Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pamięć dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pamięć dziecka

    Dziewczyny, jak sądzicie czy małe dzieci (w wieku ok: 1-3 lat) mogą zapamiętać jakieś niemiłe doświadczenia, które później rzutują na ich dorosłe życie?

    Chciałam zrobić takie rozeznanie jak to jest w innych rodzinach. Zastanawiam się czy moje dziecko np. pewne zdarzenia może odbierać jako nieprzyjemne i kodować je w swojej główce? a wieku dorosłym odezwą się jakoś niekorzystnie?

    PS Nikt dziecka w domu nie katuje oczywiście!!!

    #2
    Hej!
    Wiecie coś na ten temat? Może macie jakieś własne doświadczenia w tej sprawie?

    Pozdrawiam

    Skomentuj


      #3
      czasami tak czasami nie

      Osobiscie mam dwa wczesne wspomnienia. Mialam wtedy prawie3 lata. Bylam u babci a kogut dziobal mnie w pupe probowalam uciec, ale doganial mnie. Czesc ludzi patrzyla sie tylko i smiala wiec nie bylo to nic przyjemnego. Drugie to kiedy mama pierwszy raz zostawila mnie w zlobku. Pamietam, ze patrzylam przez okno jak odchodzi a ja plakalam. Pewnie myslalam ze ukochana mamusia mnie zostawila Z dziecmi w tym wieku nigdy nic nie wiadomo. Czasami zapominaja nawet o najbardziej traumatycznych przezyciach a innym zapadaja pewne chwile, jakies obrazy.

      Skomentuj


        #4
        Odp: czasami tak czasami nie

        Ja najwcześniejsze wspomnienia mam z 4 roku życia. Nie są przyjemne może dlatego zapamiętałam. Pewnie coś dziecko zapamięta.

        Skomentuj

               
        Working...
        X