Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kontakty dzieci z obcymi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kontakty dzieci z obcymi

    Dziewczyny, kiedy zaczęłyście przestrzegać (albo planujecie zacząć) swoje dzieci przed kontaktami z obcymi ludźmi? Oczywiście nie każdy nieznajomy musi być zaraz zły, ale wiadomo, że obecnie trzeba być wyczulonym. Lepiej wcześniej już reagować, niż później przechodzić jakiś dramat.
    Co o tym sądzicie?
  •    
       

    #2
    Kurcze, jak czasem, a w zasadzie teraz to coraz częściej się słyszy o różnych przypadkach molestowania dzieci, bicia i innych, to strasznie się denerwuję. Na to, że takie rzeczy dzieją się na świecie i spotyka to właśnie bezbronne dzieci. I żeby nic takiego człowieka z własnym dzieckiem w życiu nie spotkało!

    Skomentuj


      #3


      Ja zaczelam o tym rozmawiac jak starszy syn skonczyl 3 lata. Teraz majac 5 wprowadzil zasade, ze dzieciom nie wolno rozmawiac z obcymi i pilnuje w tym zakresie brata Sam nie przestrzega
      D

      Skomentuj


        #4
        Obecnie mój maly to pojdzie i jest szczesliwy do wszystkich którzy go ponoszą...Ale myśle ze jak bedzie miał 2-3 latka to zaczne go przestrzegac.
        Bartuś 26.06.08
        Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

        Skomentuj


          #5
          To prawda, teraz tyle złego się dzieje. Uważam, że powinno się dziecko przestrzegać już od najmłodszych lat. Nawet taki maluch musi wiedzieć, że nie każdy człowiek jest dobry i do obcych powinno się być czujnym.

          Skomentuj


            #6
            Ja zaczęłam "edukację" kiedy mała miała prawie dwa latka - wtedy poszłaby z każdym, kto by jej dał rękę. Za każdym razem pytałam ją "Znasz tą panią?" odpowiadała "Nie" i wtedy mówiłam jej, że w takim razie nie może z tą panią iść, tylko musi mnie zapytać czy może. Za którymś razem coś zaskoczyło i teraz Mała, kiedy ktoś obcy ją woła, mówi: "ja idę z mamusią"

            Skomentuj


              #7
              Nie tylko osoba obca może skrzywdzić nasze dziecko. Także najbliższy czlonek rodziny, dlatego warto dzieci uświadamiać jakie zachowania są złe i wyrządzają dziecku krzywdę (np. molestowanie).

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kontakty dzieci z obcymi

                Oj , ja bardzo nie lubię, jak obca osoba zaczepia moje dziecko. No i co z tego, że stoję obok, nie powinno się zagadywać obcych dzieci.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kontakty dzieci z obcymi

                  Napisane przez testolandia Pokaż wiadomość
                  Oj , ja bardzo nie lubię, jak obca osoba zaczepia moje dziecko. No i co z tego, że stoję obok, nie powinno się zagadywać obcych dzieci.
                  Masz rację u nas jest tak że dzieciaki na takie zaczepki reagują od razu schowaniem sie za mamę albo tatę.

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X