Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamusie z maja 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • bagnes
    replied
    Odp: Mamusie z maja 2009

    Magda cieszę się że z dzidzią ok
    co do płatności to nie wiem jak jest w Katowicach w Rudzie ze skierowaniem płaciłam bo nie było tam wskazań o których pisałam wcześniej ale skoro tak ci powiedzieli to tego się trzymaj może oni inaczej się z tego rozliczają niż Ruda

    Leave a comment:

  •    
       

  • Skoczek
    replied
    Odp: Mamusie z maja 2009

    Bagnes ja mam prenatalne, bo poprzednią ciążę poroniłam.
    A tych w klinice nie obchodzi czy ja poroniłam czy nie, mówią, że dla nich ważne jest samo skierowanie. Na tej podstawie jest bezpłatne, wczoraj tam jeszcze dzwoniłam się upewnić, więc mam nadzieję, że grosza nie zapłacę!

    A ja właśnie wróciłam od ginka.
    Pielęgniarka założyła mi kartę ciąży (gdybym mogła, to osobiście odwlekałabym tą chwilę w nieskończoność! ze strachu, żeby nie zapeszyć), lekarz zrobił cytologię i zrobił usg, już tak normalnie, przez skórę.
    Maluszek ma się dobrze, SERDUSZKO BIJE, lekarz mówił, że właśnie macha rękami i nogami, ale ja tam tylko małą plamkę widziałam. Swoją drogą mógłby sobie zmienić sprzęt
    Dostałam skierowanie na jutro na glukozę, receptę na tabletki, i znowu będę u niego w poniedziałek już z wynikami z Katowic.

    Dziewczyny, jak mi dzisiaj ulżyło!!!

    Leave a comment:


  • bagnes
    replied
    Odp: Mamusie z maja 2009

    hej hej
    u nas dzisiaj słoneczko wyszło ale wczoraj masakra zimno tak że płaszcz wyciągnęłam i lało cały dzień
    Buczku trzymam kciuki żeby było dobrze. pamiętam jak u Piotrka podejrzewali problemy z nerkami bo miał jedną powiększoną. Ale u niego wszystkie problemy wynikały z wcześniactwa i wszystko się unormowało na szczęście.
    Magda nie martw się będzie dobrze!
    a powiedz mi na jakiej podstawie dostałaś skierowanie na bezpłatne prenatalne, bo z tego co wiem to takie badanie (przeprowadzane w specjalnym ośrodku przez lekarza genetyka a nie zwykłego ginekologa)jest bezpłatne tylko dla kobiet od 35 roku życia, no i jeśli jest ryzyko wad genetycznych (znaczy występowały już w rodzinie) znajoma miała takie badanie bezpłatnie bo jej teść chorował na alzheimera np.
    A ja dzisiaj byłam z Oleńką u lekarza bo katar niby niewielki ale od tygodnia się nie zmniejsza, no i osłuchowo czysta, dostała dodatkowo witaminkę i zobaczymy jak się nie zmniejszy mam przyjść i będzie antybiotyk ale powiem Wam że już się boje bo jakoś czarno widzę podawanie jej tego franca zmierzła strasznie jest. no ale może się obejdzie bez antybiotyku

    Leave a comment:


  • buczek71
    replied
    Odp: Mamusie z maja 2009

    Bagnes Krzys ma ASO wysokie, ale pani powiedziala ze narazie bez paniki, Jak za miesiac bedzie wyzsze to wowczas bedziemy sie martwic. No a wszystko dalej w kierunku wady wrodzonej nerki. Nie watpliwie jest mniejsza, a dopiero to badanie ktore bedziemy miec pokaze czy pracuje tak samo jak ta druga. No ale to przed nami.

    Magda nic sie nie stresuj bedzie dobrze, a jak juz bedziesz po badaniu to napisz. Trzymam kciuki

    A my kurcze przez ten szpital przeszlismy "jelitowke". Znaczy nei wszyscy, najgorzej ja. Masakra jeszcze do wczoraj popoludnia nie mialam sily nawet malym palcem ruszyc. dzis jest juz duzo lepiej a jutro do pracy. Bylam tez dzis na wynikach krwi, bo dermatolog mi zlecil. Mam nadzieje ze choroba nei zaburzy zanadto tych wynikow.
    A jak u Was z pogoda?? u nas ostatnie dni padalo, bylo szaro i wilgotno- nie powiem przy alergi Eweliny to dobrze bo czula sie swietnie. Dzis mamy sliczne slonce. Co prawda rano bylo tylko 5 stopni wczoraj idac przez park na zajecia zbieralysmy "jesien" i juz rzeczywiscie sie ja czuje. Kurcze jak ja nie lubie zimna :/

    Leave a comment:


  • Skoczek
    replied
    Odp: Mamusie z maja 2009

    Bagnes, właśnie zaczęła się ta godzina, gdzie ja po gorącej zupie najchętniej położyłabym się na kanapie, przykryła ciepłym kocem i zasnęła... U nas dzisiaj już chyba z 10 razy padało i tak chyba do końca tyg będzie, a ja będę spać na stojąco.
    A tu się nie da, bo za chwilę muszę po Edźkę się zbierać. Dobrze, że to prawo jazdy zrobiłam!!!

    Wiesz, wcześniej z Edytką byłam też prywatnie, ale u Dra Bartosza Czuby w Żorach. Wtedy nie miałam skierowania i byłam tam dwa razy - w 21 tyg, a potem pod koniec, jakoś w marcu, bo mojemu lekarzowi nie podobało się, że wymiary dziecka nie są proporcjonalne do wieku wg om. Wtedy płaciłam jakoś 200-300 zł za wizytę, dostałam wyniki badań do ręki, zdjęcia i nagranie na płycie.
    Teraz jest trochę inaczej, chyba zmienił się kontrakt mojemu lekarzowi, że aż do Katowic wszystkie ciężarne kieruje na prenatalne.
    Jak tam dzwoniłam, to przez tel. powiedziano mi, że jeśli tylko mam skierowanie, to taka wizyta jest całkiem bezpłatna, więc mi ulżyło, bo teraz takie kosmiczne wydatki mamy. Potem mam tam jeszcze raz pojechać po 18 tyg.

    A lekarz wysyła nas temu, że ja podejrzewam, że chodzi o jego sprzęt, on taki mały monitorek ma, usg też nie pierwszej jakości i nie wiem czy tak wszystko dokładnie pomierzy.
    Ja się denerwuję i odliczam do wizyty.
    Jutro muszę podejść do mojego gina, bo się te tabl. kończą, to zapytam, czy zgodzi się na szybkie usg, żebym wiedziała, że wszystko ok.

    Leave a comment:

       
Working...
X