Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

    mam 21 miesięczną córeczkę naszym problemem są jej nocne "zabawy"
    Nasza córka (czyt. terrorysta) kładzie się spać o której chce ponieważ bardzo trudno nam ustalić dla niej stały rytm dnia ;/ gdyż godziny pracy naszego Taty są nieokreślone... tym samym nigdy nie wiemy o której godzinie będzie kolacja czy kąpiel
    Nadia kładzie się spać i pomiędzy 1 a 3 wstaje by przejść do naszego łóżka ;/ i potem zaczyna sie skakanie po głowach chowanie się pod kołdrą i inne zabawy;/;/staramy się nie reagować na jej zachowanie by pokazać jej że teraz nie jest na to czas... Ale to nie działa... zasypia ponownie około 5 - 6 nad ranem a mój partner wstaje do pracy o 7 jest nie wyspany i w konsekwencji rozdrażniony... nasz mały urwis wstaje o 10 z nową porcją energii a my mamy już dość całego nocnego show w dzień około 15 jest nie do zniesienia więc zasypia na około godzinkę dwie... gdy starałam się nie dać jej spać w dzień usypiała na stojąco więc nie dało rady... gdy się urodziła nie mieliśmy problemu z jej snem zasypiała w mig po ukończeniu 3 miesiąca wszystko się zmieniło i trwało to ponad rok... gdy miała 14 mesięcy bardzo się cieszyliśmy że koszmar "nocek" się zakończył niestety nie na długo.. ten okres trwał tylko 2 miesiące i teraz mamy powtórkę z rozrywki...
    a więc jestem bardzo otwarta na propozycje... czy bardziej wasze sposoby na sen ...
  •    
       

    #2
    Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

    jeśli wstaje o 10, to zbudź ją wcześniej o 8. W ten sposób będzie nie wyspana i szybciej padnie w dzień. Tej drzemki też nie pozwól przespać tyle ile by chciała, najwyżej 2 godzinki.
    u mnie ten sam problem, mąż wraca do domu różnie i nigdy nie czekam na niego z kolacją. Bez względu na to czy jest czy go nie ma dzieciaki jedzą kolację i idą się myć. Wspólne posiłki najcześciej są w weekendy. Oczywiście nie pilnuję co do minuty pory kąpieli, snu czy posiłku, ale to pomaga.
    Na pewno przez kilka dni mała bedzie się buntować, ale potem przestawi się na tryb dzienny. Ja też tak robiła i to pomogło.
    Powodzenia

    Skomentuj


      #3
      Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

      Droga Asiu
      Mam dwie takie terrorystki z tym ze już prawie 28 miesięczne i powiem tak.
      Jako ze moja mąż pracuje na zmiany nigdy ale to nigdy nie czekałyśmy we trzy na jego powrót bo raz wraca o 15 raz o 21 a też o 3 w nocy albo i o 10 rano . Wcześniej tez kładłam dziewczynki o rożnych porach wmawiając sobie ze muszą się pobawić z ojcem , a on musi z nimi pobyć . Pewnego dnia powiedziałam dość tego ja tez muszę mieć czas dla siebie tak wiec najpierw przestawiłam je ze wstawania o 9 czy 10 na wstawanie o 7 najpóźniej 8 automatycznie drzemki przestawiły się z godziny 14 na godzinę 12 i o godzinie 19 laski są już tak padnięte ze zasypiają często zanim zdarzę je wykapać.

      Od dwóch miesięcy o godzinie 19 po kolacji kładę gady do łóżeczek zapalam nocna lampkę i włączam kołysanki przytulam całuje w czółko , mowie dobranoc i wychodzę a co do nocnych wędrówek u nas podziałało wynoszenie do łóżeczek z powrotem fakt ze nachodziłam się w ciągu nocy wiele razy w dzień byłam nie przytomna ale poskutkowało mamy łózko tylko dla siebie.

      Piszesz ze Nadusia skacze wam po głowach i nie zwracanie uwagi na nią nie działa a próbowałaś wziąć ja do jej pokoju położyć w łóżeczko i powiedzieć ze mamusia i tatuś teraz śpią teraz nie jest czas na zabawę tylko na spanie i wyjść z pokoju ??
      W sumie to tak jakbyś ja odkładała Kochana wiem co przezywacie bo u mnie wędrówki lodów zaczęły się ok 14 miesiąca życia dziewczynek a skończyły po równym roku .

