Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

    Witam,moja córka ma prawie 3 latka od dobrego roku korzysta w dzień już tylko z ubikacji. Na noc jednak zakładam jej jeszcze pieluszkę ....mam pytanko od kiedy Wasze dzieci przestały korzystac z pieluchy w nocy? Czy nie mając pieluchy na noc przesypiały całą noc ,czy budziły sie na siusiu?
  •    
       

    #2
    Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

    Podobno jesli dziecko budzi się z suchą pieluchą jest gotowe na spanie nocne bez pieluszki.

    Ja zabrałam pieluchę zaraz jak przestała sikać w dzień. Jest to trudne bo trzeba w nocy wstawać i wysikiwać. Moja się nie zawsze obudzi i wtedy zasika się budzi. Ja używam podkładów i mam nocnik koło łóżka i piżamkę którą łatwo zdjąć. Czasem rano jak siębudzę siusiu jest obok nocnika a mała śpi zgołym tyłkiem


    JULA

    MAJA

    OLGA

    Skomentuj


      #3
      Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

      U nas różnie. Pieluchę na noc nadal zakąłdamy, bo raz jest sucha po nocy, raz mokra. Na drzemkę w dzień też zakładam. Wpadki do tej pory sie zdarzają. A na wieczne pranie nie mam siły.

      Skomentuj


        #4
        Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

        U mnie było tak że starszą córkę zaczęłam odzwyczajać od pampka w styczniu(miała 17mc) a do czerwca na noc jeszcze jej zakładałam.Kiedy przez około tydzien pampek po nocy był suchy to go pożegnałyśmy.W nocy nie wstawała na siusiu.Z młodszą było zupełnie inaczej,jak miała 14,5mc zaczełam ja uczyć robienia siusiu do nocnika,po trzech dniach juz wiedziała o co chodzi,a po dwóch tygodniach juz na noc pampka nie zakładałam,także z nią poszlo mi bardzo szybciutko.Młodsza juz jako roczniaczek nie nosila pampka do dziennej drzemki.W nocy ja wysadzam,jak zaczyna sie kręcic to ja sadzam i zawsze siusiu zrobi.
        Pozdrawiam.

        Skomentuj


          #5
          Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

          Moja córcia ma 2latka, zakladam jej pampersa na noc na dzienna drzemke i jak wychodzimy na dwor. od dłuższego czasu pampers jest suchy wiec pewnie niedlugo pozegnamy juz calkiem pieluszke. robi siusi przed samym spaniem i raz albo wcale w nocy budzi sie i mowi ze chce siusiu to ją wysadzam na nocnik. Wydaje mi się, że jeszcze jak przez 2tyg bedzie sucha pieluszka to bedzie spała bez, pod przescieradlo po prostu bede kladla folie na wszelki wypadek (nawet 5 letnim i starszym dziecia czasem sie zdarzy;p) a kolo lozka bede miala przygotowane przescieradlo i druga pizamke na dwor jeszcze bede jej ubierac, szczegolnie jak bedziemy isc na dluzszy spacer, bo nie zawsze jest mozliwosc skorzystania z toalety, a wysadzac pod drzewko to juz za zimno...


          ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




          IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



          ---------------------------------------------------

          Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

          Skomentuj


            #6
            Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

            Mój synek ma 7 lat. W pieluszce sypiał jeszcze po ukończeniu szóstego roku życia... Z nocnikiem poszło dość łatwo, w ciągu dni przestał używać pampersów, gdy miał 1 rok i 10 mies. Ale z nocami ciężko szło.Wszystkiego próbowaliśmy, włącznie z wybudzaniem i prowadzeniem w nocy do WC. I nic! On tych nocnych wizyt w WC nawet nie pamiętał... Później przyszła pora na stymulowanie poprzez nagrody z obietnicą, że jak już na dobre będzie suchy nocami, to dostanie duży prezent. Płakał ze złości, że mu nie wychodzi, że wciąż się moczy. Teraz też zdarzają się wypadki, a jedyna metoda w miarę skuteczna, to ograniczenie wody wieczorem i przymusowe dwukrotne sikanie przed snem, a wypadki i tak się zdarzają. On chyba nie jest w stanie tego w nocy poczuć i się obudzić. Całe szczęście, że wypadki są coraz rzadziej.

            Skomentuj


              #7
              Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

              Wszystko zależy od dziecka, córcia bez pieluszki spała mając nieco ponad rok, w przeciwieństwie do odpieluchowania w dzień nocne niespodzianki szybciej sie skończyły niz nam sie wydawało

              Jeśłi dziecko wstaje z suchą pieluchą wówczas warto się odważyć i położyć malucha bez niej, jednak warto zabezpieczyć mimo wszystko materac (podkłady poporodowe świetnie sie do tego nadają)
              warto jednak pamiętać ze podsikane dziecko moze szybko się przeziębić, więc jeśłi decydujemy się na taki krok, trzeba często do niego w nocy zagladać

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

                Moja córa ma 2 lata i w dzień nie nosi pampersa ale na noc jeszcze zakładam Też w razie czego jeszcze trzymam w pokoju nocnik w razie czego ale i tak woli iść do łazienki Jeszcze potrzymam ją w pampersie na noc wtedy jak pielucha nocna będzie sucha to zacznie spać bez pampersa

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

                  U nas jak tylko mała wyrzuciła pieluchę w dzień to na noc również nie dawała zakładać i nigdy się nie posiusiała. Zawsze przed spaniem idzie siku i wytrzymuje do rana

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

                    Kiedy to jest raczej kwestia indywidualna ale najlepiej odstawić pieluchę jak najwcześniej.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

                      Moja córa by tyle nie wytrzymała przed spaniem bardzo dużo pije a pielucha rano już jest pełna wiem że jeszcze to by się u nas nie udało

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

                        Mój ma 2 lata i nie chce za choinkę na nocnik ;( Jeszcze jak mała robi w pampersy to już w ogóle mu się nie widzi. On na noc potrafi wypić 4 kubki picia i nim zasnie pampers jest już tak zasikany że musi byc zmiana.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

                          Dzisiejszo-wczorajszą noc cały czas piła a rano zawołała na nocnik bo był Bombastik (bomba ) jak to ona mówi A ostanio się zdarzyło że i pampersa nie chciała ubrać na noc już na śpiąco jej ubierałam

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

                            Nie, jak w dzień nie nosi to poco na noc? Wystarczy około północy w nocy wysikać dziecko i powinno dotrwać do rana. Nasz synek nawet się nie budził, jak sadzałam na nocnik. Jak będzie starsze i damy kolację około godziny przed snem to nie powinien już sikać.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

                              U nas poki co pielucha dzien i noc Ale bedziemy starac sie wyeliminowac ja do ok roku. U mnie w rodzinie roczne dzieci chodza i śpią z reguły bez pieluchy wiec mam andzieje ze nams ie tez uda

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X