Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nauka literek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Nauka literek

    Adasiu (26 miesięcy) od kilku miesięcy zna już cały alfabet. W żaden sposób nie zmuszałam go do nauki, a wszystko zaczęło się od literek znajdowanych w danonkach i przyklejanych na lodówce. Przyklejaliśmy i odklejaliśmy literki i do każdej mówiłam mu jakiś wyraz, nazwę jemu znaną (ot. np. A jak Adaś, O jak Ola - koleżanka z placu zabaw, B jak Babcia, P jak Piotr - Tatuś ). Przychodził do mnie z literkami i kazał nazywać. Poza tym dużo kredek, kolorowych długopisów i zeszytów (kartki za bardzo walały się po domu, a z zeszytów jest dumny, że ma własną kolekcję ze swoją twórczością). Rysowałam mu literki i do tego dorysowywałam obrazki (np.banan, jabłko,.......). Jakiś czas temu dostał tablicę-znikopis. Z początku bazgrolił w nim sam, a teraz kładzie mi ją na kolana, siada obok i mówi: będziemy pisać razem ? Adaś może pomóc ? I on trzyma "długopis", a ja prowadzę jego rączkę. Dzisiaj w kółko pisaliśmy jego imię na przemian z rysowaniem "traktora dziadzi"
    Aha, na samym początku poznawania literek pisaliśmy je wszędzie, nawet zmywalnymi pisakami na jego rączkach - podchdził, wskazywał paluszkiem na swoją rączkę i mówił "adasi" i musiałam pisać jego imię
    Poza tym ma edukacyjnego laptopa, gdzie sam może sobie wciskać literki i odsłuchiwać wyrazy, ale z niego zdecydowanie rzadziej korzysta niż ot choćby z literek na lodówce

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Nauka literek

      dla maluchow polecam gry z adamigo "Poznaje literki" i klocki literkowe, swietnie sie sprawdzaja i są przydatne

      Skomentuj


        #18
        Odp: Nauka literek

        Nawet bawiąc się klockami lego duplo dziecko moze się nauczyć literek, o ile macie taki zestaw. Wystarczy troszkę pomóc maluchowi przy takiej nauce-zabawie (bo poznanie literek jest trudne jak wiecie) żeby dla dziecka była to nauka ale przede wszystkim przez zabawę

        Skomentuj


          #19
          Odp: Nauka literek

          Jak najbardziej polecam planszowe gry edukacyjne. Zajrzyj na stronę pomyslowamama.pl. Z pewnością znajdziesz tam grę, przy której Twoje dziecko nauczy się literek. A w dodatku będzie się świetnie bawiło

          Skomentuj


            #20
            Odp: Nauka literek

            Jaś ma trzy latka i zna wszystkie literki oraz powie po kolei cały alfabet.
            Alfabet nauczył się korzystając z skrzynki pocztowej z fisher price ,a literek nauczył się dzięki magnesom na lodówce.
            Opanował wszystkie literki w dwa dni.
            Teraz jest w stanie wszystkie wyrazy przeliterować.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Nauka literek

              Magnesy na lodówkę to świetna sprawa my mamy z danonków i czuczu literki nam pomogły





              Skomentuj


                #22
                Odp: Nauka literek

                Napisane przez kruszyna23 Pokaż wiadomość
                Magnesy na lodówkę to świetna sprawa my mamy z danonków i czuczu literki nam pomogły
                My mamy najzwyklejsze literki kupione w sklepie zabawkowym.
                Kupiłam też kilka zeszytów ćwiczeń.
                Ale moje dziecko już od dawna wykazywało zainteresowanie literkami, wiec łatwiej mu się było nauczyć ,bo odkąd zaczął mówić (a mówi od roku) pytał mi się ,,co tu jest napisane?" albo ,,co to za literka?".
                W ten sposób znajoma poradziła nam kupno magnesów ,więc kupiliśmy.
                Był to strzał w dziesiątkę.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Nauka literek

