Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

postępowanie matek...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • kasiakozmin
    replied
    Odp: postępowanie matek...

    Color- z lizakiem to świetny pomysł- to moim zdaniem największa kara dla dziecka. Co do klapców, to jestem zdecydowanie na NIE!

    Leave a comment:


  • ColorWomen
    replied
    Odp: postępowanie matek...

    Czacza u nas powstał nowy plac zabaw a więc jest pełno dzieci.
    Jest taka mama która ma 4i 3 letniego synka, ten 4 letni jak Aniolek ale ten trzy latek istny diabeł :zabiera zabawki ,krzyczy w niebo glosy.
    Ostatnio byla sytuacja gdy ten trzy latek ugryl kolege(byl bez opieki) z ktorym sie bawil.Zobaczyla to mama tego trzy latka, dala mu w tylek a temu chlopczykowi lizaka ktory mial byc dla 3 latka.Wydaje mi się ze slusznie zrobila,takie dziecko wie już co zrobiło.Ten 3 latek to postrach placu

    Także uważam ze ta mama powinna Cie również przeprosić

    Leave a comment:


  • kasiakozmin
    replied
    Odp: postępowanie matek...

    Kiedyś słyszałam opinię pani psycholog na temat takich sytuacji. Mówiła ono, że gdy jakieś dziecko uderzy nasze, to najpierw powinnismy zobaczyć jak zareaguje jego mama. Jeśli prawidłowo, tzn. powie "nie wolno, tak się nie robi, zobacz, dziewczynka płacze" itp, to dobrze zrobi- w końcu w okresie buntu mama nie odpowiada za to, co wyprawia dziecko, ale musi go upominać. Moim zdaniemk powinna jeszcze podejść do Twojej córeczki z tym małym i ją przeprosić. Podobno, jeśli by wcale nie zareagowała, to my mamy prawo upomnieć jej synka. Nigdy nie miałam takiej sytuacji, ale myślę, że wcześniej bym upomniała matkę, niż jej dziecko.

    moi chłopcy niestety od jakiegoś czasu często się szturchają albo popychają, albo nawet biją, czy gryzą- np gdy jest kłótnia o zabawki, a ja akurat jestem np w kuchni. Ale zawsze po takim zajściu muszą się przeprosić. Od razu mówię kategorycznie, że "nie wolno", i tłumaczę, że to boli itd,itd,itd, a potem proszę, żeby przeprosił braciszka i od razu do niego biegnie, żeby go ukochac. od razu po takim zajściu jest dobrze. A po kilku min niestety różnie bywa

    Leave a comment:


  • czacza
    started a topic postępowanie matek...

    postępowanie matek...

    dziś w piaskownicy spotkała mnie tzn. moją Amelkę niemiła sytuacja otóż - jest taki chłopiec który jest na etapie "MOJE, MOJE" nawet gdy leżą zabawki nie jego, jest przy tym bardzo niegrzeczny i trąca dzieci, Amelka miała jakąś tam zabawkę i chciał jej wyrwać a ona nie chciała puścić, no i oczywiście pacnął ją w buzię i zaczęła płakać, matka tego chłopca owszem zareagowała - "nie wolno tak robić", "czemu wziąłeś zabawkę dziewczynce" i takie tam ale żeby do mnie podejść i przeprosić to gdzie tam, zachowała się tak jakby to dziecko miało mnie i Amelię przeprosić, moim zdaniem nie zachowała się odpowiednio do sytuacji..
    co uważacie?
       
Working...
X