Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak pomagać dziecku w nauce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • wombatka
    replied
    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

    Przede wszystkim dać wyraźnie do zrozumienia, że może przyjść do nas z lekcjami i poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu. Że nie ma nic złego w tym, że czegoś nie wie. Ale nie można robić ich od deski do deski za dziecko, bo w ten sposób nigdy nie nauczy się samodzielności i logicznego myślenia. Pamiętam, że z przedmiotami ścisłymi pomagała mama, a z projektami kreatywnymi siostra. Nauczycielom w szkołach publicznych brakuje podejścia indywidualnego i często nie mają czasu na pomaganie potrzebującym tego uczniom, bo muszą lecieć z programem. Co jest bardzo złe, nie tylko dla rozwoju dziecka, ale też dla jego samopoczucia, bo będzie się czuć gorsze przez to, że niektóre zagadnienia rozumie wolniej niż inni.

    Leave a comment:

  •    
       

  • kgrymas
    replied
    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

    Mój starszak niechętnie garnie się do nauki w domu, zwłaszcza, gdy chodzi o geografię. Próbowałam wszelkimi sposobami, jednak przekonałam się, że najlepiej reaguje na słowa nauka przy komputerze. Z tego też powodu szukałam w Internecie odpowiedniej stronki edukacyjnej i natrafiłam na http://aztekium.pl/geo Młody dużo szybciej przyswaja wiedzę a dodatkowo sam domaga się, aby udostępnić mu komputer na powtarzanie w ten sposób nowego materiału

    Leave a comment:


  • dama13
    replied
    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

    A ja uważam że gdy dziecko zacznie przygodę z nauką należy pamiętać o stworzeniu mu odpowiedniego miejsca do nauki. Jeżeli nie wiecie jak je stworzyć to poczytajcie sobie http://urokliwydom.pl/wnetrza/na-co-...la-nastolatka/ . Ja stworzyłam takie miejsce córce i pomagam jej w lekcjach naprowadzając ją na odpowiedzi i co najważniejsze nie odrabiam ich za nią.

    Leave a comment:


  • jasiumrowka
    replied
    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

    Nauka w szkole to dla każdego malucha duże przeżycie. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, by pomóc mu w radzeniu sobie z obowiązkami szkolnymi. Dużą rolę odgrywają rodzice, zwłaszcza gdy interesują się szkołą i systematycznie omawiają postępy dziecka z wychowawcą i innymi nauczycielami.

    Leave a comment:


  • gilza
    replied
    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

    Ja staram się poświecać dużo czasu dziecku, wspólnie się uczymy, rozwiązujemy problemy itd. Myślę, że tu też ogromną rolę odgrywa szkoła, do której chodzi dziecko. Mój syn miał kiedyś ogromne problemy z nauką matematyki. Od kiedy przepisaliśmy go ze szkoły publicznej do Te Vizji ( w Gdańsku ) widzę znaczną poprawę. Mają wysoki poziom nauczania a lekcje prowadzone są w sposób ciekawy i przede wszystkim przystępny dla dziecka.

    Leave a comment:


  • lobelia77
    replied
    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

    Fajnie do nauki fizyki i chemii może pomóc zachęcić Fundacja Einsteina http://www.fundacjaeinsteina.pl/ Prowadzą warsztaty, pokazy interaktywne czy sceniczne, więcej o nich na stronie, zajrzyjcie sobie. Są z Poznania, w szkole mojego dziecka zrobili furorę

    Leave a comment:


  • madureczka
    replied
    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

    Na pewno robienie za dziecko zadań nie jest dobrym wyjściem z z sytuacji. Pomoc nie powinna odbierać samodzielności, bo potem będą dopiero problemy.

