Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nauka literek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nauka literek

    Jak nauczyć malucha/przedszkolaka literek, macie jakieś pomysły na zabawę i jednocześnie naukę?
  •    
       

    #2
    Znalazłam takie coś, może się komuś przyda:

    http://babyonline.pl/maluch_rozwoj_artykul,5157.html

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nauka literek

      jest sporo gier edukacyjnych, które pomagają maluchom w nauce literek np. "Literkowe zoo" albo "Literki małe i duże". Sami z nich korzystaliśmy i była świetna zabawa, nie mówiąc o korzyściach z nauki.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nauka literek

        Polecam gry i zabawy literkowe. Poza tym ja z moim maluchem lubiłam się bawić w "szkołę". Ta zabawa była bardzo profesjonalna, ale krótka, aby się nie znudziła. Drukowałam sobie materiały pomocnicze z internetu, głównie anglojęzycznych stron, kolorowanki, mięliśmy zeszyt i na tych kolorowankach oraz w zeszycie ćwiczył pisanie dużych i małych liter. Kupiłam też kilka książeczek, w tym taką z dźwiękami, gdzie była wymowa literki po wciśnięciu klawisza oraz literowanie jednego słowa. Uwielbiał tę zabawę, czasem mi brakowało zapału, to wtedy on przychodził i prosił "Mamo, pobawimy się w szkołę?" Tak samo uczyłam go matematyki, cyferek, dodawania, odejmowania. Żadnego przymusu w tym nie było, a "lekcje" były takie 10 min. To zupełnie wystarczyło. Teraz chodzi już do szkoły i całkiem świetnie mu idzie, zważywszy na to, że mieszkamy poza granicami Polski i uczy się obcego języka.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nauka literek

          Ja mam córke(ma 3 latka) i zna już cały alfabet.Zaczęlismy od literki "M" i literki "T",potem to juz sama z ciekawości pytała się co to za literka.Starałam sie by jakaś literka kojarzyła się jej z czymś co zna,co lubi.Chyba najlepszym sposobem jest uczuć w formie zabawy,albo tak jak ja nauczylam literek swoje dziecko.
          Potrafi juz napisać TATA i MAMAPozdrawiam serdecznie.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nauka literek

            A nie lepiej nauczyc malucha czytać za pomoca jakiejś gry edukacyjnej?
            Tyle ich teraz sie pojawia, że aż grzech nie spróbować.
            Ostatnio trafiłam na coś takiego http://www.swiatekgier.pl/adibu-czyt...pc-p-1950.html

            Zobaczcie, moze uznacie, że wam się przyda

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nauka literek

              My żadnych gier nie mamy!Po prostu siadamy bierzemy zeszyt i kolorowe długopisy i piszemy literki mały sie bardzo przy tym cieszy wie już jak wygląda A B C i nawet umie je napisać!!Każda literka ma swój kolor.co prawda koślawe te literki ale dumna z niego jestem i z pomocą powie każdą literke z alfabetu
              Last edited by anu26; 20-10-2010, 21:03.
              ANIA I RAFAŁ

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nauka literek

                można i tak, tak naprawde liczy się pomysłowość i dobra zabawa
                już pisałam o grach ale akurat trafilam na fajny konkurs gdzie mozna wygrac wlasnie rozne gry dla maluchow, tutaj sa szczegoly
                http://nie-zla-mama.com/index.php/tr...kurs-z-adamigo
                albo
                facebook.com/adamigo1982
                mozna sprobowac a noz sie uda, przyda sie jakas nowa gra na jesien

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nauka literek

                  Przed chwilką o tym pisałam, ale napiszę raz jeszcze:

                  Mały bardzo chce się nauczyć czytać, więc gra w Literki. Bardzo lubi tę grę http://www.benc.pl/gry/literki/

