Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

    Napisane przez mama83 Pokaż wiadomość
    a co do becikowego to słyszałam w tv, że kobiety które w dniu 1 listopada 2009 są po 10 tyg ciąży dostaną becikowe bez zaświadczenia (jak do tej pory); tyle przynajmniej z teorii a w praktyce się okaże... jak zawsze
    No właśnie, też słyszałam gdzieś w TV taką wersję, że skoro ustawa wchodzi w życie z dniem 1.11., to zgłoszenie się do lekarza przed 10 t.c., dotyczy tych kobiet, które właśnie teraz są na początku ciąży.
    Mhhh, zapewne ta ustawa, jak również inne, jest zapisana w taki sposób, że można wysnuć 1000 różnych interpretacji.
    A urzędnicy będą i tak nadgorliwi i zaświadczenie będzie wymagane.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

      Cześć Dziewczyny, Rena dzisiaj Ci nie powiem co mój M załatwiał najpierw - wiem, że wszystko załatwił jednego dnia ale zapytam go dzisiaj wieczorem co i jak i dam Wam znać.. w każdym razie ja już wiem, że becikowe mi przeleją na konto i będę miała już 15 listopada..

      Co do chusty to ja również kupuję bebelulu hamalu :http://www.bebelulu.pl/v3/cont_sklep...prod=3&kol=216

      U nas jak zwykle.. pieluszki, kąpanko, przebieranko, lulanko.. niunia grzeczna, kochana..

      Dzisiaj byłam z rana u Gina w koncu na sciagnieciu tych szwów, bo ostatnio jak byłam to mi nikt nie chciał ściągnąc.. dzisiaj w końcu ściągnął i co.. i po ściągnięciu wypisał mi tabletki antykoncepcyjne CERAZETTE, które mam zacząć brać od 7 grudnia..

      A Wy widzę dalej w dwupaku..

      Aguś, byłaś z Wojtusiem już na pierwszym spacerku? My się od jutra werandujemy..




      Skomentuj


        Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

        Nareszcie Iza zawitałaś do nas. Wiem, wiem, nudzisz się teraz na naszym forum, bo jeszcze nie jesteśmy w temacie

        Mam nadzieję, że jak się wszystkie rozpakujemy, to będziemy więcej pisać niż teraz, pomimo braku wolnego czasu...

        Izka, a jak Kuba? Nie masz z nim problemu? I kto leży w tym leżaczku co kupowałaś???

        Skomentuj


          Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

          Iza! Jaka świetna t chusta! Tzn. haft na niej! ale się znowu napaliłam, tylko kurcze, wychodzi o 100zł drożej od tamtej co chciałam...

          Dziewczyny, ja już świruję. Tak nudnego dnia jeszcze chyba w życiu nie miałam. Siedzę przed kompem i czytam jakieś bzdety.
          Wyczytałam np. że dokładny termin porodu to 38,5 tygodnia od zapłodnienia. Więc idąc dalej tym tropem, wiedząc, że zapłodnienie było 10 lutego, obstawiam czwartek-piątek jako dzień urodzin Antka .
          Last edited by zoltala; 02-11-2009, 18:31.
          Żołnierz strzela, Pan Bóg kule nosi.

          Antek - 6 listopada 2009r.

          Skomentuj


            Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

            Napisane przez rena09 Pokaż wiadomość
            Nareszcie Iza zawitałaś do nas. Wiem, wiem, nudzisz się teraz na naszym forum, bo jeszcze nie jesteśmy w temacie

            Mam nadzieję, że jak się wszystkie rozpakujemy, to będziemy więcej pisać niż teraz, pomimo braku wolnego czasu...

            Izka, a jak Kuba? Nie masz z nim problemu? I kto leży w tym leżaczku co kupowałaś???
            Hej Rena.. Kuba..? w ogóle nie jest zazdrosny, choć myślałam, że będzie bardzo..ale nawet się obyło bez zazdrości..
            Nawet sobie świetnie radzę z dwójką dzieciaków.. a tego się bardzo obawiałam..

            A w leżaczku leży kruszyna.. i bardzo mi ten leżaczek jest przydatny! mogę póki nie mam chusty wszystko robić i mieć maleństwo na oku'...'

            POLECAM! leżaczek to super sprawa




            Skomentuj


              Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

              Napisane przez zoltala Pokaż wiadomość
              Iza! Jaka świetna t chusta! Tzn. haft na niej! ale się znowu napaliłam, tylko kurcze, wychodzi o 100zł drożej od tamtej co chciałam...

              Dziewczyny, ja już świruję. Tak nudnego dnia jeszcze chyba w życiu nie miałam. Siedzę przed kompem i czytam jakieś bzdety.
              Wyczytałam np. że dokładny termin porodu to 38,5 tygodnia od zapłodnienia. Więc idąc dalej tym tropem, wiedząc, że zapłodnienie było 10 lutego, obstawiam czwartek-piątek jako dzień urodzin Antka .
              No Ala mi się też właśnie ten haft podoba.. i lubię brązowy kolor - własnie taki jak ta chusta..




              Skomentuj


                Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

                Napisane przez rena09 Pokaż wiadomość
                Nareszcie Iza zawitałaś do nas. Wiem, wiem, nudzisz się teraz na naszym forum, bo jeszcze nie jesteśmy w temacie

                Mam nadzieję, że jak się wszystkie rozpakujemy, to będziemy więcej pisać niż teraz, pomimo braku wolnego czasu...