    Leave a comment:

  •    
       

  • kgrymas
    replied
    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

    Moim maluchom pomagam na wiele sposobów, często gdy ja gotuję obiad to siadają na zmianę przy mnie w kuchni i czytają na głos książki, a ja je poprawiam. Lekcje najpierw odrabiają same, a później zostają sprawdzane przeze mnie lub wspólnie rozwiązujemy trudniejsze zadania. Dodatkowo korzystamy z darmowej strony edukacyjnej http://aztekium.pl/ , która pomaga nam zwłaszcza przy nauce tabliczki mnożenia czy procentów, chociaż przydaje się także przy odmianie czasowników albo nauce języków obcych więc polecam wszystkim mamom

    Leave a comment:


  • niccol
    replied
    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

    Podstawą naszej współpracy jest przede wszystkim spokój. Staram się poświęcać dziecku tyle czasu, ile potrzebuje i spokojnie wszystko tłumaczyć. Na co dzień obserwuję zainteresowania i nie szczędzę pieniędzy na chociażby chwilowe fascynacje. Ostatnio przechodziliśmy przez wenę artystyczną, więc sporo pieniędzy zostawiłam w sklepach typu http://www.kropkawkropke.com/ ale nie żałuję, bo w dziecko warto inwestować.

    Leave a comment:


  • mariawolanska
    replied
    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

    staram się nie pomagać, ale mam wrażenie, że te prace domowe są specjalnie tak skonstruowane by rodzice pomagali dzieciom.

    Leave a comment:

  •    
       

  • karolinkaaa87
    replied
    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

    Staram się być z dzieckiem przy odrabianiu lekcji, jak nie tuż obok to gdzieś w pobliżu żeby mieć oko czy nie robi czegoś innego no i jak potrzebuje pomocy to oczywiście pyta. Potem sprawdzam zawsze zadania, ale nigdy nie zrobiłabym za niego

    Leave a comment:


  • szklanapogoda
    replied
    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

    Mnie samej mama dużo pomagała w przedmiotach ścisłych, a że ona się uczyła w innym systemie programowym, często razem rozgryzałyśmy różne zagadnienia i dzięki temu byłam w stanie sama dużo zrozumieć. Ogólnie ze ścisłych zawsze musiałam się dużo przykładać, uczyć sama w domu, czego nie rozumiałam w szkole, więc to było naturalne dla nas. Pamiętam, że na wiele miesięcy przed maturą chodziłam na korepetycje, bo po prostu na lekcjach nauczyciel przygotowywał do matematyki rozszerzonej, a ja zdawałam tylko podstawę i połowa zagadnień z rozszerzenia nie była mi potrzebna. Dlatego innego rozwiązania niż korepetycje nie widzę dla dziecka, jeśli sami nie czujemy się na siłach, by pomóc albo nie mamy tyle czasu, by go poświęcić.

    Leave a comment:


  • gawrysia
    replied
    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

    Jak dziecko jest małe to poprzez zabawę, rekwizyty jak starsze najlepiej samemu się dobrze z danego materiału przygotować, moja znajoma tak pomagała z lekturami swojej córce, ona czytała streszczenia https://www.granice.pl/streszczenie/pan-tadeusz/1 a córka lektury, potem rozmawiały, naznaczały szczegóły, to jej utrwalało lekturę i jej zrozumienie.

    Leave a comment:


  • pergam25
    replied
    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

    A może warto zostawić ten temat specjaliście? Przynajmniej ja bym tak zrobiła...

    Leave a comment:


  • malgosiaczek
    replied
    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

    Słuchajcie dziewczyny - szukam pilnie kogoś, kto udziela korepetycji z języka polskiego. Córka oblała maturę i przygotowuje się do poprawki. Sama nie jestem w stanie jej pomóc. Zostają tylko korepetycje. Możecie kogoś polecić? Znalazłam taką szkołę Edun http://edun.pl/ . Tam mają lekcje z polskiego oraz innych przedmiotów. Czy któraś z Was posyłała do nich swoje dzieci? Warto skorzystać z ich oferty? Zalezy mi na czasie bo poprawa matury w sierpniu więc szukam kogos na juz.

    Leave a comment:

       
Working...
X