Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Październik 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Październik 2009

    mam pytanko

    Używacie może nasidełek( takich zakładanych na ramiona) dla swoich pociech?
    Coraz bardziej zatanawiam sie nad takim zakupem,ale nie mam żadnej wiedzy w tym temacie, tzn czym się sugeowac przy zakupie. Oglądałam ostatnio takie nosidła w sklepie i kosztowały od 300zł w górę. Muszę poszukać na alegro.
    Jeśli macie jakieś doswiadczenia , bede wdzięczna za info
    Cyprianek 02.10.2009 55cm 3255g






    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Październik 2009

      Ja o nosidłach nie mam pojęcia, planuję może na lato kupic, o ile mi dziecię za bardzo nie urośnie.

      Kasiulina - w marcowym Mamo to ja jest twoja historyjka o Bartusiu i dziadku To bardzo rezolutny chłopiec.
      Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
      Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


      Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


      http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

      Skomentuj


        Odp: Październik 2009

        A dziękujemy Anulkapi za życzenia.
        U nas piękna pogoda, słoneczko, +9 na termometrze, więc wysłałam męża z córą na spacer, ale faktycznie mokro jest, bo wszystko topnieje. Po spacerku Duśka zjadła 2 łyżeczki jarzynki (bo to jej pierwszy raz ) Z początku zapanowało zdziwienia, ale potem... pycha!!!!
        I tu jawi się pytanie, bo tej zupki oczywiście mi zostało. Katinkaw ile mogę ją trzymać w lodówce.??? Zamknęłam ją w małym słoiczku.

        Mimo odstawienia Debridatu u nas też kupa co dzień jest. To jednak jabłuszko działa...

        Ebo skąd ja to znam. Ja jak wół spracowana po spacerze wracam, bo tak ciężko przez śnieg pchać a moje dziecko tuż pod domem się budzi i gotowe jest do zabawy.

        Też myślę nad szelkami, bo my się tak lubi to tu to tam szwędnąć, a nie wszędzie wózek można zabrać. Znajomi mają dostać od kogoś szelki to wypróbuję i zdam relację, ale kiedy to będzie to nie wiem






        http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...kiniak;page:-1
        http://mamaczytata.pl/pokaz/8500/dusiek

        Skomentuj


          Odp: Październik 2009

          Hej Dziewczyny!
          Kiniak bardzo się cieszę że Dusi smakuje zupka. A w tej mojej książce napisali żeby na początku dawać zawsze świeżą. Po jakimś czasie można je mrozić albo zostawić do następnego dnia w lodówce. Dziś wieczorem jak maluchy pójdą spać napiszę kolejne przepisy. Jest tam taki fajny na zupkę z brokułem.
          Ja też chcę kupić nosidełko. Przyda się nam w wakacje gdy będziemy podróżowali. Bardzo dobre nosidełko kupiła AMSW z wątku wrześniowego. Tu macie linka http://www.chusty.com.pl/produkty.ph...6390111&menu=4 Drogie jest ale łatwe do zakładania i chyba wygodne.
          Mateuszek 07.09.2005
          Jaś 08.10.2009


          Skomentuj


            Odp: Październik 2009

            Napisane przez indra83 Pokaż wiadomość
            Kasiulina - w marcowym Mamo to ja jest twoja historyjka o Bartusiu i dziadku To bardzo rezolutny chłopiec.
            Indra - ja chyba o czymś nie wiem ;p
            pozdrawiam Kasia

            Ocalić od zapomnienia - >http://bartunio.synek.pl



            Dokądkolwiek pójdę poniosę ze sobą Wasz pierwszy krzyk...
            Teraz Wy będziecie moim natchnieniem
            poematem niezliczonych słów
            mą radością, miłości promieniem,
            dziećmi moimi, spełnieniem snów.

            Skomentuj


              Odp: Październik 2009

              Ja też ugotowałam zupkę. Ale z przeznaczeniem dla starszego. Bo jakoś nie mam zaufania do obecnych produktów . Na razie czekam na degustację..
              Kaszka malinowa natomiast się przyjęła. Zarówno przez jednego i drugiego ))
              pozdrawiam Kasia

              Ocalić od zapomnienia - >http://bartunio.synek.pl



              Dokądkolwiek pójdę poniosę ze sobą Wasz pierwszy krzyk...
              Teraz Wy będziecie moim natchnieniem
              poematem niezliczonych słów
              mą radością, miłości promieniem,
              dziećmi moimi, spełnieniem snów.

