Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

książeczki o sikaniu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    książeczki o sikaniu

    ...
    Last edited by fotodziecinstwo; 27-06-2010, 22:59.
  •    
       

    #2
    Odp: książeczki o sikaniu

    ksiazeczek takich nie znam ale mysle ze dobra i sprawdzona metoda jest "dywanik jezyk" gdzies w jednym miejscu w pokoju ulozony (dziecko sie nim nie bawi) i jak dziecko sie zesika w majtki mimo ze juz wie co to nociu i bylo juz z nim oswajane to nie bic nie krzyczec tylko powiedziec ze zle zrobilo i ma kare na dywaniku tyle ile ma lat tyle kary czyli dziecko ma 3 lata to 3 minuty kary (odgabilam to od Niania radzi na TVN style i na tvn-ie "niania ratuj!" moja uczylam od 12 miesiaca zycia zajelo mi ok 3 miesiacy i dzis ma 21 i nie pamieta co to pampers zycze powodzenia

    Skomentuj


      #3
      Odp: książeczki o sikaniu

      A ten program prowadzi podajrze Ewa Zawadzka.

      Skomentuj


        #4
        Odp: książeczki o sikaniu

        dede21 zobaczyłaś w programie, że tam karzą dzieci jeśli narobiło w majtki ?? Wybacz.... ale wszystko co napisałaś jest dla mnie jedną wielką paranoją!!!!


        fotodziecinstwo jest fajna seria książeczek o Kamyczku, opisanych jest wiele sytuacji m.in. nocnikowanie. Polecam.
        Julek: 10/3/2008

        Skomentuj


          #5
          Odp: książeczki o sikaniu

          z tego co mi wiadomo, metoda jeżyka i wogole jakiegokolwiek karania w przypadku dzieci "sikajacych" jest niedopuszczalna, poniewaz samo nieradzenie sobie z problemem jest dla dzieci wystarczajaca kara i stresem.
          Pozdrawiam.
          Last edited by fotodziecinstwo; 15-03-2010, 21:59.

          Skomentuj


            #6
            Odp: książeczki o sikaniu

            Ja też sobie nie wyobrażam karać w jakikolwiek sposób dziecka, za to, że
            się posiusiało. A co w takim wypadku zrobić jak dziecko zmoczy łóżeczko
            w nocy? Też posadzić na jeżyka?
            Jak moja mała się uczyła to tak jak piszesz, samo nieradzenie sobie z
            problemem i tak było dla niej stresujące. A pierwsza kupa nie w pampka tylko
            na podłoge to się tak przestraszyła, bo nie wiedziała co się z nią dzieje.
            Do głowy mi nie przyszło tłumaczenie w ogóle gdzie się kupkę robi, bo
            musiałam ją uspokajać a co dopiero karać ją za to.

            A co do książeczek to jeszcze taką spotkałam:
            http://www.zakamarki.pl/show_object.php?id=220&txt=max
            Last edited by Nusiakova; 12-03-2010, 11:32.


            Skomentuj


              #7
              Odp: książeczki o sikaniu

              Karac dziecko?!!!!!!przecież to jest chore i nienormalne.Moze i "super niania"cieszy sie duzym powodzeniem, ale czasem trzeba sie wykazac własnym zdrowym rozsądkiem.Ja bym wzyciu swojego dziecka nie ukarałą za to, ze narobilo w majteczki.Postawmy sie w sytuacji dziecka:najpierw przez całe swoje dotychczasowe życie moze robic w pampersa i nikt na niego nie krzyczy ani go za to nie każe, a potem nagle ściąga mu sie tego pampersa i każe sie robic do nocnika.Nie wolno tak!!Moze i najłatwiej jest ukraca dziecko albo dac klapsa, ale to nie jest metoda.Moeze i dziecko w ten sposób sie szybciej nauczy, ale jego psychika na pewno na tym ucierpi.Ja tak mysle.I jesli ściągam mojej córci pampersa to jej tłumacze ze majteczki będa smutne jak na nie nasiusiasz i pewnie nie chcialyby byc mokre.Córcia słucha a jak jej sie zdarzy zrobic w majteczki,trudno.tłumacze jej odnowa.
              Moze warto poprostu sciągnąc dziecku pileuszkę,samo po pewnym czasie zobaczy ze nie fajnie jest chodzic w mokrych majteczkach.Trzymam kciuki!!!!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: książeczki o sikaniu

                Miałam dla córeczki 3 książeczki "nocnikowe".

                Najlepiej sprawdził się Nocnik nad nocnikami.
                Jest absolutnie rewelacyjny, przedstawiona jest tam anatomia (tyle, ile potrzeba), wyjaśnione jest o co chodzi, jest etap oswajania się z nocniczkiem, pokazane jest, że nie od razu musi się udać, jest zarówno o siusiu jak i o kupce, wszystko jest przedstawione bezstresowo, bez wywierania presji, bez siania paniki. Całość oparta jest o przesłanie, że "nocnik jest fajny", i tyle.
                Jest osobna wersja dla chłopca i dziewczynki. Autor: Alona Frankel. Piękne wydanie.

