Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak nauczyc niemowle cala noc:(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak nauczyc niemowle cala noc:(

    Witam, jestem mama 7 miesiecznej Oliwki jest ukochna coreczka ale juz nie moge dac sobie rady z jej nocnym spaniem gdy przychodzi pora zaypiania to poprostu tragedja ciagly ryk przez co najmniej 30 minut poczym spi tylko ok 40 minut albo i krocej i sie budzi i nie idzie jej w zaden sosob uspic jest dalszy ciag placzu z przed 40 minutwkoncu jak zsniej potrafi jeszcze kilka razy sie obudzic po 40 minutach po czym moze jednym ciagniem przespac najdozej 2 godzinny nie uminie sobie juz sama pordzic moze wy wiecie do kogo sie moge z tym problemem zwrocic prosze pomuscie boa juz nie daje sobie rady co ja zle robie mam juz dosc
  •    
       

    #2
    Odp: Jak nauczyc niemowle cala noc

    Witaj a moze corcia jest poprostu glodna nie dojedzona i dlatego sie tak czesto budzi?? Byc moze ze jesli karmisz ja piersia to sie juz nie najada albo jesli dajesz jej mleko jest malo wartosciowe juz dla niej i dlatego jest tak a nie inaczej.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak nauczyc niemowle cala noc

      A może zbyt wczesnie ją kładziesz lub za długo/późno spi w dzień? Albo przeciwnie, zbyt późno idzie spać wieczorem? Zmęczone dziecko (dorosły również) ma problem z zasnięciem.
      Może jest jej za gorąco (mój spi najlepiej u dziadków, gdzie w nocy jest 18 stopni, a nawet mniej!) lub ma niewygodne ubranko (zatrzaski, guziki, szwy) lub zbyt twardy/miękki materac.
      Moze brakuje córci rytuału zasypiania i fazy wyciszenia przed snem. U nas bywa problem z zasnieciej, jesli panowie (syn i mąż) zbyt mocno dokazują w czasie kąpieli i syn sie mocno rozbudzi.
      Ale niezaleznie od przyczyny najwazniejszy jest Twój spokój. Jesli sie denerwujesz, to Mała to czuje i tez się denerwuje jeszcze bardziej. Błędne koło.
      Pamiętaj o tym i staraj się na spokojnie podchodzić do marudzenia Oliwki.
      Życzę abyś jak najszybciej znalazła przyczynę niepokojów i sposób na spokojny sen.
      Łukasz 11.10.2007

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak nauczyc niemowle cala noc

        Oliwka uwazam ze jest najedzona poniewaz dostaje kaszke na kolacje a po tem jeszcze cycusiem porawia, wiec mysle ze juz nie powinna sie budzic w nocy na jedzenie. Co do spania dzienne go spi ok11 rano jakies1,5 a potem kolo 15-16 idzie na mala dzrzemke na jakies 40 minut i juz wiecej spi do ok19-20 wiec uwazam ze powinno byc dobrze a nie tak tragicznie jak jest teraz.
        Wiem ze nie nie moge podchodzic do niej zdenrwowana wiec staram sie nie streowac, ale no dokladke tego wszytkiego jestem wieczorem sama poniewaz maz pracuje na popludnie wiec wszytkie wieczor spedzam samotnie no ale coz tego narazie nie mozemy zmienic ale chociaz moze da rade co zrobic z Oliwka.
        Bylam ostanio z nia u lekarza i powiedzilam mi ze musze ja "tresowac"<tak doklanie powiedzial> i raz sprobowlam ale byla poprostu tagednia tak plakala ze az kilka razy zwymiotowala i juz wiec nie probowalam metody mojego lekarza<ponoc o tak nauczy swoje dzieci spac tzn zostawial je sam i plakal az wkoncu zasypiala wogole nie reagowal na ich placz>a ja tak nie moge bo az mi sie chce plakac jak Oliwka tak placze, no nic mam nadzieje ze z czasem jej jakos przejdzi chociaz nie wiem ile jeszcze pociagne w ten sposob
        dziekuje wszytskim za pomoc i jak ktos ma wiecej pomyslow prosze o ich podawanie to moze wkoncu ktorys wypali pozdrawiam

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak nauczyc niemowle cala noc

          A moze puszczenie jej muzyki?? jakies kolysanki lub cos spokojnego co ja ukolysze do snu?? Albo sproboj chociaz raz polozyc sie z nia i zobaczysz jak zaareaguje byc moze brak twojej bliskosci tak na nia dziala? no juz nie wiem sama! Skoro mowisz ze najedzona i spanie w miare ok tez jest to ciezko!