              Skomentuj


                Odp: Październik 2009

                Napisane przez ebo Pokaż wiadomość
                mam pytanko

                Używacie może nasidełek( takich zakładanych na ramiona) dla swoich pociech?
                Coraz bardziej zatanawiam sie nad takim zakupem,ale nie mam żadnej wiedzy w tym temacie, tzn czym się sugeowac przy zakupie. Oglądałam ostatnio takie nosidła w sklepie i kosztowały od 300zł w górę. Muszę poszukać na alegro.
                Jeśli macie jakieś doswiadczenia , bede wdzięczna za info
                polecam nosidelka, w ktorych dzieci nosi sie twarza do siebie lub na plecach lub na boku. Nie kupuj nosidelka, gdzie nosi sie dziecko przodem do kierunku marszu - one szkodza dzieciom, bo ciezar ciala dziecka wisi na kroczu. Przy chlopcach moze to dac fatalne efekty. Dla tych, ktorzy sie teraz odezwa, ze dziecko w pozycji "twarza do kierunku marszu" wiecej widzi, powiem tylko tyle, ze dziecko nie zawsze chce tyle widziec i czesto mecza go bodzce z zewnatrz. Maluch buzkom do nas moze sie wtulic w mame czy tate i wygodnie spac, a ten odwrocony inaczej najpierw musi zasygnalizowac, ze juz mu "za duzo swiata"
                Warto zwrocic uwage na dodatkowe wyposazenie nosidelka - zmniejszacz dla noworodkow moze sie juz teraz nie przyda, ale przy nastepnym dziecku bedzie jak znalazl; kapturek/ochrona przed deszczem i sloncem.
                Z waznych rzeczy dla noszacego: ciezar dziecka powinien nie tylko spoczywac na waszych ramionach, bo to po jakims czasie kregoslup sie odezwie - dlatego szukacie nosidelek, w ktorych ciezar spoczywa rowniez na biodrach.
                No i wazna jest jescze jedna rzecz - jak sie to cudo zaklada i sciaga
                Ja osobiscie zdecydowalam sie na nosidelko firmy manduca. ROzwazalam kupno baby björn (tez popularne), ale po konsultacji z mamami, ktore nosidelka juz uzywaja, zrezygnowalam z baby björn.
                Tu mozesz zobaczyc jak wyglada manduca:
                http://www.youtube.com/watch?v=H0gEms5NCBI

                Mam nadzieje, ze choc troche pomoglam



                Rosne...
                14.09.2009 4170 gr, 51 cm
                17.09.2009 3810 gr, 51 cm
                13.10.2009 4750 gr, 56 cm
                16.11.2009 5620 gr, -
                16.12.2009 6700 gr, 62 cm
                19.03.2010 8150 gr, 68 cm
                17.06.2010 9250 gr, -
                06.09.2010 10600 gr, 77cm
                14.12.2010 11600 gr, 81cm
                05.05.2011 11900 gr, 83cm
                20.09.2011 13200 gr, 90cm
                14.01.2012 14300 gr, 93cm
                19.07.2012 15500 gr, 98cm



                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Październik 2009

                  Napisane przez Katinkaw Pokaż wiadomość
                  Ja też chcę kupić nosidełko. Przyda się nam w wakacje gdy będziemy podróżowali. Bardzo dobre nosidełko kupiła AMSW z wątku wrześniowego. Tu macie linka http://www.chusty.com.pl/produkty.ph...6390111&menu=4 Drogie jest ale łatwe do zakładania i chyba wygodne.
                  wygodne i dlatego je moge ze spokojnym sumieniem polecic.
                  Zapomnialam dopisac jeszcze, ze w manduce dziecko ma zawsze szeroko rozstawione nozki a to pozycja dla niego najlepsza. Wyjatek stanowi noworodek, ktory w manduce (dzieki zmniejszaczowi) ma podkulone nozki jak w brzuchu mamy i dzieki temu nie nabawi sie zadnych zwyrodnien bioder



                  Rosne...
                  14.09.2009 4170 gr, 51 cm
                  17.09.2009 3810 gr, 51 cm
                  13.10.2009 4750 gr, 56 cm
                  16.11.2009 5620 gr, -
                  16.12.2009 6700 gr, 62 cm
                  19.03.2010 8150 gr, 68 cm
                  17.06.2010 9250 gr, -
                  06.09.2010 10600 gr, 77cm
                  14.12.2010 11600 gr, 81cm
                  05.05.2011 11900 gr, 83cm
                  20.09.2011 13200 gr, 90cm
                  14.01.2012 14300 gr, 93cm
                  19.07.2012 15500 gr, 98cm



                  Skomentuj


                    Odp: Październik 2009

                    Dzieki za szczegółowe informacje, czytając w necie skałaniałam się ku babybjorn, przynajmniej widziałam go w sklepie. W takim razie muszę poszukać gdzies w sklepach manduci. Zawsze przed zakupem w internecie wolę zobaczyć jak wygląda dana rzecz.
                    Cyprianek 02.10.2009 55cm 3255g






