Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

marzec 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • karola163
    replied
    Odp: marzec 2010

    Widzę ze mały jest trochę zazdrosny ;P
    A jesteś pewna że będzie chłopak ?

    Leave a comment:

  •    
       

  • andevi
    replied
    Odp: marzec 2010

    U mnie tez brzuszek sie wybrzusza, gdy malec sie rusza Wybralismy imie Dawid.
    Przed Swietami zrobilismy maly remont.W koncu pozbylismy sie koszmarnych wielkich mebli po tesciowej, a kupilismy cos mniejszego i bardziej funkcjonalnego. Dla Dawidka mamy kolyske. Jak skonczy pol roczku i zacznie juz siadac, to odziedziczy lozeczko po starszym bracie.
    W tej chwili pracujemy nad przygotowaniem naszego 3-latka na przyjecie rodzenstwa. Szwagierka pozyczyla nam lalke typu new born, no i cwiczymy na niej. Poki co Christian nie wykazuje zbytniego zainteresowania. Owszem, wczoraj okryl dzidziusia kolderka, bo dzidzius spi No, nasladuje mamusie, bo ja go tez w czasie snu okrywam I zabral mi swoja butelke, gdy udawalam, ze z niej karmie lalke

    Leave a comment:


  • Carin
    replied
    Odp: marzec 2010

    Sprzedam ciuszki dla chłopca na pierwszy trymestr życia.

    Cennik:
    Koszulki (krótki rękaw) 3zł
    Bluzeczki: 4zł
    Bluzy: 7-9zł
    Spodnie: 5zł
    Body długi rękaw: 3zł
    szlafroczek: 5zł
    Kombinezon wiosenny: 15zł
    Kombinezony wiosenne polarowe (z bawełnianym podbiciem): 10zł
    Buciki: 9zł
    Czapeczki: 1,50

    Większość firmowe. Stan idealny. Chętnym wyślę zdjęcia na mail.
    Zainteresowane proszę o wiadomość prywatną.

    Leave a comment:


  • karola163
    replied
    Odp: marzec 2010

    Mój synek o ile będzie synek to też będzie miał na imię Kacperek
    A jeśli córeczka to Agatka albo Alicja
    A mój maluch kopie w najlepsze
    Teraz to już nawet widać jak się przewraca w brzuszku
    Jak tam przygotowania do świąt ?

    Leave a comment:


  • mona1111
    replied
    Odp: marzec 2010

    czesc ja mam 2 terminy najpierw mialam na 23 marca ale dopisali mi drugi na 12 kwietnia wiec jest rozbierznosc 3 tygodniowa i bedzie córeczka

    Leave a comment:


  • andevi
    replied
    Odp: marzec 2010

    Witaj Karola! Ja mam na 16 marca Synek.

    Leave a comment:


  • karola163
    replied
    Odp: marzec 2010

    Cześć mam na imie Karolina i mam termin na 17 marca

    Leave a comment:

  •    
       

  • sticzusia
    replied
    Odp: marzec 2010

    ANKIETA DLA KOBIET W CIĄŻY!

    Bardzo proszę o pomoc - wypełnienie ankiety.

    http://webankieta.pl/ankieta/w1hpv01612xe

    Z góry DZIĘKUJĘ

    Leave a comment:


  • Megi88
    replied
    Odp: marzec 2010

    bylismy na usg i po raz kolejny lekarz powiedział nam ze mamy chłopaka. Cuuudnie. nazwalismy go Kacperek.Lekarz pytał o imie, a po chwili powiedział ze mamy juz do maluszka mówic i to mówic po imieniu, łatwiej go przyswoi podobno i jak przyjdzie na swiat bedzie wiedział ze tak własnie ma na imie, ciekawe, z poczatku smialismy sie z tego, ale dzis z Kacperkiem gadam coraz czesciej.
    Moze zacznie reagowac na swoje imie, hihi.
    tydzien temu te ruchy były słabiutkie, a teraz jak kopnie to naprawde z ogromna siła.

    Leave a comment:


  • ola1981
    replied
    Odp: marzec 2010

    Megi, ja też 24 mam usg. Mam nadzieję, że dowiem się czy to dziewczynka czy chłopczyk. Jestem bardzo ciekawa. Też wcześnie czułam ruchy, bo od 17 tygodnia, pomimo że to moje pierwsze dziecko. Ale lekarz powiedział, że to możliwe. Najpierw czułam takie delikatniutkie łaskotanie, a teraz mam czasem wrażenie, że lokator w brzuchu już trochę urósł, i pomimo że łaskotanie nadal czuję, to czasem czuję też takie "cięższe" ruchy tam w środku (nie wiem jak to inaczej określić)

    Leave a comment:

  •    
       

  • mona1111
    replied
    Odp: marzec 2010

    witam wszystkie mamusie jestem tu nowa i podobnie jak reszta tez mam termin na marca a dokladnie na 23 tak jak kolezanka megi88

    Leave a comment:


  • Megi88
    replied
    Odp: marzec 2010

    Ja mam usg dopiero 24-ego ale juz sie nie moge doczekac a znów zobaczymy malucha. Ruchy tak wczesnie, hmm... super, ja sie ciesze od niedawna, ale widocznie kazde dziecko ma inny czas na rozwój. Wazne aby był prawidłowy
    JA sie martwie o wszytko bo to mój pierwszy maluch i dmucham na zimne we wszytskim, ale pewnie przesadzam.