      Zycie powodzenia ..
      Last edited by vega74; 07-04-2010, 13:29.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

        dzięki dziewczyny...

        ten mój to na zmiany nie chodzi tylko czasem musi zostawać dłużej i wraca pomiędzy 17 a 20...cały dzień same...
        w wiec Vega74 starałam się ją odnosić cały tydzień ale po tygodniu miałam już dość i poddałam się wiem.. wiem.. źle zrobiłam :/ nic tylko się wstydzić ;( teraz przenieśliśmy łóżeczko do naszego pokoju ponieważ moja teściowa powiedziała nam że tatuś Nadusi też spał z rodzicami do 2.5 roku (jeśli macie teściowe wiecie co nasz tatuś pomyślał) i gdy tylko chciał ssał sobie cyca a więc poddałam się i postanowiłam że odpuszcze jej jeszcze tylko że teraz mamy jej już powyżej dziurek w nosie(ale to nie znaczy że jej nie kochamy) i wiem że to był błąd bo jest coraz gorzej...
        ona po prostu wymyśla setkę powodów by wyjść z łóżeczka "fuj " (zaczyna siadać na nocnik) i "pić" nawet wodę stawiam koło łóżka by w nocy nie wychodzić z niego...
        Jej się rano nie da obudzić bo potem zasypia na stojąco nie wiem jakona to robi staram się ją obudzić rano robie śniadanie a ona w tym momencie odlatuje nawet głośne mówienie do niej nie pomaga... a jak nie uśnie to zrzęda i maruda taka że szok cały dzień by na mamy kolanach przesiedziała i bawić się nie musi
        teraz nei wiem czy budzić wcześniej czy może odnosić czy wszystko na raz?? ??

        Skomentuj


          #5
          Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

          Asiu wiesz, ja też jestem praktycznie cały dzień sama z Julią, tzn jeśli mówimy
          tu o moim m. Bo co dzień spotykamy się z innymi mamami, moimi koleżankami,
          także nam się nie nudzi. Ale niestety jest tak, że Julia widuje tatę co dwa
          czasami co trzy dni. Niestety ale to konieczne. Czekanie na niego nie ma sensu,
          bo w sumie jeszcze przez to by się rozbudzała, bo przecież jak tata wróci
          to si,ę muszą jeszcze pobawić. Nie ma tak, że od razu ją kąpie. Także my
          zrezygnowaliśmy z czekania na tatę, żeby mógł nacieszyć się dzieckiem. Bo tak
          to kończyłoby się to moim i jego niewyspaniem. Skoro twój partner nie wraca
          o jednej i stałej porze do domu to musisz sama wyregulować małą. Jeśli uda
          mu się wrócić przed jej zaśnięciem to super, jeśli nie to trudno. Sama piszesz,
          że on nie zawsze pracuje do tak późna. Może to da jakiś efekt.


          Skomentuj


            #6
            Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

            postaram się trzymać waszych wskazówek...

            W jakich godzinach kładziecie spać wasze dzieci ??

            Skomentuj


              #7
              Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

              Moja mała o 19.30 idzie się kąpać. 19.45 jest w łóżku i czytam jej bajeczkę.
              Około 20 buziak i mnie nie ma Tak w pełni sezonu wakacyjnego to się jednak
              przesuwa o godzinę czyli kąpanko jest około 20.30 bo o 20 to dopiero wracamy
              z placu zabaw. Z mojego doświadczenia takie stałe pory dają spore efekty.
              Powodzenia


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

                Ajjj... zazdroszczę
                .....moja jeszcze o tej porze daje nam po dupie staram się by dziś poszła spać około 22 bo przeważnie to do północy siedzi gałgan
                a następnie będę skracać jej dzień... a jutro z rana o 8 pobudka zamiast spania do 9
                zobaczymy co z tego wyniknie...
                ale pewnie w cierpliwość muszę się uzbroić a sąsiedzi nie będą zachwyceni

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

                  Piotruś chodzi spać ok 19.30 i śpi do ok 8.00
                  Robię tak samo jak nusiakowa tatuś czyta jedną bajkę, buziak i spanie. Codziennie robimy tak samo, jest przyzwyczajony do takiego trybu dnia, padnięty o 19 i nie ma problemu ze spaniem.
                  W dzień od ukończenia 1,5 roku w ogóle nie śpi, za to cieszę się, że pięknie pada wieczorem i przesypia mi całą nockę.

