Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamusie styczeń 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Mamusie styczeń 2010

    hej mamusie mam termin na 8luty, ale na wątku nikogo nie ma. A po ostatnim usg lekarz powiedział,że może na koniec stycznia urodzę, więc piszę do Was
    kasia daj znać co lekarz Ci powiedział na wizycie??

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Mamusie styczeń 2010

      Cześć Salme Jak widzisz ja też nie jestem na styczeń Wy we dwie będziecie miały więcej wspólnych tematów a ja za to się będę mogła poradzić bardziej doświadczonych koleżanek. Ja mam termin na początek kwietnia (więc mogę i marzec brać pod uwagę) Czuję się dość dobrze, choć dzisiejsza pogoda to mnie jakoś przybija i osłabia, ale generalnie nie mogę narzekać. A Ty jak się czujesz? Znasz już płeć dziecka? Napisz coś więcej o sobie

      Kasia, mam nadzieję że u Ciebie wszystko dobrze

      Skomentuj


        #18
        Odp: Mamusie styczeń 2010

        Czuję się bardzo dobrze, pomijając bóle krzyża i kości ogonowej, ale to podobno normalne
        Jeszcze nie wiem kto we mnie mieszka, na ostatnim usg ,maleństwo wypięło się dupką, w przyszłym tygodniu mam kolejne usg, więc może tym razem się uda
        Cukier mam tylko za wysoki i muszę w poniedziałek powtórzyć glukozę oczydztwooooooo bleeee
        a Ty już wiesz czy synek czy córka??

        Skomentuj


          #19
          Odp: Mamusie styczeń 2010

          Nie wiem. Usg mam dopiero 24 listopada. Miałam już kilka ale wcześniej, więc lekarz nawet nie patrzył na płeć. Teraz idę z mężem i może się dowiemy... oczywiście jak się nie odwróci tyłem Ta glukoza taka niedobra??

          Skomentuj


            #20
            Odp: Mamusie styczeń 2010

            glukoza smakuje jakbyś wymieszała pól kubka cukru pudru z wodą. Ja po pierwszym badaniu miałam zawroty głowy i było mi bardzo niedobrze. Tym razem dodam sobie cytrynkę, bo pytałam i można.
            Da się przeżyć, najważniejsze żeby maleństwo było zdrowe

            Skomentuj


              #21
              Odp: Mamusie styczeń 2010

              Hej dziewczyny, u mnie wszystko wporzadku ale ten lekarz to eh szkoda gadac mialam akurat wizyte panstwowa i mowie lekarzowi o moim pulsie ze mnie nie pokoi bo ciagle mam 90-100 a lekarz mi na to ze cisnienei mam wporzadku i tlumacze mu ze nie chodzi mi o cisnienie tylko o ten wysoki puls i wkoncu mi nic na to nei poweidzial, mowilam mu ze puchna mi rano rece a na wizycie mi sprawdzal nogi a bylo po 16 a ja najbardziej mam opuchniete jak wstaje rano :/ jak by sie cos dzialo niepokojacego to bede dzwonic do swojej lekarki ale prywatnej bo z tym lekarzem nei idzie sie dogadac stwierdzil ze za duzo przybylam na wadze i faktycznie wciagu pierwszych 6 miesiecy przytylam 5kg i teraz doszlo drugie 5 przez miesiac czyli przez 6 miesiac przybralam az 5kg i jeszcze od 29 pazdziernika do 2 listopada dodatkowo 2 kg a naprawde sie nie objadam ani nie jem slodkiego i ta waga mi idzie w gore, wcale nie jem wiecej niz poprzednio.. ehh
              a co do terminu to ja mam 3 podane 31 stycznia 4 i 11 luty takze tez jest niezle

              Skomentuj


                #22
                Odp: Mamusie styczeń 2010

                a no i jeszcze ten lekarz skupil sie na tym ze mam nie jesc soli :/ co bylo tez dziwne i mu tlumaczylam ze soli wogole praktycznie nie uzywam, sporadycznie bo nie przepadam za slonym ale on dalej swoje ze mam ograniczyc sol i mniej pic i za tydzien kontrola wagi..

