Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dobre strony ADHD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dobre strony ADHD

    Dla ADHD charakterystyczne jest występowanie trzech grup objawów nadruchliwości, impulsywności, oraz zaburzeń uwagi. Zwykle objawy są wyraźnie widoczne już między 5 a 7 rokiem życia, ale bywa, że rodzice zwracają na nie uwage dopiero, gdy dziecko rozpocznie naukę w szkole.

    Nadruchliwość to nadmierna, w porównaniu z dziećmi na tym samym poziomie rozwoju, aktywność ruchowa. Dzieci z ADHD mają bardzo dużą potrzebę ruchu, nie potrafią przez dłuższą chwilę pozostać w miejscu.

    Impulsywność to niemożność powstrzymania się przed działaniem i „odczekania” do momentu, kiedy wykonanie czynności będzie łatwiejsze lub akceptowane przez otoczenie.

    Zaburzenia uwagi to trudności w skupieniu się i tendencja do rozpraszania się nawet pod wpływem delikatnych bodźców.



    JESTEM CHODZĄCĄ ENCYKLOPEDIĄ ADHD. MÓJ SYNEK ŻYJE Z TĄ PRZYPADŁOŚCIĄ, DLATEGO WYDAJE MI SIĘ, ŻE MOGŁABYM SIĘ DOKTORYZOWAĆ Z PRAKTYCZNEJ WIEDZY O ADHD.
    PRZEDE WSZYSTKIM JEŻELI SIĘ DA TO UNIKAJCIE FARMAKOTERAII. tERAZPIA ZAJĘCIOWA RÓWNIEŻ POMAGA.
    W PRZYPADKU MOJEGO SYNKA NIESTETY MUSIAŁAM SIĘGNĄĆ PO "CHEMIĘ". ZAŻYWAŁ KILKA RODZAJÓW TABLETEK. oBECNIE PRZYJMUJE MEDIKINET I SPOKOJNIE MOGĘ WYSŁAĆ GO NA 8 GODZIN DO SZKOŁY. tYLE DZIAŁA TEN LEK.
    DZIECKU Z ADHD NALEŻY POŚWIĘCAĆ WIĘCEJ CZASU. PAMIĘTAJCIE O TYM!
  •    
       

    #2
    Odp: Dobre strony ADHD

    a co sadzisz o powiazywaniu przez niektorych naukowcow ADHD i sporzywania niektorych konserwantow i barwnikow?
    nie wtajemniczalam sie w temat bo puki co (odpukac) nie musze, ale moze ty cos wyprobowalas?

    Skomentuj


      #3
      Odp: Dobre strony ADHD

      ADHD da się ujarzmić tylko potrzeba dużego zaangażowania Moja znajoma ma jednego synka z ADHD, a drugi ma małe problemy z koordynacja ruchową. Ostatnio kupiła dla niego kamizelka terapeutyczna by pomóc mu złapac równowagę!

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dobre strony ADHD

        Na pewno dobre strony nie tylko z teoretyczna, ale przede wszystkim z praktyczną wiedzą są wskazane i polecane dla rodziców dzieci z ADHD.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Dobre strony ADHD

          Z adhd można naprawdę skutecznie "walczyć". Mam wrażenie w dzisiejszych czasach, też wielu nadużywa tego terminu.

          Skomentuj

                 
          Working...
          X