Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • zoltala
    replied
    Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

    Kurcze,
    nasz Antek też dalej budzi się co 2 godziny. A wieczorem, po kąpieli budzi się co 0,5h - 1h. Męczące to strasznie jest, bo zaraz muszę do niego biec i usypiać go cyckiem. Dziewczyny, myślałam, że to jest normalne, ale chyba nie bardzo... Co robić??? Karmię go dalej tylko cyckiem i raz dziennie słoiczek CZEGOŚ. Może on po prostu jest głodny??? No ale zaś w nocy je, bo jak mu daję cyca to wtedy je... Już nie wiem co robić.

    Leave a comment:

  •    
       

  • rena09
    replied
    Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

    HEJKA,
    dziś króciutko bo zaraz kąpiel.
    Bylismy u pediatry, Jaś ma niedobór żelaza, alergię, atopową skórkę. To że budzi się w nocy nadal po 2, 3 razy jest efektem właśnie niedoboru żelaza lub... wynikiem trudnego porodu w przyszłym tygodniu idziemy na usg przez ciemiączko, żeby wykluczyć te porodowe trudności. Pani doktor przepisała mu żelazo w płynie, wit. C i fenistil w kroplach. Do skórki tylko kosmetyki z serii emolium.
    Po 4 dniach stosowania już widać efekty.

    No, więc powiem tylko, że wkurza mnie nasza państwowa służba zdrowia, bo trzy panie pediatry oglądały Jacha w naszym ośrodku i żadna nic nie widziała. Skandal.

    Pa

    Leave a comment:


  • mama83
    replied
    Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

    no w końcu coś drgnęło dzięki zwłaszcza renie skóra Małej już się przyzwyczaiła do nowości i nie ma już żadnych plam - więc to chyba nie skaza; aktualnie testujemy Bebilon bo wydaje mi się że po Bebiko miała problem ze zrobieniem kupki (ale podaje jej tylko raz dziennie) i zmienił się kolor stolców (jaki mają Wasze pociechy teraz po rozszerzeniu diety?) dalej nie mamy ząbków, za to z nowości Emilka intensywnie ćwiczy przewroty z plecków na brzuszek; najchętniej sama by siadała ale bez podparcia jeszcze nie umie; dużo czasu spędzamy na dworze, buzia Małej ma kolor lekko brązowy - jakby się opalała- ślicznie wygląda pozdrawiam wszystkich

    Leave a comment:


  • kara_boska
    replied
    Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

    Dzięki Sagapo!

    Co tam u Was Kobietki?

    Jak zwykle, strasznie tu cicho.

    U nas ok, weekend majowy spędziliśmy u moich rodziców na wsi więc było całkiem fajnie. Jutro po 3 tyg. J idzie do pracy i zostajemy z Filem sami, ale niestety już nie na długo, bo ja za 2 tyg. też już wracam do pracy. Za tydzień przyjdzie opiekunka, żeby Fil się do niej przyzwyczaił. Strasznie mnie to stresuje. Żal mi, że muszę go zostawić, ale co zrobię - takie życie.

    Z milszych spraw, to jutro idziemy pierwszy raz na pływalnię, na zajęcia dla maluchów. Strasznie się cieszę, bo Fil ma ostatnio ogromne pokłady niewykorzystanej energii, a tak przynajmniej ją dobrze spożytkuje. Oby mi się tylko nie przeziębił bo będzie bieda.

    Trzymajcie się cieplutko, bo pogoda do.... bani

    Pozdrowionka

    Leave a comment:


  • sagapoamore
    replied
    Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

    Karola, śliczne zdjęcia na NK! ale Filipek już wyrósł..!!!
    Zazdroszczę wyjazdu;-]

    Zmykam dziewczynki bo jadę na zakupy miłego dnia!
    Piękna pogoda dziś, my 4 godzinki na podwórku siedziałyśmy Oliwka aż rumieńców nabrała..

    Pa!

    Leave a comment:


  • kara_boska
    replied
    Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

    Heloł!!!

    Jak już pisałam na wakacjach było superowo. Fil w samolocie spał więc podróż bez przygód, jedyny kłopot to taki, że moje dziecko nie pije niczego oprócz mojego mleka. Nie wiem co to będzie jak ja wrócę do pracy (za 2 tyg.). Pomimo upałów w Grecji nic nie chciał pić. Koszmar!!! Poza tym wszystko super. Bardzo mu się podobało latanie w krótkich gatkach i koszulkach.