          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak nauczyc niemowle cala noc

            tak musze jeszcze sprobowac z ta muzyka. Ale jeszcze jednego nie rozumiem dlaczego w dzien jest w miare ok tzn zasypia wmiare ladnie i jeden raz spi 1,5-2 godzin a drugi raz ok1h wieczorm i w nocy jest poprostu tragednia tego nie potrafie zrozumiec bo zawsze przed spanie robimy ta sama rutyne tyle ze wieczorem dochodzi kapiel i tak jest roznica miedzy dniem a wieczorem

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak nauczyc niemowle cala noc

              Szczerze Co współczuję. Moim zdaniem może być kilka powodów, że się budzi:
              1. ma koło 7 mies, wiec to czas ząbkowania ( u mnie Dawidek też budzi się w nocy ze względu na ząbki)
              2. Może to kolki? Skoro w dzień jest ok, a w nocy sajgon-kolki są zawsze o stałej porze. Moze coś z nowych pokarmów stałych jej szkodzi?
              3. Może chce twojej obecności. U nas tak się zrobiło w ostatnim tyg. Chłopcy zawsze spali od 20-7:00 bez pobudek nocnych. Od tyg jeden się budzi w nocy, albo nie może zasnąć przez 40 min- okazało się, że jak mu daję moją bluzkę (mój zapach), to od razu zasypia. A gdy sie przebudzi, to od razu podaję też moją bluzkę- żeby nawet nied zaczął marudzić. I słodko śpi
              4. Moze rzeczywiście jest głodna. Ile wypija wieczorem ml mleka?
              5. Tak jak bylo wczesniej- zmęczone dziecko- problem z saśnięciem i pobudki w nocy- u nas też się kilka razy tak zdarzyło
              6. Moze to jakieś dolegliwości np. przewodu pokarmowego-proponuję udać się do naprawdę dobrego i sumiennego pediatry
              7. zadnego tresowania!!!! Płacz jeszcze bardziej rozbudza. Proponuję wziąć na fotel bujany albo na ręce i delikatnie!!!!! lulać-żadnych gwałtownych ruchów. Niektóre dzieci bardzo aktywne nie potrafią od razu przejść do totalnej bierności jaką jest spanie
              Piszę w oparciu o moje doświadczenia- może coś pomoże

              I życzę mnóstwo siły- wiem, jak to może deprymować

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak nauczyc niemowle cala noc

                Ja tez jestem przeciwna tresowaniu.
                Z doświadczenia wiem, że jak syn zasypiał zapłakany, budził się w fatalnym humorze. Co prawda u nas zdarzało sie to w dzień, nie w nocy.
                Ja przy zasypianiu w dzień mniej więcej w tym własnie wieku tez stosowałam noszenie, tulenie, taniec do muzyki. Zawsze ta sama płyta z łagodną muzyką (Michael Buble). Z czasem zaczęłam coraz wczesniej odkładać młodego do łóżeczka (obserwowałam czy juz jest wystarczająco zaspany), az wystarczało włączyć muzyke, pocałować i mogłam go położyć.
                Faktycznie dziwne jest, że w dzień nie macie problemów, a wiczorem tak.
                U nas pomagała w zasypianiu tetrowa pielucha. Łukasz przytulał się, czasem kładłam na buzi, czasem na szyi. Pomagało "odciąć się" od otoczenia.
                Łukasz 11.10.2007

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak nauczyc niemowle cala noc

                  ja takze jestem przeciwna tresowaniu ale jak ja nosze przytulam i wogole to tez placze niby troszke mniej ale jednak. niby dzis w nocy bylo toszke k lepiej bo juz tak nie plakala ale budzila sie 8 raz wiec nie wiem juz o co chodzi a wlasnie zaczela zabkowac ida jej gorne zeby

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak nauczyc niemowle cala noc

                    Moja młodsza córeczka lubi gdy przy zasypianiu na noc głaszcze ja po główce,masuję plecki lub klepię po pupci- szybciutko zasypia.Ma swoją godzinę do spania(19:30-20:00).W nocy też się budziła 1500 razy,to smok jej wypadnie,to pić się jej chce,to pojękuje niewiadomo czemu.Ale ona tak ma jak jakiś ząbek się wyżyna.W dzień nie mam z nią problemów,od noworodka zasypia przy radiu Rmf fm(w dzień),kładę ją do łóżeczka,daję pieluszkę i smoczka,wychodzę z pokoju i góra 5 minut i śpi.Ale jeszcze odnośnie nocek,moja córcia jak w dzień spała dwa razy to w nocy budziła się na 2-3 godzinki,odkąd skończyła 9mc śpi tylko raz(10:00-13:00) i nocki są lepsze.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jak nauczyc niemowle cala noc