    Leave a comment:


  • andevi
    replied
    Odp: marzec 2010

    No, my tez juz po USG polowkowym. Mamy drugiego synka
    Ruchy czuje juz od 14-15 tygodnia, teraz w 22 tygodniu to juz bardzo wyraznie, czasem brzuszek nawet tak lekko sie wydyma, jak sie Dawidek za bardzo rozbryka
    Tez urzadzamy kacik dla maluszka w naszej sypialni. Czeka nas jeszcze polozenie podlogi, uch...

    Leave a comment:


  • Megi88
    replied
    Odp: marzec 2010

    Witajcie kochane mamusie Ja rodze 23 marca. Od kilku dni czuje ruchy malenstwa, takie delikatniutkie, ale zawsze to juz kopniaczki hehe. Tez przerabiamy mieszkanie na potrzebe małego, w sypialni robimy kacik ale małego bo mieszkanko za małe na jego osobny pokój. Pozdrawiam mamusie

    Leave a comment:


  • andevi
    replied
    Odp: marzec 2010

    Co do wyprawki.
    Niepraktyczne sa spodenki, bo dziecko ma jeszcze niezagojony pepuszek, a gumka czy pasek uciska brzuszek.Lepsze sa pajacyki z dlugim rekawkiem i ze stopkami. Jesli z grubszej bawelny czy weluru, to na wierzch, jesli cienkie mozna je zakladac bezposrednio na cialko, a super, jesli sa jeszcze zapinane na zatrzaski wzdluz obu nozek. Uwazalabym tez na ubranka zapinane z tylu: dziecko lezy na pleckach i moze sie taki guziczek czy zatrzaska wpic bolesnie w skore.
    Praktyczne sa buciki wloczkowe czy z grubszej bawelny. Uwaga na sweterki z wloczki, a zwlaszcza welniane. Szorstkie wloski plus slina dziecka i zajady murowane. Lepsze sa bawelniane albo polarki. A , i koniecznie czapeczki bawelniane na glowke, ktore bedziesz zakladac nie tylko na dwor, ale i po kapieli czy leczac ciemieniuszke. U nas sprawdzily sie reczniki z kapturkami, w ktore mozna dziecko zawinac jak w rozek.
    Co do cieplejszych ubranek, to nam sie sprawdzily w 100% wszelkie polarki. Piora sie swietnie, a ze dziecko ulewa, zalewa, zasikuje, to i prac trzeba czesto, schna w piec minut, a cieple i milutkie.
    Niektore dzieci rodza sie z niewielka przepuklina pepkowa.Przyda sie wtedy opaska na brzuszek, bawelniana.

    Do listy zrobionej przez Wiki dodalabym:
    - spirytus do przemywania kikuta pepuszka + waciki
    - sterylna gaza
    - pilniczek do paznokietkow (na nozyczki przyjdzie czas po 6 tygodniu)
    - sol fizjologiczna
    - emulsja do kapania (dziecko moze byc alergikiem)

    - karuzelka do lozeczka
    - baby egg (emituje dzwieki np bicia serca, szumu morza, spiewu ptakow)
    - becik albo rozek do zawijania dziecka
    - termofor (noce moga byc bardzo zimne, a i na spacerek do wozka sie przyda)
    - lezaczek albo maxi cosi
    - flanelowa maskotka do posysania (u nas sprawdzala sie doskonale zamiast smoczka)
    - jesli zamierzacie karmic piersia, to laktator sie przyda i zapas pojemniczkow do mrozenia mleka


    dla mamy
    - wkladki laktacyjne
    - zel znieczulajacy do gojenia rany krocza
    - specjalny stanik do karmienia (z odpinana miseczka)
    - duuuuuuzo podpasek typu ultra night, albo i pieluchomajtki
    - 3 koszule nocne rozpinane z przodu .Ze wzgledu na gojenie krocza pizamy ze spodniami odradzam.
    - koniecznie grube skarpety do szpitala, stopy potrafia bardzo zmarznac
    - szlafrok, kapcie
    - krem na rozstepy (jesli sie pojawia)

    Leave a comment:

       
Working...
X