                Izka, a jak Kuba? Nie masz z nim problemu? I kto leży w tym leżaczku co kupowałaś???
                Reni, no właśnie szkoda, że Wy wszystkie jeszcze nie rozpakowane.. bo tak to bysmy pogadały o dzieciaczkach, nieprzespanych nocach i karmieniach.. no ale doczekam się i ja..(!)

                Apropos nieprzespanych nocy.. to ja mam dzisiaj taką jedną za sobą.. otóż moja Kruszyna nie spała dziś od 00:45 do 5 coś nad ranem.. podstękiwała sobie.. nie płakała.. ale domagała się uwagi.. chciała żeby ją przytulić..
                no i w związku z tym nie spałam.. ale rano mąż jak wstał wziął mi małą i pospałam do 9:30 mimo tego, że w sumie pół nocy to razem czuwaliśmy..




                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

                  Hej,

                  byłam na badaniu. KTG = dwa skurcze, nic takiego skoro są nieregularne i bezbolesne. Badanie ginekologiczne = 0 rozwarcia, czyli mogę sobie dalej w spokoju czekać.

                  No i coś czuję, że tak sobie poczekam do połowy listopada albo dłużej.
                  Filipek 09.11.2009 waga 3560, wzrost 57!



                  Skomentuj


                    Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

                    Napisane przez zoltala Pokaż wiadomość
                    Iza! Jaka świetna t chusta! Tzn. haft na niej! ale się znowu napaliłam, tylko kurcze, wychodzi o 100zł drożej od tamtej co chciałam...

                    Dziewczyny, ja już świruję. Tak nudnego dnia jeszcze chyba w życiu nie miałam. Siedzę przed kompem i czytam jakieś bzdety.
                    Wyczytałam np. że dokładny termin porodu to 38,5 tygodnia od zapłodnienia. Więc idąc dalej tym tropem, wiedząc, że zapłodnienie było 10 lutego, obstawiam czwartek-piątek jako dzień urodzin Antka .
                    U mnie to było dokładnie 16 lutego Ciekawe czy się sprawdzi.
                    Faktycznie nudne te dni, jak się ma już wszystko gotowe... Zaczynam się już łapać na tym, że znowu coraz częściej otwieram allegro, co grozi znowu wydawaniem pieniędzy, muszę się bardzo stopować

                    A chodzą za mną te ramki:
                    http://www.allegro.pl/item791370768_...a_allegro.html

                    Skomentuj


                      Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

                      Napisane przez kara_boska Pokaż wiadomość
                      Hej,

                      byłam na badaniu. KTG = dwa skurcze, nic takiego skoro są nieregularne i bezbolesne. Badanie ginekologiczne = 0 rozwarcia, czyli mogę sobie dalej w spokoju czekać.

                      No i coś czuję, że tak sobie poczekam do połowy listopada albo dłużej.
                      Mhhh, no to dolinka A pytałaś się o tą wagę dzidziusia?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

                        Napisane przez rena09 Pokaż wiadomość
                        Mhhh, no to dolinka A pytałaś się o tą wagę dzidziusia?
                        Pytałam, różnie to bywa, ale z reguły dzieci rosną do końca.
                        Filipek 09.11.2009 waga 3560, wzrost 57!



                        Skomentuj


                          Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

                          Ja też choruję na punkcie allegro. Właśnie zakupiłam spodnie i dwie bluzki ...
                          Żołnierz strzela, Pan Bóg kule nosi.

                          Antek - 6 listopada 2009r.

                          Skomentuj


                            Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

                            Melduję się jako pierwsza o poranku

                            Wcześnie dziś wstałam, bo całą noc przespałam

                            U nas mroźny, słoneczny poranek (-2), z dość silnym wiatrem, więc bez czapeczki i rękawiczek już nie ma co wychodzić

                            Kara ile waży teraz Filipek? Kiedy masz się pojawić u lekarki? I w ogóle co jak minie termin, będzie Ci jakoś wywoływać... czy czekacie ???? Do kiedy dostałaś zwolnienie? Mam nadzieję, że nie ma problemu z wystawieniem zwolnienia po terminie porodu, bo ja mam wystawione na razie do 8.11.

                            Skomentuj


                              Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

                              Cześć!

                              Nie wiem ile teraz waży bo tym razem nie robiła mi USG. Zbadała mnie tylko. Mam się zgłosić do niej w czwartek rano na kontrolę, jak będzie jakieś rozwarcie to mnie wyśle do szpitala, a jak nie to z powrotem do domu na spokojne czekanie Powiedziała, że będziemy czekać, aż poród sam się zacznie, potem można nim pokierować, ale zacząć powinien się fizjologicznie. Nie wiem ile dni po terminie będzie musiało minąć zanim mi zacznie wywoływać, bo to raczej zależy od stanu dziecka i łożyska, ale podejrzewam, że około 10 dni. Na razie zwolnienie mi wystawiła do 9.11, a termin mam na 6.11 więc spokojnie możesz dostać zwolnienie do dnia porodu.

                              Małą dolinkę mam dzisiaj. Nie chce mi się już dłużej samej siedzieć. Wczoraj zamówiłam materac, może Filip to zauważy

                              Fi też jakaś miałcząca, tęskni za domem.
                              Filipek 09.11.2009 waga 3560, wzrost 57!



                              Skomentuj


                                Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

                                Moje kocurzyska tak się tulą do mnie jak nigdy, nawet na kolana przychodzą
                                Właśnie się piorą i kudły fruwają

                                Wczoraj T zamówił im nowy drapak, bo stary już jest w bardzo opłakanym stanie. Mam nadzieję, że dotrze jeszcze w tym tygodniu,będzie dzikie szaleństwo!

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X