Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak pomagać dziecku w nauce?

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  #31
  Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

  Fajnie do nauki fizyki i chemii może pomóc zachęcić Fundacja Einsteina http://www.fundacjaeinsteina.pl/ Prowadzą warsztaty, pokazy interaktywne czy sceniczne, więcej o nich na stronie, zajrzyjcie sobie. Są z Poznania, w szkole mojego dziecka zrobili furorę

  Skomentuj

  •    
      

   #32
   Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

   Ja staram się poświecać dużo czasu dziecku, wspólnie się uczymy, rozwiązujemy problemy itd. Myślę, że tu też ogromną rolę odgrywa szkoła, do której chodzi dziecko. Mój syn miał kiedyś ogromne problemy z nauką matematyki. Od kiedy przepisaliśmy go ze szkoły publicznej do Te Vizji ( w Gdańsku ) widzę znaczną poprawę. Mają wysoki poziom nauczania a lekcje prowadzone są w sposób ciekawy i przede wszystkim przystępny dla dziecka.

   Skomentuj


    #33
    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

    Nauka w szkole to dla każdego malucha duże przeżycie. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, by pomóc mu w radzeniu sobie z obowiązkami szkolnymi. Dużą rolę odgrywają rodzice, zwłaszcza gdy interesują się szkołą i systematycznie omawiają postępy dziecka z wychowawcą i innymi nauczycielami.

    Skomentuj


     #34
     Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

     A ja uważam że gdy dziecko zacznie przygodę z nauką należy pamiętać o stworzeniu mu odpowiedniego miejsca do nauki. Jeżeli nie wiecie jak je stworzyć to poczytajcie sobie http://urokliwydom.pl/wnetrza/na-co-...la-nastolatka/ . Ja stworzyłam takie miejsce córce i pomagam jej w lekcjach naprowadzając ją na odpowiedzi i co najważniejsze nie odrabiam ich za nią.

     Skomentuj


      #35
      Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

      Mój starszak niechętnie garnie się do nauki w domu, zwłaszcza, gdy chodzi o geografię. Próbowałam wszelkimi sposobami, jednak przekonałam się, że najlepiej reaguje na słowa nauka przy komputerze. Z tego też powodu szukałam w Internecie odpowiedniej stronki edukacyjnej i natrafiłam na http://aztekium.pl/geo Młody dużo szybciej przyswaja wiedzę a dodatkowo sam domaga się, aby udostępnić mu komputer na powtarzanie w ten sposób nowego materiału

      Skomentuj


       #36
       Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

       Przede wszystkim dać wyraźnie do zrozumienia, że może przyjść do nas z lekcjami i poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu. Że nie ma nic złego w tym, że czegoś nie wie. Ale nie można robić ich od deski do deski za dziecko, bo w ten sposób nigdy nie nauczy się samodzielności i logicznego myślenia. Pamiętam, że z przedmiotami ścisłymi pomagała mama, a z projektami kreatywnymi siostra. Nauczycielom w szkołach publicznych brakuje podejścia indywidualnego i często nie mają czasu na pomaganie potrzebującym tego uczniom, bo muszą lecieć z programem. Co jest bardzo złe, nie tylko dla rozwoju dziecka, ale też dla jego samopoczucia, bo będzie się czuć gorsze przez to, że niektóre zagadnienia rozumie wolniej niż inni.

       Skomentuj

              
       Working...
       X