Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Październik 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • anulkapi
    replied
    Odp: Październik 2009

    Ebo Dzięki za info. Kiedyś znajoma powiedziała nam, że w Świebodzicach nie wolno wchodzić na basen z takimi malutkimi dziećmi bo nie mają grupy dla niemowlaków. Teraz już wiem, ze wolno i na pewno się wybierzemy. A powiedz mi jeszcze o której godzinie najlepiej tam pójść, kiedy nie ma zbyt wiele ludzi???
    Co do Bielawy to byłam tam raz jeszcze przed ciążą i nie mam o tym miejscu zbyt dobrej opinii.

    Leave a comment:

  •    
       

  • emilia85k
    replied
    Odp: Październik 2009

    Hej

    My mamy ogrodek i basenik mala dla Julki. Ale ona jakos sie boi kapac w basenie.

    zina20 oj wspolczuje

    indra83 kierunek rybactwo na Akademi Rolniczej (byłej Akademi Rolniczej, teraz sie to nazywa Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny) w Sczecinie.

    Pozdrawiam

    Leave a comment:


  • ebo
    replied
    Odp: Październik 2009

    Hej

    Anulkapi, polecam Ci basen w Świebodzicach. Może nie jest to super wypasiony aqapark, ale na poczatek może być. My chodzimy tam i jest ok. Jest specjalny brodzik dla małych dzieci i niemowlaków i jest blisko.
    Jak Cypuś podrośnie to wtedy pewnie będziemy jezdzic do Wrocka, ale teraz na ten etap rozwoju Świebodzice jak najbardziej się sprawdzają.
    Nie wiem jak jest w Bielawie, ale z tego co kojarzę,to tam tez jest basen dla niemowlaków. No ale do Świebodzic masz zdecydowanie bliżej.

    Polecam, super emocje dla mamy i dla dziecka)

    Leave a comment:


  • anulkapi
    replied
    Odp: Październik 2009

    Hej.

    Noc bez zmian - fatalna. Poza tym pobudka o świcie - nie ma zmiłuj. Teraz czekam aż Kuba się zmęczy i zacznie marudzić, pójdzie spać, a ja z nim. Nie wiem jak to z nim jest że w dzień potrafi spokojnie przespać nawet dwie godziny, a w nocy marudzi co pół godziny.

    Indra nasza lekarka też mówiła, że mały w nocy odreagowuje całodzienne wrażenia i po prostu musimy przeczekać, bo on z tego wyrośnie.

    U nas dziś już ładniejsza pogoda, na pewno wybierzemy się na spacerek, ale dopiero koło 12.

    Indra, Katinkaw Fajnie macie z tym aqua parkiem, my najbliższy mamy jakieś 100 km (Polkowice) i 80 km (Wrocław) od domu. Ogólnie w pobliżu nie mamy żadnych takich atrakcji gdzie można pójść z dzieckiem - ogólnie do d...y.
    Już nie mogę się doczekać urlopu, może tam Kuba będzie ładniej spał - zmiana klimatu itp.

    Leave a comment:


  • zina20
    replied
    Odp: Październik 2009

    hej!

    dzięki dziewczyny za troskę. Byłam wczoraj u lekarza. Ostre zapalenie kanału słuchowego. Dostałam antybiotyk, krople, leki przeciwbólowe, a zwolnienia z pracy nie dostałam Może i dobrze bo z tym bolącym uchem to bym się chyba wyżywała na Kajtku, a tak to w pracy siedzę sobie spokojnie. Pani doktor wepchała mi jeszcze do ucha opatrunek z Ryvanolem. Mam sobie go zmieniać co jakiś czas. Badała mnie 15 minut i skasowała mnie na 100zł

    Anulkapi nasz Kajtek też nigdy nie przespał 100% całej nocy. Raz bywa tak, że jak się przebudzi to wystarczy dać mu smoczek i chwil pogłaskać po główce i śpi. A raz jest tak, jak np wczoraj: budził się co 2 godziny i nic nie pomagało: ani herbatka uspokajająca, ani mleko, ani noszenie na rękach. Jak się dzieciak zmęczył płaczem to zasnął. Cieszę się z jednego, że mój Sebastian jest taki wyrozumiały i od 3 dni wstaje ciągle do Młodego w nocy. Normalnie mam w domu skarb, jak dojdę do siebie to będę musiała mu się jakoś odwdzięczyć

