Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamusie z maja 2009

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• imagination
    replied
    Odp: Mamusie z maja 2009

Ja mam glownie katar, pomaga mi sól morska do nosa i mleko z miodem
    Jak nie wykuruje się teraz przez weekend, to kupie sobie cos. W poniedziałek mam wizytę i zobaczę dzidziusia

Leave a comment:

•    

• Skoczek
    replied

Paulina, wiadomo, że domowymi metodami.
    Herbata z cytryną. Na ból gardła super prawdza się woda letnia z łyżką miodu i trochę soku z cytryny.
    Moja teściowa robi miksturę - gorące mleko, łyżka masła, ząbek czosnku. Działa cuda.
    Jest też syrop dla ciężarnych, właśnie przy przeziębieniu, nazywa się chyba Prenalen, ale wiadomo, co naturalne, to naturalne

Ja też zaraz na początku złapałam przeziębienie, potem opryszczki na ustach.
    Jak coś, to pisz.

P.S. Marzysz o kiteczkach?

Leave a comment:

• imagination
    replied

Madziu, nie panikuje, bo mamy dosc dobra sytuacje w pracy i lada chwila kupujemy mieszkanie, wiec bedzie dobrze cieszymy sie, choc wiadomo, ze to duza zmiana dla nas wszystkich...

Kochane, jak leczyc przeziebienie w pierwszych tygodniach ciazy?

Leave a comment:

• Skoczek
    replied

Paulina!!! Ale mnie na koniec dnia zaskoczyłaś! Tak pozytywnie!
    Super, gratuluję!
    Wiesz, zawsze myślałam, że się będziesz załamywać, gdyby się taka sytuacja wydarzyła, a Ty tak fajnie pozytywnie piszesz!

Gratuluję i trzymam kciuki, oby wszystko było dobrze!!!

Leave a comment:

• imagination
    replied

No właśnie, co z Wami dziewczyny?????

U nas też - misja szkoła... Cztery dni i Tomek zapalenie krtani zyskał... Jutro już wraca do szkoły, no i mam nadzieję, ze na dłużej.
    Podoba Mu się w szkole, ma fajnych kolegów i kilka osób z przedszkola, więc zadowolony. Szkoda tylko, ze prace domowe to droga przez mękę, ale jakoś robi

U nas duże zmiany... Jestem w 6 tygodniu ciąży... Wpadeczka w drugim cyklu od odstawienia tabletek Cieszymy się bardzo, zwłaszcza Tomuś, choć nieco komplikuje to sprawę mojej pracy, którą podjęłam w lipcu i muszę pracować ile się da i dojeżdżać prawie 30km... No ale muszę jakoś dać radę.

Poza tym po Nowym Roku chcemy kupić mieszkanie w Łodzi i zamieszkać tam gdy Tomek rozpocznie wakacje, a ja będę już po połogu

Jest cudownie!

PS. Tylko wszelkie gratulacje poproszę tutaj... Muszę na fb utrzymywać to w tajemnicy póki co...

Leave a comment:

• Skoczek
    replied

Ja zaglądam, rzecz jasna!
    A poza mną i Pauliną???

U nas wszystko dobrze.
    Skaczemy ze szczęścia, że zaczęła się szkoła, bo mamy jednego smrodka chociaż na chwilę mniej.
    Póki co u nas od środy do jutra są zajęcia z wychowawcą, ale jeszcze nie prawdziwe lekcje.
    Wczoraj malowali jakieś rysunki i przedstawiali się, dzisiaj mieli fajną pogodę, więc byli na placu zabaw, bo obok szkoły jest przedszkole, potem jeszcze zwiedzali całą szkołę. Byli w sali komputerowej, w bibliotece, pokoju nauczycielskim itd.
    Tylko na razie mają 3 godziny lekcyjne i do domu.
    Edytka chodzi zadowolona, bardzo, tylko mówi, że w szkole jest krótko, a w domu szybko się nudzi. Nie dziwię się, bo w zerówce siedziała 7 godzin zegarowych.
    Myślę, że od poniedziałku zaczną już naukę. W środę jest zebranie, to będę wiedziała coś więcej.

Poza tym...jesteśmy zdrowi. Martusia ma już 16 miesięcy, rośnie jak na drożdżach. Jednego dnia jest urocza i kochana, innego dnia bardzo rozrabia i daje w kość.
    Z Darkiem mi dobrze się układa, on sam chodzi na takie śmieszne zmiany w pracy, że dużo czasu ja spędzam z dziewczynami, bo Darek najczęściej odsypia nocki.

Mieszkamy u siebie już 5 miesięcy i jest bosko!!! Mamy teraz kredyt przy jednej wypłacie, ale wolę to, żyć skromnie niż tłamsić się na dwóch pokojach, na jednym piętrze z teściami.
    P.S. Teściową swoją to ja nawet teraz...toleruję

Leave a comment:

• imagination
    replied

Halooooo, zaglada tu ktos jeszcze?????

