Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsze Dni Bez Mamy w Przedszkolu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Pierwsze Dni Bez Mamy w Przedszkolu

    Obserwując siebie rok temu i inne mamy odniosłam wrażenie, że to właśnie mamy w większości wypadków przeżywały mocniej początek przedszkola. Dzieci są oczywiscie bardzo różne, ale najczęscie po kilku, kilkunastu dniach adaptuja się całkiem nieźle. I warto zapanowac nad własnymi obawami i nerwami, żeby nie utrudniac dziecku. Trzeba je wspierać i kochać, ale nie dać się zmianipulować. Trzeba obserwować i pomagać, a przede wszystkim nie utrudniać i nie płakać razem z dzieckiem.
    Łukasz 11.10.2007

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Pierwsze Dni Bez Mamy w Przedszkolu

      Witam.No i dzis jest 4 dzien jak moja corka jest w przedszkolu.I powiem,ze poki co"odpukac"nie jest zle a nawet dobrze.Zdecydowalam sie ja zostawic odrazu na 5,5godz czyli odbieram ja zaraz po obiedzie.Do ostatniej chwili panie w przedszkolu mowily,zeby od poczatku dziecko zostawic na caly "etat"zeby poznalo system.I powiem wam,ze jezeli chodzi o moja corke to mialy racje.Jak odprowadzalam corke w czwartek i piatek to nie plakala,szla chetnie,jak ja odbieralam tez nie bylo zle,choc widzialam ze jest zmeczona i taka dzika.Wczoraj rano plakala,nie chciala isc,a po poludniu pelne zaskoczenie!!!Wyszla zadowolona,WYSPANA-co dla mnie jest wazne bo ona jeszcze drzemie w dzien,najedzona.Przyszlam troche za wczesnie po nia i pani dyrektor uchylila mi drzwi i cichaczem moglam ja zobaczyc.siedziala sobie,jadla obiadek i gadala z kolezankami.I jakos tak lepiej sie po tym poczulam,nie wiem dlaczego,przeciez wiedzialam,ze bedzie tam miala dobrze,w innym wypadku nie wybrala bym tego przedszkolaTakze poki co jestem zadowolona,zastanawia mnie tylko jedno:dlaczego ona za bardzo nie chce opowiadac co tam sie dzieje?Mowi tylko tak wyrywkowo.No i raz mowi,ze jest tam fajnie,lapie za plecak i chce isc odrazu a za chwile mowi,ze juz tam nie pojdzie.A jak jest u Was drogie mamcie???????????piszcie jak Wasze maluszki no i wy znosicie rozstania.pozdrawiam

      Skomentuj


        #18
        Odp: Pierwsze Dni Bez Mamy w Przedszkolu

        Acha...zapomnialam jeszcze napisac Wam,ze dzis jak juz moja corka poszla do grupy to weszla mama z dziewczynka,ktora plakala,nie chciala isc i zwymiotowala strasznie z tego wszystkiego.tak mi sie jej zal zrobilo i tej mamy bo nie wiedziala co robic czy zostawic ja uparcie czy zabrac spowrotem.Nie wiem co zrobila,bo przeciez nie bede stala i sie gapila,ale co wazne pani w przedszkolu mowila,ze jesli dziecko bardzo przezywa i nie chce isc to lepiej poranna"flache"mleka odpuscic,bo stres i nie przetrawione mleczko moga dawac takie skutki.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Pierwsze Dni Bez Mamy w Przedszkolu

          Mój Kubuś dopiero z rok, a ja już panikuję...