                Kamyczek już taki sobie. Jest tylko o siusiu, nie ma nic o anatomii, no i dla wrażliwego dziecka trochę stresujące może być, gdy np. Kamyczek płacze w piaskownicy bo zapomniał zawołać o nocniczek.

                Mój przyjaciel nocnik to książka kolorowa, atrakcyjna wizualnie, ale treść kiepskawa, w zasadzie tylko o oswajaniu się z nocnikiem.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: książeczki o sikaniu

                  Gajunia, niestety problem jest bardziej skomplikowany i po prostu sciagniecie papmersa nie zalatwia go. ci innego uczenie dziecka np. dwuletniego pozegnania z pampersem, a co innego problem dzieci 3-4 letnich, ktore juz raz orzeszly trening czystosci, a pod wplywem stresu (u nas to przedszkole) znowu zaczely popuszczac w majtusie. tu juz trzeba bardziej wtrafinowanych metod. niemniej jednak dziekuje za wszystkie rady i komentarze;-)


                  Napisane przez gajunia3004 Pokaż wiadomość
                  Karac dziecko?!!!!!!przecież to jest chore i nienormalne.Moze i "super niania"cieszy sie duzym powodzeniem, ale czasem trzeba sie wykazac własnym zdrowym rozsądkiem.Ja bym wzyciu swojego dziecka nie ukarałą za to, ze narobilo w majteczki.Postawmy sie w sytuacji dziecka:najpierw przez całe swoje dotychczasowe życie moze robic w pampersa i nikt na niego nie krzyczy ani go za to nie każe, a potem nagle ściąga mu sie tego pampersa i każe sie robic do nocnika.Nie wolno tak!!Moze i najłatwiej jest ukraca dziecko albo dac klapsa, ale to nie jest metoda.Moeze i dziecko w ten sposób sie szybciej nauczy, ale jego psychika na pewno na tym ucierpi.Ja tak mysle.I jesli ściągam mojej córci pampersa to jej tłumacze ze majteczki będa smutne jak na nie nasiusiasz i pewnie nie chcialyby byc mokre.Córcia słucha a jak jej sie zdarzy zrobic w majteczki,trudno.tłumacze jej odnowa.
                  Moze warto poprostu sciągnąc dziecku pileuszkę,samo po pewnym czasie zobaczy ze nie fajnie jest chodzic w mokrych majteczkach.Trzymam kciuki!!!!

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: książeczki o sikaniu

                    chemical, dziekuje, poszukam tej pierwszej:-)

                    Napisane przez Chemical Pokaż wiadomość
                    Miałam dla córeczki 3 książeczki "nocnikowe".

                    Najlepiej sprawdził się Nocnik nad nocnikami.
                    Jest absolutnie rewelacyjny, przedstawiona jest tam anatomia (tyle, ile potrzeba), wyjaśnione jest o co chodzi, jest etap oswajania się z nocniczkiem, pokazane jest, że nie od razu musi się udać, jest zarówno o siusiu jak i o kupce, wszystko jest przedstawione bezstresowo, bez wywierania presji, bez siania paniki. Całość oparta jest o przesłanie, że "nocnik jest fajny", i tyle.
                    Jest osobna wersja dla chłopca i dziewczynki. Autor: Alona Frankel. Piękne wydanie.

                    Kamyczek już taki sobie. Jest tylko o siusiu, nie ma nic o anatomii, no i dla wrażliwego dziecka trochę stresujące może być, gdy np. Kamyczek płacze w piaskownicy bo zapomniał zawołać o nocniczek.

                    Mój przyjaciel nocnik to książka kolorowa, atrakcyjna wizualnie, ale treść kiepskawa, w zasadzie tylko o oswajaniu się z nocnikiem.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: książeczki o sikaniu

                      My mamy książeczkę "Nocnik Maksa" Oto co w niej jest "Maks ma nocnik. Głupi nocnik. Bo Maks nie chce na nim siedzieć. Za to piesek - chciałby, ale nie potrafi. Maks potrafi i pokaże pieskowi, jak to się robi. I oto... Maks siedzi na nocniku"

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: książeczki o sikaniu

                        My mieliśmy książeczkę o misiu , który oduczał się sikania w pampers. Może od razu synek nie załapał, ale zawsze to pomocna lektura.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: książeczki o sikaniu

                          Mamy książęczkę ,,Basia Franek i siusianie. Opisane jest jak Franek uczył sie siusiać nie do pieluszki. Typowej książeczki o siusianiu nie mamy

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X