Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pochwalić się chcę:) moja mała dwulatka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    To i ja dołacze do mam , ktore chwalą swoje pociechy. Mysle , ze kazda z nas bardzo przezywa i cieszy sie razem z dzieckiem ktore zdobywa nowe umiejetnosci. Nasza Amelka dośc szybko zaczela mowic wyrazy. Majac 10,5 miesiaca chodzac na plac zabaw mowiła wszystkim naokolo "cześć", cieszac sie mowila " ciesze się", a w domu podczas czesania "czesze się". Mama i tata zaczela mowic wczesniej niz te trudne do wymowienia wyrazy.Pierwsze w zyciu zdanie ułozyła maja 22 miesiace, bylysmy wtedy w łazience Amelka siedzac na nocniczku powiedziala " Mamusiu, Amelka tez zrobiła siusiu " I tak sie zaczelo, z dnia na dzien coraz wiecej. Potrafi samodzielnie sie ubrac od skarpetek, koszulki poprzez rajstopy , czapke kurtke, itd. Buciki czy letnie czy zimowe takze sama zaklada. Nie wiem jak u Was, ale moja teraz w maju bedzie miala 2,5 roczku i jest wielka Zosia Samosia, po prostu wszystko MUSI zrobic sama. Na dodatek jest wielkim uparciuchem ktory dazy do celu i co mnie cieszy niepowodzenia ja bardziej dopinguja. Poprzez zabawe chetnie sie uczy nowych rzeczy, po polsku sama potrafi policzyc do 20stu , po angielsku do 10ciu. Zna juz 30 słowek w jezyku angielskim. Ktoregos deszczowego dnia na onecie byl link do zabawy dla dzieci z jezykiem angielskim. Weszlam, znalazlam piosenki po angielsku, ktore tak sie spodobaly naszej corci, ze codzienie ok. 1 godziny siedzialam z nia przy komputerze. Byly takze inne zabawy. I tak pokazujac jej rozne rzeczy mowilam slowa po polsku , a pozniej po angielsku. Podczas jazdy do zlobka utrwalałysmy to czego sie nauczylysmy do tej pory i uczylysmy nowych obserwujac to co jest za oknem.Mysle, ze trzeba pamietac aby to dla dziecka byla zabawa i jesli nie chce to nie robic nic na sile. Jesli chodzi o puzzle to takie z 24 elementow uklada w kilka minut To co mnie martwi - chodzi jeszcze z pampersem Sa dni kiedy wola i faktycznie czy siusiu czy kupke zrobi na nocniczek. Ale kiedy zdejmuje jej pampersa i puszczam do biegania w samych spodniach przychodzi juz po fakcie.Jakby nie do konca potrafila przewidziec kiedy zacznie siusiac. A jak to bylo u Waszych maluszków? Pocieszam sie faktem, ze idzie lato, bedzie latac w majteczkach
    i ostatecznie porzuci pampersy.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      DZIECZYNY CHYBA ZARAZ ZE SZCZEŚCIA ZEMDLEJE!!!!!!!!!!!!
      MOJA PISZE WIELKIMI BO SZOK DLA MNIE!!!!!!!!!!
      moja Agatka dziś przeczytała- mama, tata, i na telewizorku w jej pokoju napisane jest BUSH i przeliterowala to ;o;o ma dwa latka...
      myslem ze to co potrafi dalo jej ogladanie mądrego malucha...polecam te odcinki!
      ARCYDZIEŁEM BOGA JEST SERCE MATKI

      Skomentuj


        #18
        Napisane przez happymummy Pokaż wiadomość
        DZIECZYNY CHYBA ZARAZ ZE SZCZEŚCIA ZEMDLEJE!!!!!!!!!!!!
        MOJA PISZE WIELKIMI BO SZOK DLA MNIE!!!!!!!!!!
        moja Agatka dziś przeczytała- mama, tata, i na telewizorku w jej pokoju napisane jest BUSH i przeliterowala to ;o;o ma dwa latka...
        myslem ze to co potrafi dalo jej ogladanie mądrego malucha...polecam te odcinki!
        A to faktycznie niesamowite moja starsza Olcia składała wprawnie litery w wieku 5 lat. (Teraz jest po lekturze siedmiu części Harego Pottera i wielu wielu innych książek - III klasa szkoły podstawowej) Prawdę mówiąc to zastanawiam się co w takim razie bedzie czytać twoja pociecha w wieku 9 lat???
        Malwiny nie próbowałam uczyć liter. Fantastycznie wierszyki mówi, śpiewa piosenki - choć fałszuje nieziemsko (w przeciwieństwie do Oli która ma słuch prawie absolutny). Generalnie Malwa i Ola to niezłe agentki - jak chcecie poczytać o ich wybrykach i pomysłach to zapraszam na mój tutejszy blog.
        pozdrawiam serdecznie

        Skomentuj


          #19
          To ja też się pochwalę. Starszy syn też czytał płynnie już w pięciolatkach. Harrego Pottera (7 tomów) przeczytał już w 1 klasie nie ma problemów z ortografią, jest oczytany, ładnie się wysławia. Uważam, że wczesne czytanie bardzo rozwija i pomaga dzieciom, dlatego młodej już teraz kupiłam zestaw do nauki czytania globalnego Glenna Domana. To właściwie taka zabawa obrazkowa, ale Tosia (23 miesiące) ją uwielbia i potrafi już przeczytać 16 prostych wyrazów


          Skomentuj


            #20
            Hej!!!
            Za kilka dni moja mala skonczy 2 latka. Nie mowi, bo wszystko co chce to pokazuje paluszkiem. Taki maly leniuszek z niej jest. Ale jest wczesniakiem, wiec mysle ze i to moze miec cos wspolnego z tym ze nie robi wszystkiego na raz. Jest zdrowa i to ze nie mowi jeszcze mnie nie martwi. Robi inne rzeczy i z dnia na dzien nas zaskakuje. Potrsfi sama zjesc zupe duza lyzka, pije z kubka dla doroslych, jak wyleje picie to biegnie po szmatke i wyciera, wyrzuca papierki do kosza. Na nocnik nie robi i pewno dlugo nie zrobi, bo ucieka od niego heee...Ubierac sie sama tez nie potrafi, bo nawet nie chce sprubowac, ale ma jeszcze czas. Obecnie przechodzi bunt 2-latka i nie jest to czasem latwe, ale minie. A i od smoka tez nie chce sie oduczyc W ostatnim czasie zaczela sluchac i patrzec co pozwala nam na pokazywanie jej nowych umiejetnosci, ktore szybko lapie. Ona jest taka ze wszystko chce sama i jak wczesniej jej cos chcialam pokazac to sie denerwowala i nie chciala.

            Kazde dziecko jest inne, ale kazde jest madre i kochane.

            Skomentuj


              #21
              Dziewczyny mozecie mi powiedziec na ktorym kanale, kiedy i o ktorej leci ten "Madry maluch" ???

              Skomentuj


                #22
                Dziewczyny dajcie mi jakies informacje na temat tego programu Madry Maluch, prosze

                Skomentuj

                       
                Working...
                X