    Z nowości to Filutek ma już dwa piękne zębiszony i wypatrujemy nowych bo dziąsła mocno spuchnięte i ciągle rączki w buzi. Przewraca się już non stop na brzuch albo na plecy, jak siedzi na kolanach to nie idzie go utrzymać, tak się wygina na wszystkie strony. Co w zasięgu ręki to jego. Jak leży na kanapie to potrafi się przeflancować z jednego końca na drugi. Dużo gada, śmieje się i pierdzi buzią.

    Je coraz lepiej, daję mu obiadki z mięsem od 5. miesiąca, a wieczorem kaszkę bananową. Kubek niekapek mam ale nic z niego nie pije, bo nie toleruje żadnych "obcych" płynów. Krzesełka jeszcze nie kupiliśmy, ale cyba kupię takie zwykłe drewniane w ikei i już.

    Pozdrowionka!

    Leave a comment:


  • sagapoamore
    replied
    Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

    Cześć Dziewczęta
    Witamy się po długiej przerwie..
    Dzieciaki tak pochłaniają mój czas, że szok:| ale dajemy radę!

    Najbardziej Kubusiowi mnie brakuje.. zazdrość teraz dopiero daje o sobie znać..
    Z kroków milowych Oliwki to:

    * łapanie stópki rączką i wkładanie jej do buźki słodko i zabawnie to wygląda!
    * powtarzanie albo po mnie albo po M. (DADA, DADA)

    - oprócz tego moje dziecię uwielbia krzyczeć w niebogłosy! w całym domu ją słychać..
    - lubi kiedy ktoś ją zaczepia - od razu sie śmieje i zaczyna gaworzyć!
    - siedzi ale póki co tylko oparta o łóżko lub poduszki.. bo jeszcze jest słabiutka i sama się nie utrzyma - no może kilka sek.
    * brak ząbków..(ostatnie 2 dni - koszmar.. ale da się wytrzymać - tylko rączki wchodzą w grę.. nawet huśtawka jest już beee) - zapewne spowodowane jest to wyrzynaniem się ząbków.. bidulka
    - Co do niekapków to ja kupiłam z NUK'a bardzo fajny - kiedyś wypróbowałam go na Kubie - póki co to z niekapka daje jej kaszke waniliową z biszkoptami z Nestle bo mleczko z niekapka leci jej trochę za szybko a Ona jeszcze nie potrafi pić z niego mleczka bo się dławi .. póki co mleko pijemy z aventowskich butelek..
    - Mleko modyfikowane dajemy NAN ACTIVE 1.

    Muszę zmykać bo Mała się budzi i muszę ją nakarmić, jak sobie coś przypomnę to dopiszę;-)
    Miłego wieczoru!

    Leave a comment:

  •    
       

  • rena09
    replied
    Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

    Hejka
    mama83 spróbuj od kaszki ale samej ryżowej, ja podaję Jachowi Nestle Sinlac (dla dzieci uczulonych na mleko krowie) i dodaję troszkę tartego jabłuszka albo banana.

    Jutro idę do pediatry więc wszystko sie dowiem czy faktycznie ma ta skaze białkową czy nie.

    Na razie odebrałam wyniki krwi i IgE ma podwyższone, więc wszystko wskazuje na to że na 100% jest alergikiem.

    Ja wczoraj nabyłam kubek niekapek Tommee Tippee, nie mam pojęcia jak on działa, bo jak ja duszę to nic nie leci, ale Jachu wypił 15 ml, więc jemu chyba leci. Ale żeby wydać jakąś opinię na jego temat to muszę go jeszcze trochę pouzywać.
    http://www.allegro.pl/item990906998_...0ml_0_bpa.html

    Krzeseło dostaliśmy na chrzciny, ale jeszcze nie używaliśmy
    http://www.allegro.pl/item980281659_...ainforest.html

    Pozdrowionka dla wszystkich pociech!!!!!!!!!!!

    Leave a comment:


  • mama83
    replied
    Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

    nie strasz mnie że to skaza a to objawia się też chyba w inny sposób - zielone kupki, słabe przybieranie na wadze, wymioty - dobrze kojarzę na moje mleko nie była uczulona, ale na początku też miała plamki i krostki na buzi od resztek mleka, jak skóra się przyzwyczaiła i częściej wycierałam buzię to problem zniknął; podaję jej obecnie raz dziennie mleko modyfikowane i ma ostatnio mniej tylko niewielki punkt czerwony i zaraz znika; z kaszkami na razie się wstrzymałam, spróbuję może jutro a które mleko podajecie Waszym maluszkom??

