Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy krzyczycie na dzieci?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Amko
    replied
    Odp: Czy krzyczycie na dzieci?

    Jeżeli chodzi o krzyk,to wg psychologów on także jest formą przemocy wiec starajmy się tego uniknąć. Mi też czasem zdarzy się podnieść głos na dziecko,ale szybko się hamuje.

    Pozdrawiam
    Last edited by disne; 03-07-2020, 12:14. Powód: link

    Leave a comment:

  •    
       

  • Ania_31
    replied
    Odp: Czy krzyczycie na dzieci?

    Ja się już wcześniej wypowiadałam w tym temacie. Staram się nie krzyczeć, oczywiście czasem nie wychodzi. Wiadomo jak jest. Zostawiam sobie krzyk na naprawdę poważne sytuacje, zwłaszcza zagrożenia życia i zdrowia. Z moich obserwacji wynika, że to na prawdę działa. Mam troje dzieci, ośmioletni syn i 1,5 roczna córeczka wiedzą, że generalnie mama nie krzyczy, więc mój podniesiony głos zawsze wywołuje szok i reakcję oczekiwaną przez mnie. Na przykład wczoraj mała znów spróbowała sięgnąć po gorącą szklankę (długo tego nie robiła), krzyknęłam, że będzie bolało, że to gorące. Odskoczyła z płaczem. Syn też reaguje na podniesiony głos, to zawsze znaczy, że naprawdę przegiął. Mój mąż natomiast generalnie krzyczy ciągle i o każdą głupotę i dzieci mają go gdzieś! Krzyczy i klnie, a dzieciaki nawet nie drgną. Próbuję mu tłumaczyć, ale cóż, nie chce zrozumieć pomimo tego, że zawsze widać, jaka jest reakcja .

    Leave a comment:


  • KingaKrawczyk
    replied
    Odp: Czy krzyczycie na dzieci?

    O tak czasem mi sie wydaje ze mala specjalnie nie slucha co sie do niej mowi, jak grochem o sciane.... czasem juz nam brakuje do niej sily, a jak sie na nia pojrzyczy ze nieladnie to zaczyna buczec i sie obraza w ogole nie ma poczucia ze zrobila cos nie tak i ja juz czasami nie wiem co mam z nia zrobic zeby nie wyrosl maly potworek.....

    Leave a comment:


  • Tomi_pl
    replied
    Odp: Czy krzyczycie na dzieci?

    Przyznam,że czasem zdarzy mi się podnieść głos na dziecko,ale zawsze staram się szybko opanować i mówić spokojnie,łagodnie. Tak aby nie było zbędnych nerwów.

    Leave a comment:


  • tatahubert
    replied
    Odp: Czy krzyczycie na dzieci?

    Staram się jak mogę, żeby nie krzyczeć, głównie z powodu mojej siostry... Jest ode mnie młodsza o 14 lat i krzyczy na rodziców dużo bardziej niż oni krzyczeli na nią gdy była mała...
    Czasem się zdarza, to jasne, ale spędzam z dzieciakami na tyle dużo czasu, żeby wiedzieć co na nie zadziała lepiej od krzyku. Można na chwilę odciąć internet, nie dać łychy nutelli na podwieczorek, czy wysłać na chwilę do pokoju.
    Last edited by tatahubert; 02-02-2011, 11:05.

    Leave a comment:


  • Ania_31
    replied
    Odp: Czy krzyczycie na dzieci?

    Z krzykiem jest taki problem, że dość szybko wpada się w błędne koło, niestety. Człowiek traci cierpliwość raz i drugi, a później się dziwi, że dziecko na spokojny głos nie reaguje. Dlatego staram się nie krzyczeć, a rozmawiać. Krzyk zostawiam sobie na sytuacje zagrożenia zdrowia i życia, wtedy się przyda.

    Leave a comment:


  • itka29
    replied
    Odp: Czy krzyczycie na dzieci?

    zdarza mi sie krzyczec ale w wiekszosci na starszego syna ma13lat-ale jak tu nie krzyczec gdy dostaje telefon ze szkoly o wagarach a on mi na to ze wie co robi-no rece opadaja i w takim momencie mlodszy-15m-cy widzi ze na niego nie zwracam uwagi i zaczyna kwiatki "przesadzac"no i krzycze(wstyd mi pozniej

    Leave a comment:

  •    
       

  • trina711
    replied
    Odp: Czy krzyczycie na dzieci?

    krzyczec mi się zdarza, nie powiem tym bardziej że moja ponad 4 letnia córcia, jest dzieckiem upartym.Wiem, że to słabśc, bo dziecko jest dobrym obserwatorem i powiela niektóre moje zachowania, krzyk np. w stosunku do mnie jak się bawimy w dom

    Leave a comment:


  • karlin2
    replied
    Odp: Czy krzyczycie na dzieci?

    Ja też nie raz krzycze na małą, ale najczęściej jak nie słucha prośby mówię "mam na ciebie krzyczeć?" od razu reaguje.

    Leave a comment:


  • chudagleba
    replied
    Odp: Czy krzyczycie na dzieci?

    ... krzyczę i ja,czasem "grzeczna'' prośba nie skutkuje więc trzeba troszkę glosniej...

    Leave a comment:

  •    
       

  • kathiee
    replied
    Odp: Czy krzyczycie na dzieci?

    Krzyczę..wiem, że spokojnym mówieniem moja córka nie przestaje robić źle, więc krzyczę..

    Leave a comment:


  • smaruszka
    replied
    Odp: Czy krzyczycie na dzieci?

    Nie znam osoby,która by nigdy nie krzyknęła na dziecko.Ale ja niestety za dużo krzyczę.To efekt nieprzespanych nocy przy ząbkującym młodszym synu i pewnie brak konkretnej pomocy ze strony najbliższych oraz piętrzące się problemy -głównie finansowe

    Leave a comment:


  • monikawas3
    replied
    Odp: Czy krzyczycie na dzieci?

    Zagłosujcie na Danielka bebiko.com.pl/home/konkurs/pogodnie-sie-usmiecham-gdy/galeria-konkursowa/?xxx
    Last edited by disne; 03-07-2020, 12:15. Powód: link

    Leave a comment:


  • szalonakisia_1
    replied
    Czy krzyczycie na dzieci?

    Ja czasem krzyczę, jak syn jest strasznie nie dobry i broi cały czas i nie słucha.
    Jak krzyczę, czuje respekt chodź na chwile,potem robi i tak swoje

    Leave a comment:


  • dancio2006
    replied
    Odp: Czy krzyczycie na dzieci?

    Z tym krzykiem to różnie u mnie bywa.Czasami krzyknę na małego to się słucha,innym razem wogóle nie skutkuje.

    Leave a comment:

       
Working...
X