                      Cześć .
                      Mam synka który ma już prawie 13 miesięcy i tak naprawdę synek zaczął przesypiać całe noce od 11 miesiąca. Też szukałam wszędzie co mam robić jakie są powody, czy może jest , głodny, czy przez ząbki nie moge spać i się budzi w nocy. Próbowałam wszystkie. Tak naprawdę , to poprostu w pewnym momencie w końcu nastąpiła ten moment, pierwsze przespana noc to był szok. Myślałam,że coś się stało No i teraz synek odpukac przesypia całe noce.




                      url=http://pierwszezabki.pl] [/url]

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak nauczyc niemowle cala noc

                        Mój syn cała noc przespał chyba raz w swieta wielkanocne, nie wiem dlaczego ale sie zdarzyło, jego całonocne spanie skończyło sie około 7 miesiaca gdy zaczęły sie ząbki i tak trwa do dziś, przez ten czas przerabiałm juz wszystko , od budzenia sie co 1,5 godz. do wstawania juz o 4 rano, teraz tez ząbkuje ale wstaje raz i koniecznie musi napic sie mleka pomimo tego że je kolacje i pije 150 ml mleka z kleikiem na noc i tak około 2-3 sie budzi i wypija 120 ml , wcześniej chodził spac koło 21 zazwyczaj kapiel była o 20 potem mleko i zasypianie , tylko na kolanach oczywiscie musiał być lulany i bujany kiedy zaczął odmawiac zasypiania o 21 a zaczął o 23 to zlikwidowałam jedną popołudniową drzemke i została tylko jedna od 13 do 15 lub od 12 do 13,30 zależy jak rano wstanie, teraz uczę go samodzielnego zasypiania ale nie metoda płaczu tylko głaskania po główce po pleckach , daje mu misia do przytulania i jakos wczoraj sie udało , może po prostu twoja mała rozbudza sie przez kapiel , niektóre dzieci tak maja spróbuj kapać ja rano.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak nauczyc niemowle cala noc

                          Wiem, że to co napiszę jest niemodne (to się zmieni ), ale moim zdaniem dziecko do przesypiania całych nocek musi po prostu dojrzeć.

                          Kiedyś się ścierałam, że może głodna, a może przemęczona, a może za mało zmęczona, a może ząbki, a może to, a może tamto, a może...

                          A tu tylko czas był potrzebny.
                          Każdy zdrowy człowiek się rozbudza w nocy, i dorosły i dziecko, nieważne czy się nażre przed snem czy nie itd. (oczywiście, jak kogoś naparzają dziąsła to może się budzić jeszcze częściej ) Tylko dorosły wie że noc to nic strasznego, rozbudza się i z miejsca zasypia. A dziecko, z niewielką jeszcze świadomością, z rozmaitymi lękami z których dorośli sobie często nie zdają sprawy, samouspokoić się nie potrafi i woła mamę, żeby pomogła mu zasnąć.

                          No po to mama jest, żeby nieporadnemu dziecku pomóc

                          Moim zdaniem, oprócz tych wszystkich oczywistości typu rytuały przed snem, komfortowo napełniony brzuszek itd. warto poćwiczyć z dzieckiem samodzielne zasypianie. Przy czytanej szeptem bajce, albo przy mamie siedzącej obok i trzymającej za rączkę, a potem może i w samotności.

                          Tyle, że żeby to się odbyło bez padania ze zmęczenia po kwadransach rozpaczliwych próśb o pomoc w zaśnięciu, to dziecko musi być w pewnym stopniu "dojrzałe" - u nas to było dopiero w okolicach 2. urodzin.
                          Oczywiście u każdego dziecka może być inaczej.

                          Ale to było widać, że dziecko usypia sobie spokojnie, bez strachu, w błogości, i było ściśle związane z przesypianiem nocek.

                          Córka pewnie budzi się tak samo, jak wcześniej, tylko odwraca się na drugi bok i spokojnie zasypia - nie potrzebuje już wzywać mamy.

                          A w ogóle, to okazujcie cierpliwość swoim dzieciom

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak nauczyc niemowle cala noc

                            Polecam czytanie bajek przed snem najpiękniejsze bajki a także piękne kołysanki znajdziecie na www.bajeczkinadobranoc.pl

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X