    Leave a comment:


  • bronia
    replied
    Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

    Napisane przez mama83 Pokaż wiadomość
    co tu tak pusto?? mam do Was pytanie: podajecie dzieciom już picie z kubków niekapków?? jakie polecacie?? a które krzesła do karmienia kupiliście?? to samo dotyczy fotelików samochodowych ... powoli rozglądamy się za tymi niezbędnymi "gadżetami" ale tyle jest tego, że jestem zielona... podzielcie się radami na co zwracać uwagę pozdrawiam
    Hej.
    Moja siostra ma takie krzesełko i mówi że jest super. http://allegro.pl/item943008640_krze...ol_gratis.html
    Ja też jeszcze nie kupiłam ale zdecydowana jestem na taki właśnie model.Pozdrowionka

    Leave a comment:

  •    
       

  • anulkapi
    replied
    Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

    Napisane przez mama83 Pokaż wiadomość
    Moja nadal nie ma ząbków. Ale za to coraz lepiej je już łyżeczką. Codziennie je zupkę - na razie 3 składnikową, wieczorem jabłuszko albo banan. Próbujemy też kaszki i kleiki. Ale zauważyłam, że coś ją uczulają Albo mała ma taką wrażliwą buźkę bo momentalnie od razu wyskakują jej czerwone plamki na buzi (to chyba od resztek kaszki). Jak skończymy jeść to potem powoli znikają. Kupki robi teraz częściej (co drugi dzień, czasem co dzień, dziś np. 3 już były), są mniejsze i takie bardziej plastinowate. rena co powiedział Ci lekarz??
    Przepraszam że się wtrącę, ale zapytaj o te plamki waszego pediatrę. Możliwe, że Twoja córeczka ma skazę białkową, objawia się ona właśnie takimi czerwonymi plamkami które pojawiają się po zjedzeniu produktów z mlekiem (także modyfikowanym) i po około 30 minutach znikają. Możesz zrobić mały test. Namocz palec w mleku i dotknij policzka córeczki. Jeśli w tym miejscu pojawi się czerwona plamka i zniknie po około pół godziny to, to jest właśnie skaza białkowa i powinnaś udać się do pediatry.

    Leave a comment:


  • kara_boska
    replied
    Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

    Hej Dziewczyny,

    Już wróciliśmy. Było superfajnie. Jesteśmy szczęśliwi, wypoczęci psychicznie i opaleni. Później napiszę Wam więcej, teraz lecę Fila wykąpać.

    Pozdrowionka!!!

    Leave a comment:


  • mama83
    replied
    Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

    co tu tak pusto?? mam do Was pytanie: podajecie dzieciom już picie z kubków niekapków?? jakie polecacie?? a które krzesła do karmienia kupiliście?? to samo dotyczy fotelików samochodowych ... powoli rozglądamy się za tymi niezbędnymi "gadżetami" ale tyle jest tego, że jestem zielona... podzielcie się radami na co zwracać uwagę pozdrawiam

    Leave a comment:


  • mama83
    replied
    Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

    Moja nadal nie ma ząbków. Ale za to coraz lepiej je już łyżeczką. Codziennie je zupkę - na razie 3 składnikową, wieczorem jabłuszko albo banan. Próbujemy też kaszki i kleiki. Ale zauważyłam, że coś ją uczulają Albo mała ma taką wrażliwą buźkę bo momentalnie od razu wyskakują jej czerwone plamki na buzi (to chyba od resztek kaszki). Jak skończymy jeść to potem powoli znikają. Kupki robi teraz częściej (co drugi dzień, czasem co dzień, dziś np. 3 już były), są mniejsze i takie bardziej plastinowate. rena co powiedział Ci lekarz??

    Leave a comment:


  • rena09
    replied
    Odp: Szczęśliwe Mamusie Listopada 2009 ;-)

    No widzisz Bronia, moze tak już jest że trzeba dać czas jelitkom na dostosowanie się do nowych pokarmów. Najważniejsze że Jasia nie męczy ten fakt że tak rzadko robi kupę i jest cały czas pogodny i ładnie śpi w nocy.

    A u pobrania krwi rewelacja, nawet nie zauważył że pani zrobiła mu gik w paluszek, cały czas się śmiał i opowiadał.

    Pozdrowionka i miłego dzionka!!!

    Leave a comment:

       
Working...
X