Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nie dzieli się...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Colorku miałam dokładnie to samo z Alankiem,jeszcze pół roku temu jak jakieś dziecko ruszyło jego zabawkę zaraz bardzo płakał i na dodatek bił to dziecko próbując odebrac swoją zabawkę.Długo to trwało,nie potrafił sie dzielic w piaskownicy,dopiero nauczył sie jak miał jakieś 2,5 roku.Wtedy również jak Ty zamartwiałam się że Alan sie tak zachowuje,na szczęście nauczył sie dzielic.



    Dawniej Marti

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Nie dzieli się...

      To chyba problem wszystkich rodziców. Nie znam rodziców których dziecko chociaż przez chwile nie miało problemów typu "to moje i tylko moje". Ja rozwiązałam ten problem z moją prawie już 4-latką tak, że dopóki nie zechciała się dzielić zabawkami to sama też nie mogła nimi się bawić jak przyszły inne dzieci . Zadziałało bardzo szybko. Nawet kupiłam Zabawy fundamentalne 2-6 lat aby pokazać dzieciom jakieś fajne zabawy i aby miały się czymś zająć. Teraz gdy 3 miesiące temu zostałam mamą dla kolejnego małego człowieka mam zamiar kupić zestaw dla dzieci od 0-2 lat, bo strasznie mi się spodobały porady jakie tam znalazłam. Jakby ktoś był zainteresowany to wklejam stronę http://zabawyfundamentalne.pl/ Może ktoś słyszał o tym? Chętnie poznałabym opinię innych mam

      Skomentuj


        #18
        Odp: Nie dzieli się...

        Napisane przez ColorWomen Pokaż wiadomość
        A co zrobić gdy dziecko bawi się Amelki zabawką i nagle Amesia jej zabierapo czym dziecko płacze , a Amelka zadowlona że ma swoją zabawkę.
        Czy zabrać niuni i powtarzać ,że teraz bawiła się Patrycja czy dać Patrycji inną zabawkę?
        Tak aby żadne nie płakało
        po pierwsze Izuniu to tak: Amelka nauczy się dzielić mój już się nauczył, a też miałam z tym problem,
        jedyna rada na taką sytuację, to póki możesz wtrącić się do dzieci, bo np. jesteś w pobliżu i widzisz co się za chwilę będzie działo, naucz Amesię wymiany/zamiany zabawkami.
        Rozmawiaj z nią-ona na prawdę wszystko zrozumie: "Amelcia nie zabieraj lali Patrycji, daj jej pobawić się swoją np. lalą to ona da Ci pobawić się swoją, nie zabieraj ale zamień się.... - niech patrzy Ci w oczy, o mnie oko w oko działa cuda
        u nas to działało....nie mówię, że od razu było łatwo ale po pewnym czasie dało skutek.
        ale i teraz zdarzają się fochy .....
        Julek 15.o2.2oo7r



        Skomentuj


          #19
          Odp: Nie dzieli się...

          wcześniej pisałam o upodobaniu Julka do wózków, no i kupiłam mu ten wózek poza jeździkiem to jest NAJULUBIEŃSZA zabawka
          Julek: 10/3/2008

          Skomentuj


            #20
            Odp: Nie dzieli się...

            U nas też był okres, że synek nic nikomu nie chciał pożyczyć w piaskownicy. Nie zmuszałam go, ale tłumaczyłam mi, że jak on nie pożycza, to nikt mu nie pozyczy.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Nie dzieli się...

              Na razie nie ma problemu z dzieleniem sie zabawkami, ale każde dziecko przechodzi taki czas że nie chce dać drugiemu swoich zabawek, ale z czasem to mija

              Skomentuj

                     
              Working...
              X