Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nauka literek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Nauka literek

    Należy tylko pamiętać, że naukę uczenia literek rozpoczynamy od liter drukowanych (dlatego na nich jest oparta większość gier). Później dopiero litery pisane. Z nimi trzeba uważać, żeby pisząc je dziecku nie pomylić kierunku pisania liter (uczę dzieci w podstawówce i niestety jest to duży problem, później dziecko jest trudno przestawić). Trzeba też zwrócić uwagę na kształt litery, który dziecku przedstawiamy (mamy swój charakter pisma, często bardzo odbiegający od podstawowego, którego uczy się w szkole). Jest to kilka ważnych elementów, ponieważ później dziecko uczy się w szkole pisania.

    Dobrym pomysłem jest układanie literek z różnych przedmiotów, lepienie ich z plasteliny. Dzieci uwielbiają pisać litery w kaszy czy ryżu (czyli na tackę wysypujemy kaszę/ryż i w niej piszemy, co nam się nie spodoba to zasypujemy i tak w koło).

    Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę.

    A - lepiej zaczynać naukę pisania nie od zeszytów (bo to dość mała liniatura dla dzieci), ale od pustych białych kartek.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Nauka literek

      Teraz jest mnóstwo dostępnych środków,które ułatwiają nam rodzicom nauczyć dzieci literek. Ja bardzo cenię sobie wszelkie zestawy z CZUCZU ale jest mnóstwo godnych uwagi produktów. Córka mojej kuzynki nauczyła się dzięki laptopowi dziecięcemu...



      Skomentuj


        #33
        Odp: Nauka literek

        uczy sie literek tez mozna na spacerze - piszac w piasku patykiem, ukladajac litery z kasztanówk, kamyczków, w domku można użyć troszku mąki i dziecko ma frajde i nauke w jednym - my rodzice mamy duze pole do popisu uczac nasze dzieci i ogranicza nas tylko nasza wyobraznia

        Skomentuj


          #34
          Odp: Nauka literek

          a ja sama nauczylam moje dzieci pisac wszystkie literki, wiadomo sa lekko koślawe ale widac jaka to literka. Nauczylam je kropkujac kazda literke a one je łaczyły. Pozniej juz zaczely pisdac bez kropek

          Skomentuj


            #35
            Odp: Nauka literek

            fajnym pomysłem do pisania jest znikopis, łatwiej sie na nim pisze dzieki c zemu i maluch moze ćwiczyć pisanie pierwszych literek czy cyferek

            Skomentuj


              #36
              Odp: Nauka literek

              Najważniejsze, żeby nauka odbywała się przez zabawę, a nie na zasadzie.... "teraz się uczymy literek, siadaj i pisz" ;P

              Skomentuj


                #37
                Odp: Nauka literek

                to prawda, dziś powtarzałyśmy literki za pomocą sznurka układałam kształty liter a mała odgadywała je

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Nauka literek

                  Już się nie mogę doczekać aż mój synuś będzie taki rządny wiedzy i powie coś więcej niż " gu gu" czy "ga ga" :P

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Nauka literek

                    Mikka ja ci powiem ze małej zaczełam czytać jak miała 3 miesiace, kiedy miała półtora roku czytałyśmy wspólnie książkę krecika;P
                    Takie małe szkraby szybko zapamiętują i mówie ci jak jej się język rozwiązał, to się przekonałam że czytanie na marne nie poszło.
                    Nie wspomnę o wierszach dla dziadków kiedy miała 2 latka, teście byli zaskoczeni

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Nauka literek

                      Też już czytam Szymkowi książeczki w ciągu dni. Lubi te nasze posiadówki przy bajkach i z zainteresowaniem ogląda obrazki. Na razie sięgamy tylko po tekturowe książeczki bo papierowe cienkie kartki nie mają u niego szans ;p

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Nauka literek

                        u nas mała zniszczyła tylko jedną ksiażkę o dziwo ;P moze treść jej sie nie podobała, dla maluszków polecam na początek nasze polskie wiersze

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Nauka literek

                          Wiersze Polskich poetów już zamówiliśmy u dziadków jako prezent na Mikołaja

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Nauka literek

                            polecam grube ksiażki w sam raz na gwiazdkę zwłaszcza jeśli sa kolorowe

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Nauka literek

                              Polecam jeszcze książeczki z serii Czytam sobie Synek bardzo je lubi Ogólnie bardzo lubi książki również zaczełam czytać kiedy miał kilka miesięcy

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Nauka literek

                                O dziękuję to też sobie zanotowałam w przyszłości uwzględnimy to na naszej liście zakupów dla Szymka

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X