    Emilia gratulacje!!! Oj postudiowało by się jeszcze. Fajne czasy

    Leave a comment:


  • indra83
    replied
    Odp: Październik 2009

    Emilia - a gdzie się uczysz? Oczywiście gratulacje

    Leave a comment:


  • indra83
    replied
    Odp: Październik 2009

    Katinkaw - z ludźmi to różnie, raz więcej, raz mniej, ale jest bardzo głośno, szum wody, krzyki, czasem muzyka, Staś musiał sie z tym oswoić. W części dla dzieci jest dużo zabawek, piłki, konewki, statki, małe zjeżdżalnie. Trzeba mieć specjalną pieluchę do kąpieli, a przewijak jest w kabinie dla niepełnosprawnych (za pierwszym razem nie zauważyłam od razu). Serdecznie Ci polecam, bo teraz wszystkie te dodatkowe atrakcje jak natrysk wrażeń, grota lodowa czy różne sauny są bezpłatne, jutro idę to obadam. My chodzimy we czwórkę, ja, Staś i moi rodzice, więc zawsze ktoś zostaje z maleństwem, a reszta może sobie popływać. Jutro mam zamiar sprawdzić te nowości

    Leave a comment:

  •    
       

  • emilia85k
    replied
    Odp: Październik 2009

    Hej dziewczyny

    Dziś miałam egamin i zaliczony. Wreszcie wakacje. A Julka chyba sie juz pogodziła z mlekiem i na kolacje zjadła cale. Dzis cos mi duzo spi. Cała noc przesypia spokojnie.

    anulkapi u mnie dzis tez pogoda brzydka.

    angelikaanna ja tam uzywam na ciemieniuche oliwke i gazik i ładnie schodzi. Tylko, że moja mala ma krutkie wloski.

    My z odparzeniami nie mamy problemów. Uzywamy kremu z Hippa. Pozdrawiam

    Leave a comment:


  • Katinkaw
    replied
    Odp: Październik 2009

    Chciałabym się z chłopakami wybrać na basen. Chyba pojedziemy do Aqua Parku w Ostródzie bo mamy najbliżej. Indra pisałaś już chyba że tam jest fajnie. Dużo ludzi jest? Bo boję się trochę jak Jaś zareaguje na tłumy. O Mateusza się nie martwię bo to mały rozrabiaka i wszędzie sobie poradzi

    Leave a comment:


  • Katinkaw
    replied
    Odp: Październik 2009

    Hej Dziewczyny!
    Jestem po miniurlopie Zostawiliśmy dzieciaki z moją mamą i pojechaliśmy na weekend na południe Polski do teściów. Jaś super się sprawował babci a ja naprawdę odpoczęłam i naładowałam bateryjki.
    U nas nadal bez ząbków. Choć ostatnio zwiększyła się produkcja śliny więc może niedługo coś tam się wykluje Nadal uprawiamy pełzanie i non stop siadanie. Było kilka prób raczkowania ale Jasiek jest bardzo ostrożny i chyba się boi
    [B]Zina[B] - z zapaleniem ucha nie ma żartów. Idź koniecznie do laryngologa.

    Leave a comment:

  •    
       

  • indra83
    replied
    Odp: Październik 2009

    Zina - mojej współlokatorce na zapalenie ucha pomogły tylko antybiotyki i silne środki przeciwbólowe, widziałam jak bardzo cierpiała, także współczuję bardzo, dostałaś jakieś leki, bo jeśli nie to pędź do lekarza.

    A to mój mały pływak
    Attached Files

    Leave a comment:


  • indra83
    replied
    Odp: Październik 2009

    Kurcze, napisałam bardzo dużo i Staś mi walnął ręką w klawiaturę i wszystko skasował.

    Anulkapi - my mamy tak samo, noce z ciągłymi pobudkami, płaczem przez sen (a raczej rykiem). Wstajemy oboje nieprzytomni. Lekarka powiedziala, że mam bardzo emocjonalne dziecko i muszę się przyzwyczaić.

    Kiniak - kurcze, dziewczynkom nie można pisi pudrować chyba? Napisz czy się poprawiło.

