Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nauka literek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Chemical
    replied
    Odp: Nauka literek

    Ta tablica wcale nie jest taka fajna. Była już kiedyś w Lidlu, i ją mamy, główną jej wadą jest niestabilność (gibie się na boki, dokręcanie nic nie daje). Myślę, że można spokojnie kupić coś lepszego.

    Osobiście wybrałabym raczej klocki LOGO:


    albo w wersji ekonomicznej:


    A co do samej nauki czytania, taki artykuł:
    http://www.bangla.pl/artykuly/a60/na...ytania-inaczej

    Moonka - pokaż mi tę gazetkę Lidla, bo nie widzę na 17.02. jeszcze nic na stronie

    Leave a comment:

  •    
       

  • Moonka
    replied
    Odp: Nauka literek

    Ja miałam to samo, babcia mnie wychowywała i każdą wolną chwilę poświęcała na uczenie mnie literek i cyferek. W ten sposób dość szybko można nauczyć dziecko czytać, pisać i liczyć. Pamiętam taką śmieszną tablicę, którą miałam jako dziecko, ledwie do zdobycia w czasach kryzysu lat 80. A teraz wchodzę na net, klikam sobie raz-dwa, patrzę jak co tydzień na gazetkę Lidla i co widzę? Multifunkcjonalna tablica dwustronna z literkami, liczmanami i zegarem. Fajny i tani prezent na urodziny dla mojego 3-letniego siostrzeńca. Zamiast mazać po ścianach, weźmie w łapkę kredę i się artystycznie wyżyje na tablicy. Moje dzieciaki jeszcze małe, ale nawet się nie obejrzę, a pewnie też będę się musiała wyposażyć w szkolne akcesoria. Osobiście uwielbiałam bawić się w szkołę jako szkrab, mam nadzieję, że przekazałam co nieco z tej fascynacji swoim maleństwom.
    Wklejam foto tablicy, bo jest rewelka!

    Leave a comment:


  • Kamilla90
    replied
    Odp: Nauka literek

    Ja sama nauczyłam się czytać w wieku 5 lat. Pamiętam, że nie miałam jakiś szczególnych gier, ale mama bardzo dużo czasu spędzała ze mną na różnego rodzaju zabawach słuchowych. W wieku 3 lat dzieliłyśmy wyrazy na sylaby, a w 4 na głoski, np. mama mówiła: zgadnij co powiedziałam: z-e-g-a-r, a ja odgadywałam:zegar. W 4 i pół umiałam przegłoskować każdy wyraz i wtedy nauczyłam się literek, na klockach, bardzo szybko. Mama mówiła, że czytanie to nie znajomość liter, ale umiejętność ich składania i chyba coś w tym jest....

    Leave a comment:


  • ciufcia
    replied
    Odp: Nauka literek

    Dla małych łasuchów można dostać makaron z literkami, można też w taki sposób zachęcić małego niejadka do zupy mlecznej, czy rosołu

    Swego czasu widziałem też takie herbatnikowe ciasteczka z literkami, ale nie wiem, czy można je jeszcze dostać. Kształty zwierzątek chyba były popularniejsze...
    Last edited by ciufcia; 26-01-2011, 13:54.

    Leave a comment:


  • Novynkah
    replied
    Odp: Nauka literek

    Nasza córeczka pod choinką znalazła edukacyjnego laptopa. Ma w nim opcję nauki alfabetu. Na chwilę obecną rozpoznaje literki na monitorze i potrafi je wskazać na klawiaturze. Niektóre już próbuje nazywać. Wie też, że T to literka z jej imienia I potrafi rozpoznać wśród róznych wyrazów swoje imię.