                  Polecam ją mamom i dzieciom

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nauka literek

                    Nasza córeczka pod choinką znalazła edukacyjnego laptopa. Ma w nim opcję nauki alfabetu. Na chwilę obecną rozpoznaje literki na monitorze i potrafi je wskazać na klawiaturze. Niektóre już próbuje nazywać. Wie też, że T to literka z jej imienia I potrafi rozpoznać wśród róznych wyrazów swoje imię.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nauka literek

                      Dla małych łasuchów można dostać makaron z literkami, można też w taki sposób zachęcić małego niejadka do zupy mlecznej, czy rosołu

                      Swego czasu widziałem też takie herbatnikowe ciasteczka z literkami, ale nie wiem, czy można je jeszcze dostać. Kształty zwierzątek chyba były popularniejsze...
                      Last edited by ciufcia; 26-01-2011, 13:54.
                      Dla nas rodziców najważniejszą sprawą jest dawanie szczęścia dzieciom. Dla dzieci nawet jeśli tego nie wiedzą, najważniejszy jest rozwój. Wspieramy ten rozwój poprzez codzienne wspólne zabawy.
                      Gry dla dzieci Angielski dla dzieci Zabawy dla dzieci Bajki dla dzieci

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nauka literek

                        Ja sama nauczyłam się czytać w wieku 5 lat. Pamiętam, że nie miałam jakiś szczególnych gier, ale mama bardzo dużo czasu spędzała ze mną na różnego rodzaju zabawach słuchowych. W wieku 3 lat dzieliłyśmy wyrazy na sylaby, a w 4 na głoski, np. mama mówiła: zgadnij co powiedziałam: z-e-g-a-r, a ja odgadywałam:zegar. W 4 i pół umiałam przegłoskować każdy wyraz i wtedy nauczyłam się literek, na klockach, bardzo szybko. Mama mówiła, że czytanie to nie znajomość liter, ale umiejętność ich składania i chyba coś w tym jest....

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Nauka literek

                          Ja miałam to samo, babcia mnie wychowywała i każdą wolną chwilę poświęcała na uczenie mnie literek i cyferek. W ten sposób dość szybko można nauczyć dziecko czytać, pisać i liczyć. Pamiętam taką śmieszną tablicę, którą miałam jako dziecko, ledwie do zdobycia w czasach kryzysu lat 80. A teraz wchodzę na net, klikam sobie raz-dwa, patrzę jak co tydzień na gazetkę Lidla i co widzę? Multifunkcjonalna tablica dwustronna z literkami, liczmanami i zegarem. Fajny i tani prezent na urodziny dla mojego 3-letniego siostrzeńca. Zamiast mazać po ścianach, weźmie w łapkę kredę i się artystycznie wyżyje na tablicy. Moje dzieciaki jeszcze małe, ale nawet się nie obejrzę, a pewnie też będę się musiała wyposażyć w szkolne akcesoria. Osobiście uwielbiałam bawić się w szkołę jako szkrab, mam nadzieję, że przekazałam co nieco z tej fascynacji swoim maleństwom.
                          Wklejam foto tablicy, bo jest rewelka!

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Nauka literek

                            Ta tablica wcale nie jest taka fajna. Była już kiedyś w Lidlu, i ją mamy, główną jej wadą jest niestabilność (gibie się na boki, dokręcanie nic nie daje). Myślę, że można spokojnie kupić coś lepszego.

                            Osobiście wybrałabym raczej klocki LOGO:


                            albo w wersji ekonomicznej:


                            A co do samej nauki czytania, taki artykuł:
                            http://www.bangla.pl/artykuly/a60/na...ytania-inaczej

                            Moonka - pokaż mi tę gazetkę Lidla, bo nie widzę na 17.02. jeszcze nic na stronie

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Nauka literek

                              P.S. Tablica z Lidla ma wyglądać tak:



                              Dziś pojawiła się oferta w internecie. Jest trochę inna od tej "poprzednio-ofertowej", może lepsza będzie.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X