                    Skomentuj


                      Odp: Październik 2009

                      Chłopaczki już śpią więc wklejam kolejny przepis i lecę na kolację

                      Druga zupka jarzynowa
                      Pół marchwi (ok. 40 g)
                      Pół ziemniaka (ok.30 g)
                      Kawałek korzenia małej pietruszki (ok.10 g)
                      Kilka różyczek brokułów (ok. 30 g)
                      Kawałek jabłka (ok. 10 g)
                      Pół łyżeczki oliwy z oliwek
                      2/3 szklanki wody
                      1 łyżeczka kleiku ryżowego
                      Umyte oraz obrane warzywa i jabłko kroimy na duże kawałki. Wkładamy do wrzątku i trzymamy pod przykryciem na niewielkim ogniu ok. 10 minut. Dodajemy pokrojone brokuły i gotujemy jeszcze 10 minut. Jeśli trzeba dolewamy wody. Pod koniec gotowania dodajemy oliwę. Warzywa i jabłko miksujemy z częścią wywaru a następnie łączymy z pozostałym wywarem oraz ewentualnie z kleikiem ryżowym. Ponownie zagotowujemy. Drugą zupkę można podawać dziecku kilka dni po pierwszej.
                      Mateuszek 07.09.2005
                      Jaś 08.10.2009


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Październik 2009

                        W marcowym mamo to ja jest historyjka jak dziadek kosił trawę, a 3-letni Bartuś powiedziałziadziuś, muszę ci powiedzieć, tak po męsku, źle kosisz. I nadesłała to kasiulina.polki.pl z forum mamacafe.pl To nie Ty?
                        Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
                        Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


                        Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


                        http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

                        Skomentuj


                          Odp: Październik 2009

                          Napisane przez indra83 Pokaż wiadomość
                          W marcowym mamo to ja jest historyjka jak dziadek kosił trawę, a 3-letni Bartuś powiedziałziadziuś, muszę ci powiedzieć, tak po męsku, źle kosisz. I nadesłała to kasiulina.polki.pl z forum mamacafe.pl To nie Ty?
                          hehehe - tak to nasza historia. Rany już o niej zapomniałam ;p
                          No i z tą różnicą, że ja jej nie wysyłałam
                          Dzięki Indra za info
                          pozdrawiam Kasia

                          Ocalić od zapomnienia - >http://bartunio.synek.pl



                          Dokądkolwiek pójdę poniosę ze sobą Wasz pierwszy krzyk...
                          Teraz Wy będziecie moim natchnieniem
                          poematem niezliczonych słów
                          mą radością, miłości promieniem,
                          dziećmi moimi, spełnieniem snów.

                          Skomentuj


                            Odp: Październik 2009

                            Co do wózka - to ja na razie nie mam zamiaru go zmieniać. Może gdzieś koło 7-go miesiąca. Zobaczymy... Póki co moje dziecię mieści się w gondolę i za każdym razem smacznie śpi na spacerku. Dlatego nie widzę potrzeby zmiany. Ale nigdy nic nie wiadomo czym zostanę zaskoczona.
                            pozdrawiam Kasia

                            Ocalić od zapomnienia - >http://bartunio.synek.pl



                            Dokądkolwiek pójdę poniosę ze sobą Wasz pierwszy krzyk...
                            Teraz Wy będziecie moim natchnieniem
                            poematem niezliczonych słów
                            mą radością, miłości promieniem,
                            dziećmi moimi, spełnieniem snów.

                            Skomentuj


                              Odp: Październik 2009

                              Kasiulina - w gazecie jest napisane, że każdy autor dostaje nakładkę sedesową Disney, powinien ktoś się do Ciebie zgłosić w takim razie, oni pewnie sami wybierają najciekawsze wpisy z forum
                              Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
                              Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


                              Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


                              http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

                              Skomentuj


                                Odp: Październik 2009

                                Napewno wykorzystam ten przepis jak Alex już będzie mógł jeść inne posiłki.
                                Alex 19 skończył 4 miesiące i wszedł w 5. Ciągle się śmieje i gada nawet sam do siebie :P. Jak się go położy na pół siedząco co podnosi główkę chce sam siadać,nawet próbuje siadać jak leży.
                                Strasznie uwielbia się kąpać i jak jest w wanience to tak macha nogami że wszytko wokół jest mokre i ja oczywiście też.
                                Jeśli chodzi o jego brzuszek to prawie wszystko się unormowało tylko jeszcze brzydka kupka została ale za jakiś czas wszystko powinno wrócić do normy.
                                Byliśmy dziś na spacerku było +5 stopni i synek cały spacerek przespał smacznie. Później cały czas śmiał się i gadał a teraz znów smacznie sobie śpi.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X