone i nie będzie chciało dalej dyskutować.

  6. Wspólnie ustalcie rozwiązanie i przygotujcie plan wdrożenia

  Po końcowej dyskusji rodzice i dzieci wspólnie wybierają właściwe rozwiązanie i przygotowują plan wdrożenia. W radosnej atmosferze dzieci będą podekscytowane, że zrobią wszystko, aby poprawić sytuację.

  Wiedząc tylko, jak kontrolować i umiejętnie zachowywać się ze swoimi dziećmi, rodzice mogą skutecznie kształcić swoje dzieci bez uciekania się do bicia.
  Last edited by gagatka; 22-01-2021, 15:29. Powód: link

  #2
  Od szóstego do dwunastego roku życia obowiązuje żelazne prawo przyczyny i skutku. Jeśli praca jest skończona, możesz iść na spacer. Jeśli praca domowa jest odrobiona, możesz oglądać telewizję. Bardzo dobrze sprawdza się tabela nagród, w której punkty za każde wykonane zadanie są wyraźnie wyszczególnione. Lepiej nie umieszczać zbyt wielu punktów, a skupić się na tym, co naprawdę chcesz osiągnąć w najbliższym czasie. I niech dziecko wie dokładnie, co dostanie za określoną liczbę punktów. Oczywiście, powinno to być coś pożądanego dla niego, a nie dla Ciebie. Nie ma sensu obiecywać nowych skarpetek za codzienne mycie zębów. Normalną reakcją normalnego dziecka w tym przypadku będzie: "Nie ma głupców!", nawet jeśli nie powie tego na głos, ale na pewno pomyśli. W tym wieku małe małpki są szczególnie ożywczym efektem starej jak świat, metody "rób tak jak ja! Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci były przyjazne, uprzejme, towarzyskie, wrażliwe - bądź taki sam. Nie ma innej drogi. Jeśli będziecie, jak złośliwa furia, rzucać się na dzieci, żądając grzeczności i uprzejmości, nie dziwcie się, że poniesiecie nieuchronne fiasko.

  Skomentuj


   #3
   Wartościowa informacja

   Skomentuj

          
   Working...
   X