Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dzieci i praca - nowe centrum dla pracujących rodziców i dzieci ANKIETA

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  Dzieci i praca - nowe centrum dla pracujących rodziców i dzieci ANKIETA

  Jestem mamą Jaśka (6 lat) i niby-Mamą Julki (10 lat).
  Studiowałam 1 rok pedagogikę i 5 lat psychologię.
  Pracowałam 10 lat w organizacjach pozarządowych wspierających osoby dyskryminowane na rynku pracy. Kiedy urodziłam dziecko zaczęłam doświadczać trudności pogodzenia pracy z rodzicielstwem. Płace w tym sektorze nie są zbyt wysokie i nie wystarczało na opiekę indywidualną, nie wszystkim udawało się zdobyć miejsce w żłobku czy przedszkolu lub też nie potrzebowali tego na cały miesiąc po 9 godz. dziennie. Część pracujących rodziców nie kończy pracy po 8 godzinach i nie wie jak zorganizować wtedy dziecku czas, aby nie odczuwać frustracji i konfliktu z zadaniami zawodowymi. Ja przypłaciłam taką sytuację rozwodem. I wtedy wpadłam na pomysł, aby rozwinąć działalność własną, która pozwoli mi i innym rodzicom pogodzić pracę z wychowaniem dzieci, a także z dbałością o ich rozwój.

  Zamierzam uruchomić w 2010 r w Warszawie centrum telepracy i zabawy dla dzieci i rodziców. Ci pierwsi będą mogli się bawić, rozwijać i uczyć pod fachową opieką, a Ci drudzy - spokojnie popracować (biurowo), spotkać z klientami/ znajomymi i/lub, pisać prace naukowe, załatwić sprawy na zewnątrz. Jednocześnie rodzice nie będą musieli tracić z dziećmi kontaktu na cały dzień i finansowo bedzie taniej niż indywidualna opieka w domu czy prywatny żłobek/ przedszkole. Będzie stały personel, dobierany "z najwyższej półki".

  Projekt ma duże szanse na współfinansowanie z pieniędzy unijnych (POKL).

  Planując takie przedsięwzięcie najlepiej jest posłuchać potencjalnych klientów, na których potrzeby trzeba odpowiedzieć. W tym celu opracowałam ankietę dostpną na stronie: moje-ankiety.pl/wypelnij/kwestionariusz/9284/

  Moje dzieciaki powiedziały, że pomysł im się podoba i na pewno będą przychodzić do takiego centrum, gdzie one mogą poszaleć, a mama spokojnie popracować Wilk syty i owca cała! Czyżby to było takie proste jak dzieci myślą ?

  Zachęcam do wypełnienia ankiety, wyrażenia swojej opinii i krytycznych uwag - wszystko przemyślę 200 razy

  Gdyby się udało wprowadzić pomysł w życie i sprawdziłby się w Warszawie - pomyślę o nowych centrach w innych miastach

  Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i ich dzieciaki!

  Mamajuka
       
Working...
X