Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bajkoterapia

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  Bajkoterapia

  Nie znam osoby, która nie czytałaby bajek swoim dzieciom.
  Spotkałyście/liście się z bajkoterpią?

  Coraz więcej osób o niej słyszy i zaczyna stosować, gdyż nie trzeba mieć specjalnego wykształcenia w tym kierunku.
  Starczy wiedza, w jaki sposób pomaga się bajkami i jakie bajki wybierać.
  Czy Wy ją stosujecie?
  Last edited by fatalaszek; 06-10-2009, 12:11. Powód: bład ortograficzny
 •    
     

  #2
  Odp: Bajkoterapia

  Już dziś premiera nowej książeczki dla dzieci, którą można stosować w bajkoterapii.
  Bajka opowiada historię chłopca, który boi się wyjść na zewnątrz ze swojego domku. Wraz ze swoją nową przyjaciółką przełamuje strach i odkrywa piękno świata.

  Bajka będzie czytana 17 października o godzinie 10.00 w Centrum Eduminki w Krakowie oraz 24 października o godzinie 15.00 w Studiu Radia Kraków. W radiu dodatkowo obecny będzie psycholog, specjalista od bajkoterapii.

  Skomentuj


   #3
   Odp: Bajkoterapia

   Polecam czytanie bajek przed snem. najpiękniejsze bajki znajdziecie na www.bajeczkinadobranoc.pl

   Skomentuj


    #4
    Czy bajkoterapia jest skuteczna?

    witajcie,
    mam problem z moim 4 letnim synkiem , odkąd poszedł do przedszkola stał się całkiem innym dzieckiem, chodzi smutny, często bywa zły a nawet agresywny.
    Wiele osób radzi mi abym wprowadziła dziecku bajkoterapie , czy wy myślicie, że może taka terapia pomóc mojemu dziecku?

    Skomentuj


     #5
     Odp: Bajkoterapia

     Witam,
     Złość, strach, smutek.... Tyle emocji tłumią w sobie dzieci, często bywa tak, że rodzicom ciężko jest opanować te emocje. Biblioterapia, jest skuteczna i pomaga dzieckiem , które naprawdę mają problemy, nie potrafią zapanować nad emocjami i potrzebują pomocy. Warto jednak zacząć od rozmowy z synem, gdyż może jest odrzucany przez grupę w przedszkolu, czy też wyśmiewany,czy też nawet problemy z wychowawcą. Zdarza się, że dzieci nie potrafią się odnalezć w nowej sytuacji, zmianie otoczenia , gdy idą do przedszkola. Niech pani spróbuje jeszcze porozmawiać z synem, nawet podczas wspólnej zabawy z dzieckiem możemy zacząć rozmowę, i opowie o swoich problemach. Często bywa tak, że nie mamy dla dzieci czasu i dlatego pociechy są skryte w sobie i za nami nie rozmawiają, poświęcamy im więcej uwagi, zainteresowania, żeby wiedziały ze zawsze mogą na nas liczyć. Jeśli rozmowa nie przyniesie oczekiwanych rezultatów należy wprowadzić biblioterapię, wtedy kiedy faktycznie dany problem występuje. W pierwszej kolejności trzeba zapoznać się z tematyką takiej książki, czy odpowiada dziecku, czy jest dostosowana do jego wieku.
     Z bajek terapeutycznych mogę pani polecić "Bajki, które leczą " Doris Brett
     Bajki te pomagają dziecku w pokonaniu leków, poradzeniu sobie z troskami dzieciństwa.
     Jednak polecam pani jeszcze zapoznać się z literatura pani Ireny Boreckiej "Biblioterapia. Teoria i praktyka." (2001) WSiP. Poradnik ten opisuje charakterystyczne modele postępowania z dziećmi takie jak: model wzmacniający poczucie własnej wartości, model wspierający proces adaptacji dziecka w grupie , model przeciwdziałający agresywnym zachowaniom dziecka....
     Warto przeczytać tą książkę, opisuje ona dokładnie jak postępować z dzieckiem wprowadzając biblioterapie i jakie bajki wybrać odpowiednio do problemy i wielu dziecka.
     Mam nadzieję, żę pomogłam moją wypowiedzią.
     Pozdrawiam

     Skomentuj


      #6
      Odp: Bajkoterapia

      Hej,
      nigdy się nie spotkałam z bajkoterapią, możecie coś więcej opowiedzieć? Brzmi ciekawie, a jeśli rozumiem dobrze ideę, to byłoby to coś w sam raz dla mojego bratanka...

      Skomentuj


       #7
       Odp: Bajkoterapia

       My czytamy bajki odkąd córka zaczęła reagować w ogóle na jakiekolwiek dźwięki, miała wtedy ok. 2 miesiące. Oczywiście na początku nic z tego nie rozumiała, potem tylko oglądała obrazki i gryzła książki A potem już słuchała opowieści. Ale weszło jej to w rytm dnia po prostu. I teraz dokładnie dobieram jej treści, albo w ogóle zamawiam personalizowane bajki. Najczęściej ze strony bajkopisarze.pl, bo mają najbardziej intuicyjną aplikację do personalizacji i dobrego grafika, podoba mi się kreska. Największy hit zrobiła książka Dobre postanowienia (gdzieś chyba w dziale świątecznym/mikołajkowym możecie znaleźć), bo Karola najpierw się obraziła, że jej kazania chcę prawić przez książkę, a potem przyszła i wymruczała, że książka jej się bardzo podoba i że jest mądra

       Skomentuj

       •    
           

        #8
        Odp: Bajkoterapia

        u nas obowiązkowo każdego wieczora odbywa się czytanie bajek, książek Dzieci to uwielbiają i my też kochamy czytać

        Skomentuj


         #9
         Odp: Bajkoterapia

         My czytamy odkąd pamiętam, chociaż o bajkoterapii przyznam, że nie słyszałam. Teraz moja córka domaga się bajek o świętach, Mikołaju, itp. Dlatego na święta chcę jej zamówić wideo od Mikołaja na stronie https://www.listymikolaja.pl/. Myślę, że będzie zachwycona. Czytamy jej głównie bajki z czasów naszego dzieciństwa. Nie mogę się przekonać, do tych okrojonych wersji, które może łagodniejsze, jednak nie pobudzają wyobraźni dziecka aż tak mocno.

         Skomentuj

                
         Working...
         X