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Mamusie styczeń 2010

                  kasia dziwny ten Twój lekarz,
                  mój dr też ostatnio powiedział że za szybko przytyłam i za dużo. Przez pierwsze miesiące nic,, a od 4tego przybyło mi 12kg, ale ja ostatnio objadam się słodyczami-nie mogę się powstrzymać
                  Jedna z moich znajomych w ciązy przytyła 22kg, druga 30kg a teraz obie są chudziutkie.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Mamusie styczeń 2010

                    A masz już torbę do szpitala spakowaną??
                    Ja zaczynam prać pomału ciuszki, przed świetami chciałabym mieć już chociaż torbę spakowaną, bo łóżeczko i wózek dopiero w styczniu kupimy

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Mamusie styczeń 2010

                      Cześć Dziewczyny Czytam i czytam Kasia, dobrze że nic się nie dzieje złego. Lekarza to faktycznie masz... Niestety dużo państwowych lekarzy jest takich. Ja mam fajnego lekarza, ale chodzę prywatnie i muszę płacić Napiszcie mi coś jeszcze o tym badaniu cukru? To jest pobranie krwi? Są dwa badania: jedno na czczo a drugie po tej glukozie? I tą glukozę to się w domu pije czy w przychodni? Kupuje się ją w aptece? Wszyscy mają takie badanie, czy tylko jak coś wyjdzie nie tak z cukrem?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Mamusie styczeń 2010

                        ola glukozę, chyba wszystkie ciężarne robią, po 22tyg ciąży.
                        Pierwszą glukozę miałam 50g-najpierw pobrali mi krew (na czczo), pielęgniarka rozrobiła mi glukozę (kupioną w aptece) i po wypiciu musiałam siedziec godzinę i znów pobrała mi krew.
                        Niestety wynik miałam 143 (norma u ciężarnych 140max) więc lekarz kazał mi powtórzyć, tym razem 75g glukozy. Teraz krew drugi raz pobiorą mi chyba po dwóch godzinach, ale chyba nie będę tam siedzieć tylko pojadę do domu, bo boję się zarazić grypą a ludzi zawsze tam dużo

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Mamusie styczeń 2010

                          Dzięki, to też pewnie będę robić te badania. Byłam na weekend w górach i odpoczęłam sobie od miasta. A co u Was słychać? Jak się czujecie? Ja jestem przerażona moim apetytem

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Mamusie styczeń 2010

                            Ja dziś powtarzałam glukozę bleeeee, jutro wynik i USG
                            cieszę się bardzo, że znowu zobaczę nasze maleństwo
                            a ja teraz przestałam tyć, ważę się codziennie i waga staneła w miejscu dziwne, może waga mi się popsuła
                            ola zazdroszczę weekendu w górach

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Mamusie styczeń 2010

                              Fajnie Ci Ja mam do usg jeszcze dużo czasu, dopiero pod koniec listopada. Na razie mogę się cieszyć tym, że dzidzia mnie łaskocze w brzuszku. Fajne uczucie. Czuję tak bardzo delikatnie, ale cieszę się że już. W końcu dopiero jutro skończę 20 tydzień a już od jakiegoś czasu czuję ruchy (i to pierwsza ciąża!) U Was też tak dzisiaj pochmurno? Ani na spacer, ani nic... Wyszłam jedynie po chleb... i nie chodzę nigdzie więcej... nie będę się narażać na grypska. Znasz może jakąś fajną stronę z ćwiczeniami na kręgosłup dla ciężarnych? Albo w ogóle jakieś ćwiczenia na kręgosłup bezpieczne dla nas? Bo mnie ostatnio pobolewa kręgosłup i chyba muszę zacząć ćwiczyć i trochę wzmocnić mięśnie, bo brzuszek będzie rósł...

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Mamusie styczeń 2010

                                Ruchy dziecka to cudne uczucie. Pierwsze poczułam w 16 tc, motylki i łaskotanie a teraz brzuch mi się cały rusza Czasami jak w pęcherz kopnie to aż zęby zaciskam
                                niech kopie jak najwięcej, jak nie czuję go kilka godzin to już zaczynam się niepokoić.
                                Właśnie wyprałam ubranka dla maleństwa, i stwierdziłam że mam same niebieskie i żółte, więc musi być chłopiec
                                wspr ćwiczeń to ja za leniwa jestem, a mnie najbardziej boli w krzyżu i kość ogonowa póżniej podobno będzie gorzej

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X