Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Leżakowanie w Przedszkolu- tak czy Nie ?

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • EwciaZajac
  replied
  Odp: Leżakowanie w Przedszkolu- tak czy Nie ?

  Moja córcia również jak skonczyła 2 latka i 4 miesiące nie spała w domu.I miala swoje godziny o 7 wstawała i o 19 zasypiała. Poszła do przedszkola i w drugim dniu zaczeła spać( w co prawie nie uwierzyłam). Nie dziwie jej się, w przedszkolu jest tyle atrakcji, zabawy z Panią z dziećmi nie to co w domu było. Oczywiście Panie nie zmuszają do spania ale większość dzieci i tak śpi albo sobie leży.Moja w domu zasypia przy radiu więc w przedszkolu to był raj. jesli Panie puszczają muzyczkę.Takie trzylatki jednak przeżywają i jestem ZA leżakowaniem. Teraz jak Amelka poszła do przedszkola zmieniłam jej godziny wieczornego spania.Chodzimy po prostu po 19 się kąpać i nie ma problemu. Rano też wstaje.
  Starsze dzieci nie śpią ale to normalne.Leżakowanie jest dobre, bo mi się wydaje że uczy dziecko wyciszenia się, i uszanowania innych- inne dzieci śpią więc nie można im przeszkadzać. A na takiego diabełka jakim jest moja córcia to dobre

  Leave a comment:

 •    
     

 • 19790411
  replied
  Odp: Leżakowanie w Przedszkolu- tak czy Nie ?

  A u nas w przedszkolu są 2 grupy maluchów leżakujących i jedna nieleżakujących. I właśnie w tej grupie jest moja córcia. Tragedia. Kiedy chodziła do żłobka, było leżakowanie, ale jeśli nie była zmęczona mogła siedzieć, np. oglądać książeczkę, nikt do niczego jej nie zmuszał. W przedszkolu, w jej grupie leżaków nie ma i czasem jak dzieci przyjdą z dworu, zjedzą są zmęczone i senne i... i męczą się tak, dopóki rodzice ich nie odbiorą. Nasza córcia zasypia w samochodzie i potrafi spać na siedząco 2 h - co nie jest dobre dla jej kręgosłupa i ogólnego samopoczucia. Dlatego myślałam, aby ją przenieść do innej grupy, ale w tej ma swoje ulubione koleżanki, panie i nie chce o tym słyszeć

  Leave a comment:


 • Aniinka
  replied
  Odp: Leżakowanie w Przedszkolu- tak czy Nie ?

  u nas wygląda to tak:
  każde dziecko ma swoją podusię i kocyk przyniesione z domu i podpisane. kładą się po 12 do po 13, niecała godzina. pani puszcza im muzykę relaksacyjną, dzieci się nie przebierają w piżamy, ani nie są zmuszane do spania.
  moja córa nie sypiała w dzień od kiedy stuknęło jej 2 lata, ale teraz zaczęła drzemac w przedszkolu. wyszaleje się tam, musi wcześnie rano wstać, więc spanie musi być już świetnie rozpoznaje kiedy spała, a kiedy nie, jak nie śpi w przedszkolu, to potem w domu jest nieznosna do potęgi n

  Leave a comment:


 • MonikaPB21
  replied
  Odp: Leżakowanie w Przedszkolu- tak czy Nie ?

  W naszym przedszkolu leżakowanie jest teoretycznie obowiązkowe, ale w praktyce nie ma obowiązku przebierania się w piżamkę (co mi osobiscie odpowiada). Dziecko, jesli nie chce, nie musi sie przebierać. Wystarczy, ze zdejmie spodenki, żeby zminimalizowac starty w razie "wpadki" podczas snu.
  Przykładowo mój syn wogóle się nie kładzie na leżaczku, tylko siedzi. Co prawda czasem jest tak zmęczony, że niemal na siedząco zasypia, ale sie nie położy i już. Myslę, ze z czasem może się przekona do lezenia, a może wtedy i zasnie. Bo w domu nie spi od około 2. urodzin, niestety.
  Według mnie jest to niezłe rozwiązanie, zwłaszcza w grupie trzylatków, bo starsze przedszkolaczki to juz chyba mogą sie bawić w czasie leżalowania.

  Leave a comment:


 • Nusiakova
  replied
  Odp: Leżakowanie w Przedszkolu- tak czy Nie ?

  Moja Julka nie śpi w dzień od momentu jak mniej więcej skończyła dwa lata.
  Teraz w sierpniu poszła do przedszkola i na początku też nie spała. W tym
  czasie siedziała sobie i rysowała albo coś kolorowała. Panie nie zmuszały ją
  do leżakowania. Ale ostatnio sama zaczęła przebierać się w piżamkę a w tym
  tygodniu nawet spała pół godzinki. Także nic na siłę. Wydaje mi się, że
  leżakowanie w przedszkolu to wcale takie straszne nie jest. Czasami dzieci,
  które już od dawna nie śpią są tak wyczerpane zabawą i nauką, ze po prostu
  padają i dobrze że jest taka możliwość.

  Leave a comment:


 • kasiekzuza7
  replied
  Odp: Leżakowanie w Przedszkolu- tak czy Nie ?

  u nas leżakowanie nie było obowiązkowe.moja córka już w domu nie spała mając 2.5 roku więc w przedszkolu bawiła sie z innymi maluchami w osobnej salce a czasem kładła się w ubranku na leżaczku i słuchała bajki

  Leave a comment:


 • oliwka311220
  started a topic Leżakowanie w Przedszkolu- tak czy Nie ?

  Leżakowanie w Przedszkolu- tak czy Nie ?

  Czy Wasze Przedszkolaki chętnie robią sobie drzemkę w przedszkolu?
  Czy jako rodzice uważacie ,że obowiazkowe spanie (tzn ubieranie dziecka w pidzamke,kładzenie w pościel, mus bycia w łóżku przez 1-1,5godz) jest korzystne i potrzebne naszym przedszkolakom czy raczej powinno byc nieobowiazkowe?
  Jak jest w przedszkolach Waszych dzieci?
       
Working...
X