                  Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                  Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                  Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

                    dziewczyny Wczoraj próbowałam o 22 położyć ją spać
                    kołysanki i bajeczki głaskanie po główce ... w konsekwencji zasnęłam szybciej niż ona. Nawet wstała by mnie pogłaskać po głowie i ululać tak jak to robi z swoimi lalkami... siedziała do 1 w łóżeczku a ja w łóżku koło niej odpływałam

                    spróbuje posłuchać waszych rad i nie dać jej spać w dzień może to będzie jakieś rozwiązanie.. zobaczymy może dziś wieczorem usypianie pójdzie lepiej!
                    chciałabym tak jak wy bajka dobranoc i wychodzę ale ta małą terrorystka umie wyjść sama z łóżeczka.Jak?? wspina się po kojcu aż nie przeleci
                    dlatego nie mogę jej zostawić samej...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

                      przede wszystkim musisz być konsekwentna i mieć plan działania.wprowadź nowy plan dnia i trzymaj się go.mój mikołaj budził się w nocy i nie spał po dwie godziny po czy zasypiał i spał słodko do godziny 9 lub 10 rano.na szczęście to już minęło , nauczyłam go zasypiać o godz.20.30 i wstawać ok.7,7.30 .powodzenia

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

                        ja też uważam, że najważniejsze, to ten sam rytm dnia każdego wieczoru i żeby być konsekwentnym.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

                          W sumie to problem pojawia się, gdy dziecko zaczyna ząbkowac i się co chwilę budzi. Wtedy łatwiej wziąć do łżka, niż co chwilę wstawać. Tylko że później się maluch przyzwyczaja i mało co z tego wynika-z tej konsekwencji!

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

                            Najważniejsze by być konsekwentnym i mieć tzw rytm dnia.Moje dzieci np: codziennie mniej więcej o tej samej porze(czasem róznica to 10-15 minut) maja kapiel, kolacje,chwila zabawy z mamusią i z tatusiem i ida lulu.Dzieci lubią "wiedzieć" co będzie w danym momencie.Pozdrawiam.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Co robicie by wasze dzieci chodziły spać i przesypiały noc??

                              Asiu, życze wytrwałości.
                              Bo choć u nas nie ma problemu z nocnym spaniem (kąpiel około 19:30-20:00 - zimą pół godziny wczesniej - i prosto do łóżka o 20:00-20:30, pobódka o 6:00-7:00) to wiem co znaczy zasypiające późno po południu dziecko. Łukasz odmówił popołudniowego spania około drugich urodzin i teraz sypia w dzień sporadycznie. Zdarzyło się, że zasnął na stojąco przy łóżku. A jak późnio zaśnie, to wieczorem mamy zasypianie opóźnione co najmniej o godzinę.
                              Ale Młody wie, że mimo zagadywania, wołania o nocnik i innych zaczepek nie dajemy sie sprowokować. Jeśli sadzam go na nocnik, to za każdym razem spokojnym przyciszonym głosem powtarzam, że tylko na nocnik i zaraz odłoże go do łóżeczka. Kiedy nas zaczepia, zagaduje, mówię mu tylko, żeby juz spał, czasem podejdę dać buziaka. Ale przede wszystkim wszystko przebiega spokojnie i nie pozwalam na wychodzenie z łóźeczka. I choć umie wyjąć szczebelki, to wieczorem tego nie robi.
                              Jak inne mamy radzę ustalić stały rytułał usypiania, nawet jesli tata nie wraca. U nas właśnie jest najgorzej, jeśli tata wróci do domu w porze zasypiania. Bo jak spać, kiedy tata własnie wrócił do domu? Więc zdarzyło się, że mąż siedział w samochodzie i czekał, albo szedł po cos do sklepu, żeby syn mógł zasnąć spokojnie.
                              Łukasz 11.10.2007

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X