          Skomentuj


            #20
            Odp: Pierwsze Dni Bez Mamy w Przedszkolu

            zawsze jest cięzko zostawić dziecko i wyjść, choć tak powinno byc, ja jak żegnam swoje dziecko to daję buziaka i wychodze, raz jest płacz raz uśmiech(cięzko na duszy) ale taka jest kolej życia
            macierzyństwo

            Skomentuj


              #21
              Odp: Pierwsze Dni Bez Mamy w Przedszkolu

              Płaczliwe rozstania to kwestia pierwszych 3-4 dni. Nie można się zbytnio rozczulać, bo dziecko wyczuwa, że skupia na sobie całą uwagę mamy i niepotrzebnie się "nakręca". Oczywiście, że zdarzają się odosobnione przypadki (albo bardzo rozpieszczone dzieci...), jednak najczęściej dzieciom zaczyna się podobać w przedszkolu szybciej niżrodzicom się wydaje

              Skomentuj


                #22
                Odp: Pierwsze Dni Bez Mamy w Przedszkolu

                tak włąśnie się zastanawiam..bo nie ma się co rozklejac przed dzieckiem, bo to tylko spowoduje jeszcze gorszą jego reakcję.
                Ciekawa jestem jak to u mnei będzie wygladać?

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Pierwsze Dni Bez Mamy w Przedszkolu

                  a u nas poszlo gladko
                  corcia wiedziala, ze pojdzie do przedszkola, zew mnie, taty ani braciszka tam nie bedzie, beda panie i dzieci...
                  po wejsciu na sale musialam omowic kilka spraw z wychowawczynia i dyrektorka, poniewaz, elena dolaczyla do grupy 2tygodnie po rozpoczeciu roku. w pewnej chwili podeszla do mnie i powiedziala: mamusiu idz juz sobie, chce byc sama w przedszkolu!
                  a gdy ja odebralismy to powiedziala, ze do domu nie wraca i bedzie spala w przedszkolu


                  ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                  IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                  ---------------------------------------------------

                  Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Pierwsze Dni Bez Mamy w Przedszkolu

                    Bardzo bałam się pierwszych dni naszego 11-miesięcznego szkraba w żłobku. Na szczęście obyło się nawet bez wielkiego płaczu. Małej podobały się kolorowe malunki na ścianach i wielkie zabawki. Podobno małe dzieci łatwiej przyzwyczajają się do zostawania bez rodziców niż kilkulatki.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Pierwsze Dni Bez Mamy w Przedszkolu

                      W naszych Mądrych Główkach jeszcze jest o tyle łatwiej, że pierwsze dni to są tzw. 'adaptacyjne". W pierwszy dzień przychodzi się z dzieckiem i zostaje z nim na 3-4h, w drugi dzień zostawałam na terenie przedszkola, tak, że mała mogła w razie czego mnie znaleźć. A potem to już z górki Dzieciaki bardzo szybko się zintegrowały

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Pierwsze Dni Bez Mamy w Przedszkolu

                        U nas żadne problemy się nie pojawiły. Na pewno doceniam w tym wszystkim rolę jaką spełniły Panie w Sowie, mówię o przedszkolu w Częstochowie. Nie wiem jak to zrobiły, ale nasze dziecko z przedszkola to nie za bardzo chciało wychodzić - zawsze uwielbiało towarzystwo rówieśników, a tam miało ich mnóstwo.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Pierwsze Dni Bez Mamy w Przedszkolu

                          U nas pierwszy dzień był trudny, ale później szło z górki.Mieliśmy tylko problem z wyprawką na początek, ale w końcu daliśmy radę
                          http://www.e-hipokrates.com/baza-wie...zedszkola.html
                          Niepoprawna romantyczka

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Pierwsze Dni Bez Mamy w Przedszkolu

                            U mnie maly bez większego problemu zostal a potem juz bylo wszystko dobrze, chetnie chodzi do przedszkola i jest zadowolony

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Pierwsze Dni Bez Mamy w Przedszkolu

                              Ten dzień jest wciąż przede mną, ale pewnie w przeciwieństwie do wielu innych mam, wcale się go nie boję. Myślę, że emocjonalnie mój synek jest na to gotowy.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Pierwsze Dni Bez Mamy w Przedszkolu

                                Bardziej takie dni przezywaja mamy niz dzieci, nie raz mamy staly pod drzwismi w obawie ze dziecko cirrpi tulko dlatego ze z placzem szlo do sali. A dziecko radosnie sie w tym czasie bawiło, takie kryzysy sa chwilowe

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X