                  Dla maluchów polecam naukę wczesnego czytania Glenna Domana. Nie zaczynamy od literek tylko całych słów - metoda szybkiego pokazywania dużych kart z czerwonym tekstem. Można zaczynać już z niemowlakami, najlepiej zacząć przed ukończeniem 1 roku życia. Ucząc tą metodą 2 latki potrafią już sprawnie czytać.
                  Xany27
                  BAJKI DLA DZIECI | IMIONA | MAMA-DZIECKO

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Nauka literek

                    Jeśli chodzi o naukę literek to mam dwie propozycje. Pierwsza to gra: Literka do literki.
                    W pudełku masz 35 obrazków i 96 liter (kartoników). Dzieci losują obrazek, potem losują literki i dokładają do obrazka jeśli literka pasuje do wyrazu.
                    Na przykład dzieci mają za zadanie ułożyć takie przykładowe wyrazy:
                    Do gry dołączona jest instrukcja z dokładnym opisem chyba dwóch wariantów gry, dla dzieci młodszych i dla dzieci starszych. W instrukcji dzieci mają podane jak poprawnie powinny układać wyrazy z literek do każdego z obrazków.

                    Nauka literek idzie bardzo szybko. A gra wcale nie jest taka droga.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Nauka literek

                      Druga gra to Cyferki i Literki Magnetyczne.
                      Masz tutaj i literki i cyferki. W zestawie jest tablica suchościeralna, mazak i gąbka, czyli taki cały zestaw edukacyjny do nauki literek. Dziecko może albo coś sobie narysować i opisać literkami albo napisać mazakiem same literki. Zabaw z literkami przy tym zestawie można wymyślać ile tylko się chce.



                      Magnetyczne cyferki i literki można przyczepiać do innych metalowych powierzchni. Duże pudełko z literkami sprawi dziecku wiele radości.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Nauka literek

                        Większość gier edukacyjnych przeznaczone do nauki literek mają w swoich zestawach duże drukowane literki. Z tych drukowanych literek dzieci układają wyrazy.
                        Często rodzice poszukują gry w której literki byłyby "pisane" a nie drukowane. Taką grą są: Sylaby w dominie.
                        Dzieci oprócz poznania klasycznych zasad domina dzieci maja możliwość nauki tworzenia słów dwusylabowych.




                        Polecam.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Nauka literek

                          Cała seria tych gier firmy Alexander jest bardzo przyjemna i taka wartościowa edukacyjnie. My je kupowaliśmy swojego czasu razem z układankami drewnianymi w http://szkolnis.pl/
                          - tam mają duuużaśnie takich edukacyjnych zabawek.
                          Ale tu czy tam, to zdecydowanie fajnie się malucha uczy literek takimi grami.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Nauka literek

                            ja kupiłem swojemu synowi magnesy na lodówkę w kształcie literek i układa sobie chłopaczek

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Nauka literek

                              Ciekawy pomysł na te magnesy na lodówkę, chyba lepsze niż naklejki, które nie raz zdobią lodówki
                              Chyba przy najbliższej okazji i my zakupimy dla małej takie magnesiki do tworzenia słówek
                              Nasz skarb uwielbia rysować wprowadzaliśmy pierwsze krótkie słowa w wieku przeszło roku, w wieku półtora roku potrafiła odczytać takie słowa jak mama, tata,babcia czy kot.
                              Oczywiście wszystko pod kontem zabawy.
                              Zapewne było to za sprawa pamięci wzrokowej, bo do czytania nam jeszcze daleko

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Nauka literek

                                Napisane przez AnnaWilk Pokaż wiadomość
                                Druga gra to Cyferki i Literki Magnetyczne.
                                Masz tutaj i literki i cyferki. W zestawie jest tablica suchościeralna, mazak i gąbka, czyli taki cały zestaw edukacyjny do nauki literek. Dziecko może albo coś sobie narysować i opisać literkami albo napisać mazakiem same literki. Zabaw z literkami przy tym zestawie można wymyślać ile tylko się chce.



                                Magnetyczne cyferki i literki można przyczepiać do innych metalowych powierzchni. Duże pudełko z literkami sprawi dziecku wiele radości.
                                ja podarowałam taki zestawik swojej chrześnicy i ona jako dziewczynka ucząca się słówek literek, liczb go uwielbia - potrafi sie nim zając na długi czas tylko przychodzi i tyla czy dobrze napisała

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X