    Leave a comment:


  • Mari30
    replied
    Odp: Nauka literek

    Przed chwilką o tym pisałam, ale napiszę raz jeszcze:

    Mały bardzo chce się nauczyć czytać, więc gra w Literki. Bardzo lubi tę grę http://www.benc.pl/gry/literki/

    Polecam ją mamom i dzieciom

    Leave a comment:


  • patha
    replied
    Odp: Nauka literek

    można i tak, tak naprawde liczy się pomysłowość i dobra zabawa
    już pisałam o grach ale akurat trafilam na fajny konkurs gdzie mozna wygrac wlasnie rozne gry dla maluchow, tutaj sa szczegoly
    http://nie-zla-mama.com/index.php/tr...kurs-z-adamigo
    albo
    facebook.com/adamigo1982
    mozna sprobowac a noz sie uda, przyda sie jakas nowa gra na jesien

    Leave a comment:

  •    
       

  • anu26
    replied
    Odp: Nauka literek

    My żadnych gier nie mamy!Po prostu siadamy bierzemy zeszyt i kolorowe długopisy i piszemy literki mały sie bardzo przy tym cieszy wie już jak wygląda A B C i nawet umie je napisać!!Każda literka ma swój kolor.co prawda koślawe te literki ale dumna z niego jestem i z pomocą powie każdą literke z alfabetu
    Last edited by anu26; 20-10-2010, 21:03.

    Leave a comment:


  • black_dahlia
    replied
    Odp: Nauka literek

    A nie lepiej nauczyc malucha czytać za pomoca jakiejś gry edukacyjnej?
    Tyle ich teraz sie pojawia, że aż grzech nie spróbować.
    Ostatnio trafiłam na coś takiego http://www.swiatekgier.pl/adibu-czyt...pc-p-1950.html

    Zobaczcie, moze uznacie, że wam się przyda

    Leave a comment:


  • chudagleba
    replied
    Odp: Nauka literek

    Ja mam córke(ma 3 latka) i zna już cały alfabet.Zaczęlismy od literki "M" i literki "T",potem to juz sama z ciekawości pytała się co to za literka.Starałam sie by jakaś literka kojarzyła się jej z czymś co zna,co lubi.Chyba najlepszym sposobem jest uczuć w formie zabawy,albo tak jak ja nauczylam literek swoje dziecko.
    Potrafi juz napisać TATA i MAMAPozdrawiam serdecznie.

    Leave a comment:

  •    
       

  • Ania_31
    replied
    Odp: Nauka literek

    Polecam gry i zabawy literkowe. Poza tym ja z moim maluchem lubiłam się bawić w "szkołę". Ta zabawa była bardzo profesjonalna, ale krótka, aby się nie znudziła. Drukowałam sobie materiały pomocnicze z internetu, głównie anglojęzycznych stron, kolorowanki, mięliśmy zeszyt i na tych kolorowankach oraz w zeszycie ćwiczył pisanie dużych i małych liter. Kupiłam też kilka książeczek, w tym taką z dźwiękami, gdzie była wymowa literki po wciśnięciu klawisza oraz literowanie jednego słowa. Uwielbiał tę zabawę, czasem mi brakowało zapału, to wtedy on przychodził i prosił "Mamo, pobawimy się w szkołę?" Tak samo uczyłam go matematyki, cyferek, dodawania, odejmowania. Żadnego przymusu w tym nie było, a "lekcje" były takie 10 min. To zupełnie wystarczyło. Teraz chodzi już do szkoły i całkiem świetnie mu idzie, zważywszy na to, że mieszkamy poza granicami Polski i uczy się obcego języka.

    Leave a comment:


  • patha
    replied
    Odp: Nauka literek

    jest sporo gier edukacyjnych, które pomagają maluchom w nauce literek np. "Literkowe zoo" albo "Literki małe i duże". Sami z nich korzystaliśmy i była świetna zabawa, nie mówiąc o korzyściach z nauki.

    Leave a comment:


  • krynica
    replied
    Znalazłam takie coś, może się komuś przyda:

    http://babyonline.pl/maluch_rozwoj_artykul,5157.html

    Leave a comment:


  • krynica
    started a topic Nauka literek

    Nauka literek

    Jak nauczyć malucha/przedszkolaka literek, macie jakieś pomysły na zabawę i jednocześnie naukę?
       
Working...
X