Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

    Moj mial 2,5 roku jak xrobilam mu ciach na pieluszki w nocy tylko musialam na siku go budzic teraz przesypia noc spokojnie czasem sam wstanie

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

      Budzić w nocy na siku? No proszę, czy ktoś z nas, dorosłych chciałby być budzony w nocy? Dziwny pomysł, jak dla mnie. Nie spotkałam się z czymś takim.

      Skomentuj


        #18
        Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

        Moja córka zrezygnowała z pieluchy w dzień jak miała 25 miesięcy. Miesiąc później przestaliśmy zakładać jej w nocy... moja córka baaardzo dużo pije i sika, więc przez ok. 2 tyg codziennie musieliśmy zmieniać prześcieradło bo się zsikiwała... był płacz jak ją budziliśmy w nocy na siku, a jak nie budziliśmy to mokre łóżko. Potem córa sama zaczęła w nocy wstawać na siku. Teraz nawet nas nie woła, nocnik stoi koło łóżka i sama sobie w nocy wstaje a potem kładzie się z powrotem spać... ma 28 miesięcy

        Skomentuj


          #19
          Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

          Kiedy dziecko ma założoną pieluszkę nie jest świadome tego, że zrobiło siusiu (pieluszka wchłania wszystko). Jeśli natomiast rezygnujemy z pieluszek i zdarza się sytuacja, w której dziecko zmoczyło ubranka to przynajmniej ma ono świadomość tego co się stało (dziecko pomyśli: "O nie, mam mokre ubranka, nie jest to przyjemne uczucie") Świadomość tego jest dość dużym impulsem dla dziecka do tego aby zaprzestać moczenia się. Jeśli do tego dodamy konsekwentne zachowania typu: "Jestem przy Tobie, ale musisz sam/sama zmienić ubranka" to dość szybko możemy uzyskać pozytywne efekty. Bądźmy przy tym wszystkim cierpliwi.

          Skomentuj


            #20
            Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

            Nie ma reguły. Mój syn w dzień pieluchy nie nosił od 2,5 roku. W nocy trwało to jeszcze 3 miesiace. Córka, która miesiac temu skonczyła 3 latka w dzień nawet raz nasi , raz nie ( poza domem ), natomiast w nocy jeszcze to długa droga pół roku to jednak spory okres i mogłaby już spać bez pieluchy. teraz dobry letni okres by z tym skonczyć.
            www.cokupicdziecku.pl

            Skomentuj


              #21
              Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

              Budzenie w nocy na siku? Jeśli dziecko nie jest wstanie wytrzymać do rana, to znaczy, że jeszcze nie jest gotowe. Nic na siłe, na wszystko przyjdzie czas...

              Skomentuj


                #22
                Odp: pielucha na noc-tak czy nie i do kiedy?

                Fajnie w którymś poście ktoś napisał, że jeśli rano pieluszka jest sucha to znaczy, że dziecko jest gotowe. Ja chyba taką właśnie zasadę zastosuję.

                Skomentuj

                       
                Working...
                X