Leave a comment:

•    

• mamasamuela
    replied

Cześć mamcie

Całe wieki, ale w końcu chciałam do was się odezwać..Od kiedy wróciłam do pracy, brakuje mi czasu na wszystko, niestety ostatnie 2 miesiące pracuję po 10h wracam grubo po 18 czasem później, więc każdą wolną chwilę chcę spędzić z dzieciakami...jak wracam wcześniej to nie dowierzają i rzucają mi się na szyję z radości...Ale ten najgorszy sezon powoli mija już zaczyna się normować

Poza tym jakoś leci, za nami już 3 urodziny Wiktorii i 6 Samuela..Czas leci bardzo szybko. Samek idzie od września do 1 klasy.Test gotowości zaliczył super, jedyne co mnie martwi to, że nie lubi pisać malować, rysować...Z tym, ze ja doskonale wiem, zę to z lenistwa, bo jak chce i ma ochotę to sam pisze, literuje itp. Sama pani w przedszkolu stwierdziła, ze jeśli jeszcze rok zostanie w p-lu to bęzie się nudził i rozpraszał grupę...

Magda, bardzo podoba mi się "wasza góra" w końcu u siebie i bez marudzenia teściowej już nie mogę się doczekać zobaczyć w realu, z tym, że to dopiero nastąpi za jakiś miesiąc lub 2 ale to się spiszemy...O ile jeszcze chcecie nas widzieć

Jutro mam z małą wizytę u okulisty, nietsety zauważyłam u niej, że zezuje jej prawe oczko, nie zawsze ale jednak się zdarza i chcę to dla świętego spokoju sprawdzić. Poza tym są zdrowi, od września opuścili tylko kilka dni, raptem licząc nie ma tego ani 2 tyg, więc jestem zadowolona...

Nie wiem jak u was ale nas pogoda nie rozpieszcza, od dłuższego czasu pada i jest zimno, stęskniłam się już za słońcem i wypatruję go z wytęsknieniem...

To tyle co u nas teraz jeszcze lecę włączyć pralkę i do wanny...

Do usłyszenia :*

Leave a comment:

• imagination
    replied

Hej Karola!!!! i inne dziewczyny
    Napisane przez xXxAtusiAxXx Pokaż wiadomość
    Cześć dziewczyny.
    Chciałam Was zapytać o te nasze już prawie 6 latki. Idą do szkoły? Potrafią głosować, czytać pisać?
    My czekamy na badanie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, bo Tomek ma od Przedszkolanek wskazanie do odroczenia, choć "cenzurkę" dostaliśmy raczej pozytywną, choc minusów jest tez trochę. Tomek ma przede wszystkim problem z koncentracją, nie skupia uwagi na wykonywanej czynnosci na dłużej niż kilka sekund, szybko sie rozprasza, ba, wszystko Go rozprasza! Wszelkie prace domowe, szlaczki i zadania trzeba robic z Nim, tłumaczyc co i jak ma zrobić i instruować, sam nie usiądzie by od A do Z zrobić szybko. Koloruje też bardziej mazając, niż w obrysach, wiec idealnie nie jest. Literuje i głoskuje niemal bezbłednie. Pisze drukowanymi, bo nawet nie chce pisanymi, choć zachęcam... No ale On uparty, łatwiej MU drukowane pisać. No i ma problem z kierunkiem... Litery S nie napisze, bo nie wie jak zacząć i w którą stronę pisać, podobnie z C... Mylą Mu sie kierunki, więc to też powód do odroczenia. Poza tym jest wulkanem energii, ma wielką potrzebę ruchu i kontaktu z dziećmi.
    Czekam na badanie w poradni, ale raczej też będę sie skłaniała by Go odroczyć. On dopiero w zeszłym roku podreptał pierwszy raz do przedszkola, z czego caly rok byłam po 3 dni w miesiącu tylko. Tak nam chorował. W tym roku jest wręcz rewelacja (odpukać) i drugie półrocze w sumie całe przechodził bez większych przerw. Tak więc na 85% zostanie w przedszkolu. Rok dużo Mu da, mam nadzieję

Za nami też 6. urodzinki. Tomek zakochany w Angry Birds, więc ten motyw u nas królował Impreza udana, dziecko zadowolone, więc same plusy.
    No i na tydzień przed urodzinami straciliśmy trzeciego mleczaka

A ja od kwietnia na bezrobociu... Niby mam w zanadżu pracę, ale czekam na szczegóły itd, więc nadal siedzę w domu. Zajęłam się poważniej fotografią. Amatorszczyzna, ale działam. Klienci zadowoleni, więc cóż chcieć więcej?

Madziu, super macie w mieszkanku!!!!
    A gdzie reszta??? Ewelka, Ela i reszta????
    Attached Files

Leave a comment:

• Skoczek
    replied

A! Sypialni i pokoju Marty nie pokażę, bo Darek i Marta drzemią.

Leave a comment:

•    

• Skoczek
    replied

A to nasza rodzinka.
    Nasz prezent na roczek
    Attached Files

Leave a comment:

• Skoczek
    replied

Korytarz, łazienka i wc.
    Jeszcze wielu rzeczy w mieszkaniu brakuje, ale będziemy stopniowo kupować. Teraz czas na biurko dla Edyty
    Attached Files

Leave a comment:

• Skoczek
    replied

Królestwo Edyty
    Attached Files

Leave a comment:

• Skoczek
    replied

Kuchnia i korytarz, widok z salonu