    U nas basen się sprawdził, ale jutro idziemy na ten duży. Staś wcale nie boi się wody, można go zanurzać i polewać głowę.

    Leave a comment:


  • anulkapi
    replied
    Odp: Październik 2009

    HEJ.

    U nas dziś pogoda pod psem. Cały czas pada, aż dziwne że wczoraj był straszny upał. Dzisiejsza noc znów była fatalna, nie mam już pomysłów co to może być że Kuba tak niespokojnie śpi. Adrian dziś się mnie spytał czy w naszym mieście jest jakiś psycholog dla niemowląt. Może się Wam wydać dziwne, że tak wymyślamy, ale nie wiemy już co robić. Od prawie 9-ciu miesięcy nie mamy przespanej w 100% ani jednej nocy. Oboje chodzimy już jak zombi. Najgorsze, że mój chłop w takim stanie wsiada o 5-tej rano w ciężarówkę i robi 300-400 km dziennie. Kiedyś zaśnie za kółkiem i będzie jakaś tragedia. Zaczęłam już podawać Kubie przed snem i w nocy normalną parzoną melisę, ale to nic nie daje. Nasza lekarka powiedziała, że Kuba z tego wyrośnie, a ja sobie myślę "ciekawe kiedy". Ale smęcę .
    Dobra teraz z innej beczki.
    18-go lipca jedziemy na urlop nad jezioro. Miejscowość - Niesulice, a jezioro nazywa się Niesłysz. Wynajęliśmy w ośrodku wypoczynkowym domek dwuosobowy i mamy nadzieję wypocząć. Ciekawe jak Kuba będzie tam spał. Kupiliśmy mu łóżeczko turystyczne z moskitierą i basenik dmuchany. Jeszcze go nie testowaliśmy, ale Kuba na pewno będzie miał frajdę - uwielbia taplać się w wodzie.

    Co do nocnika to u nas został schowany głęboko, bo Kubuś go nie lubi. Odczekamy kilka miesięcy i znów spróbujemy. Na razie kończę moje wywody. Wieczorkiem się odezwę.

    Leave a comment:


  • zina20
    replied
    Odp: Październik 2009

    Kinak spróbuj z mąką ziemniaczaną, może nie bezpośrednio, tylko wkąpcie pare razy Dusię w takim krochmalu. Ja już kiedyś o tym pisałam Anulkapi. Na litr wrzątku łyżka mąki ziemniaczanej rozbełtanej w odrobinie zimnej wody. Wlewasz to do wrzątku i robi ci się taki kisiel. Potem to do wanienki i kąpiemy delikwenta - w tym przypadku delikwentkę Naszemu Kajtkowi to bardzo pomogło i na odparzenia na pupci (a miał na samym początku straszne, prawie rany) i na brodę jak zaczął ząbkować i ślina leciała jak z fontanny.

    A ja dalej walczę z uchem. Nie znacie jakiś domowych sposobów na złagodzenie bólu. Teraz rozumiem malukie dzieci jak mają zapalenie ucha dlaczego tak płaczą i się wściekają. Ten ból jest niedowytrzymania. Wczoraj stwiedziłam w pacy, że chyba wolałabym jeszcze raz urodzić niż cierpieć przez to ucho

    Leave a comment:


  • angelikaanna
    replied
    Odp: Październik 2009

    hej.
    u nas też upały. u nas nie ma raczkowania, jest skakanie, a chodzi w chodziku, a tak za ręce czasem tez, ale woli skakac.
    dzisaij juz naprawde nie mialam sily. maly po poludniu zaczal tak marudzic , pewnie tez przez pogode. teraz juz sobie spi a wasze maluchy jak tam???

    kupiłam na ta ciemieniuche taką olejuszke ze skarbu matki , ciekawe czy pomoze, moze ktoras tego używała???

    ja na odpazenia kremuje kremem na to z nivea i malemu pomaga.


    jutro kupujemy nocnik, ciekawe jak maly zareaguje
    Saba tez dostal basen i jak go widzii to jwest w niebie i musi wejsc do niego
    wczoraj byliśmy nad jeziorem to tez sie cieszył
    dobra mykam, jutro sie odezwe paaa

    Leave a comment:

       
Working...
X