Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziecięcy pokój, a wyobraźnia...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dziecięcy pokój, a wyobraźnia...

    Witam.

    Moim zdaniem otoczenie w jakim wychowuje się dziecko ma ogromne znaczenie dla rozwoju jego wyobraźni. Ważne jest, aby dziecięcy pokój ozdobić w taki sposób by dziecko czuło się w nim radośnie i bezpiecznie.

    Osobiście uważam, że dobrym rozwiązaniem są rzeczy tego typu:

    http://allegro.pl/item609112211_nakl...zyjaciele.html

    Ale rzecz jasna jest wiele innych czynników wpływających na rozwój wyobraźni.
    Przede wszystkim nie można pozwolić by nasza pociecha zatonęła w telewizji i grach komputerowych.

    Pozdrawiam
    Tomek, dumny tata Ewelinki
  •    
       

    #2
    Reklamujesz swoja aukcje?

    A naklejki beeeeeeee... strasznie nie lubie tej bajki
    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

    Skomentuj


      #3
      Nieee... gorsze są Muminki moja trauma z dzieciństwa

      Skomentuj


        #4
        A ja tam lubię Puchatka i moja mała ma właśnie postacie z tej bajki w swoim
        pokoju, ale piankowe. Bo bardziej mi się podobają, niż takie naklejki.
        W sumie nie ma bajek, które mi się nie podobają. Co najwyżej bardziej lub mniej mnie ciekawią.
        Ale ten post ewidentnie zalatuje reklamą swoich produktów


        Skomentuj


          #5
          Tzn. bajka nie jest zla, ja tylko tego glupiego misia nie liubie, wlasnie dlatego, ze jest glupi ... do szalu mnie doprowadza.
          Muminki nie sa zle. Najlepsze sa Smurfy oczywiscie xD
          Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

          Skomentuj


            #6
            Odp: Dziecięcy pokój, a wyobraźnia...

            Moim zdanie dobrym rozwiązaniem będa tutaj lampy do pokoju dziecięcego. Czytałam gdzieś że, wybór takiej lampki przez samo dziecko znacząco pomaga mu przy zasypianiu. No chyba że urządzamy pokój dla malutkiego dzidziusia. Ale i tak takie lampki zawsze się przydają.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Dziecięcy pokój, a wyobraźnia...

              Może my jako już dorosłe dzieci inaczej patrzymy na Kubusia Puchatka czy Muminki ale dziecko widzi przyjaznego misia nie głupiutkiego jak my to odbieramy Więc dzieci lubią przynajmniej moje bardzo lubią Kubusia Puchatka

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dziecięcy pokój, a wyobraźnia...

                Przecież w tej chwili można zrobić takie fajne edukacyjne, kolorowe pokoje dla dzieci, że nawet nie wiem nad czym się tutaj zastanawiać. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Ważne też, żeby zabawki były odpowiednio dobierane ostatnio chciałam kupić chrześniakowi maty piankowe z literkami i cyferkami tak to wygląda - http://toyformat.com/pl/katalog ale niestety okazało się, że ktoś mnie uprzedził i to już ma. Ale myślę, że opcja dla dzieciaków bardzo fajna.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dziecięcy pokój, a wyobraźnia...

                  My , a raczej synek sam ozdabia ściany. Mamy mnóstwo plakatów, na całe szczęście już nie rysuje i tworzy na ścianach. Teraz dobiera odpowiednie plakaty i swoje rysunki , ale na papierze.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dziecięcy pokój, a wyobraźnia...

                    ja ozdobiłam pokój mojego 1,5 rocznego synka naklejkami w zwierzęta, ni są ona z żadnej bajki, mojemu dziecku bardzo się one podobają często wskazuje n anie mówi jawie wydają odgłosy lub jak się nazywają, gdy będzie większy pozwolę mu ozdobić pokój wg jego upodobań by czuł się w nim dobrze

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dziecięcy pokój, a wyobraźnia...

                      Też nie lubię naklejek. Kupiliśmy dzieciom meble z kolekcji MIX w Agacie, które mają motywy z bajek i pokój wygląda ciekawie i kolorowo.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Dziecięcy pokój, a wyobraźnia...

                        ja urzadzajac corce pokoj postawilam na estetyke i elegancje, a wyobraznie bedziemy rozwijac zabawkami, zadaniami itp. Nie lubie kolorowych, pstrokatych pomieszczen, na dziwactwa trzeba miec duza przestrzen zeby to fajnie wygladalo, a naklejki? Hmmm no nie uznaje za bardzo. Zreszta watpie, aby mialy jakikolwiek plyw na rozwijanie wyobrazni dziecka.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Dziecięcy pokój, a wyobraźnia...

                          Moj synek w pokoju na jednej ścianie ma tapetę przedstawiajaca las, ogolnie jest jasny i przestronny pokój robilam go na styl bardziej młodzieżowy ale synek dobrze w nim sie czuje i zawsze chętnie w nim przebywa

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Dziecięcy pokój, a wyobraźnia...

                            Ja również nie przepadam za naklejkami, bo według mnie wyglądają one sztucznie i na pierwszy rzut oka widać, że są to naklejki. Zdecydowanie wolę sama namalować wzór na ścianie, a nie jest to wcale takie trudne, bo do tego celu można wykorzystać szablony, które można zarówno kupić jak i wykonać samodzielnie. Nie jest to ani trudne ani drogie, a samo malowanie wzoru może być frajdą i dla dziecka i dla rodzica. Nie tak dawno, bo prawie 2 miesiące temu urządzałam pokój dla swojego synka, który niedawno skończył 11 lat. Poprzednio jego pokój był bardzo dziecinny, miał na ścianie fototapetę z dinozaurami, dywanik z samochodami i firankę z dinozaurami. Postanowiliśmy wraz z mężem wyremontować mu pokój. Chcieliśmy, żeby był on odpowiedni do jego wieku a także, żebyśmy nie musieli go ponownie remontować po roku. Podczas urządzania bardzo pomocny okazał się być ten artykuł https://www.dulux.pl/pl/inspiracje/j...oj-dla-chlopca , dzięki któremu wiedzieliśmy jakie kolory ścian wybrać. Pomalowaliśmy pokój na niebiesko i wstawiliśmy białe meble. Namalowaliśmy też kilka wzorów na ścianach, które wybrał nasz synek i pomagał przy ich malowaniu.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Dziecięcy pokój, a wyobraźnia...

                              Jeszcze trochę a będziemy urządzać pokój dzieciom Synek miał pirackie urodziny i piracki pokój chciałby mieć Ale potem szybko fascynacja może minąć i chciałby coś innego więc myśle ze jakieś dodatki by wystarczyły które potem można łatwo wymienić na inne

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X