Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brzydkie wyrazy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Brzydkie wyrazy

    Witam was! mam pytanie odnośnie mówienia przez dziecko brzydkich wyrazów. Otórz moja córeczka od pewnego czasu jak coś się jej nie spodoba to przeklina, w domu nie mówi się takich wyrazów. Co mogę z tym zrobić?czy mam na to reagować?czy udać że nie słysze?a jak to jest u was?czy wasze dzieci przeklinają? Pozdrawiam

  •    
       

    #2
    Witaj,

    Najlepiej ignorować próby przeklinania, jeżeli to nie skutkuje nie straszyć (to moim zdaniem najgorsza metoda).Ja zawsze gdy ignorowanie nie pomaga pytam syna czy wie co ten wyraz znaczy jeśli nie wie mówię że nie powinno się używać wyrazów których znaczenia się nie zna.Tłumacze że są wyrazy zarezerwowane dla dorosłych i dzieciom nie wolno tak mówić, delikatnie zwracam mu uwagę nigdy nie krzycze w takich sytuacjach i jakoś dajemy radę )

    Życzę cierpliwości do malca

    Skomentuj


      #3
      Ja mam to samo ignoruje jak powie jakiś brzydki wyraz noi z czasem zapomina

      Skomentuj


        #4
        moja niunka jest jeszcze za mala na mowienie ale moja kumpela ma coreczke i jak sie rozmawia a ja ignoruje to potrafi powiedziec do Ciebie "RYJ"



        Skomentuj


          #5
          Odp: Brzydkie wyrazy

          Ja nie reagowałam, jak synek przeklął. Teraz jest na etapie wyzywania innych, na szczęście mówi coś w stylu " ty ślimaku", ale i tak powtarzam, ze nie wolno nikogo przezywać.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Brzydkie wyrazy

            Moja córeczka chodzi do przedszkola ale póki co nie przyniosła do domu jeszcze brzydkich słówek

            Skomentuj


              #7
              Odp: Brzydkie wyrazy

              Witam
              Przede wszystkim radziłabym zastanowienie się skąd Pani córka zna takie słowa, gdzie je usłyszała? Telewizja? Radio? Starsze rodzeństwo? Ludzie na ulicy? W przedszkolu? Jeżeli w przedszkolu to warto by było porozmawiać z nauczycielem aby poruszył ten temat na zajęciach z dziećmi i bliżej się przyjrzał temu problemowi. Najpierw musimy określić czy dziecko używa świadomie tych słów. Jeżeli używa ich nieświadomie to możemy je pop prostu zlekceważyć, nie dając dziecku żadnych oznak zainteresowania tym słowem. Jeżeli to nie pomoże oraz jeżeli dziecko świadomie używa tych słów to najważniejsza jest otwarta rozmowa dziecka z rodzicem. Usiądź z dzieckiem i zapytaj się czy dziecko wie, co te słowo oznacza. Musisz mu wytłumaczyć, że słowa których używa są brzydkie, mogą kogoś obrazić i sprawić mu przykrość. Zapytaj, czy dziecko chciałoby aby ktoś do niego tak powiedział? Jak by się wtedy czuł? Jeżeli dziecko używa tego słowa aby wyrazić swoje emocje, to możemy mu zaproponować wybranie jakiegoś innego słowa abo wymyślenie go właśnie w tym celu. Niech będzie to jakieś śmieszne wyrażenie jak na przykład "kurza stopa", "psia kostka" czy "o kurczaczki".

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Brzydkie wyrazy

                Witam!
                Myślę, że najlepszym sposobem będzie ignorowanie i mówienie dziecku, że nie używamy takich słów – nie ciągniemy tematu dalej.
                Według mnie w takiej sytuacji dziecko przekona się, że w ten sposób nie zrobi na nikim wrażenia i da sobie spokój.
                Jeżeli jest uparte i doskonale rozumie co mówi, można z nim ustalić, że za każdy wypowiedziany brzydki wyraz będzie obowiązywała wcześniej ustalona kara np. brak bajki, słodyczy, wyjścia na plac zabaw.
                Uważam, że sama rozmowa z dzieckiem na temat wypowiadanego przez nie brzydkiego słowa i zadawanie pytań np. a gdzie słyszałeś taki wyraz? Kto tak mówi?, a następnie długi wykład i tłumaczenia, że nie wolno tak mówić, mogą spowodować, ze dziecko dojdzie do wniosku, że jest to dobry sposób na zwrócenie na siebie uwagi dorosłych.
                Musimy też pamiętać o tym, że w sytuacji, gdy dziecko wypowie brzydkie słowo, a nam wyda się to zabawne i zaczniemy się śmiać, możemy dać dziecku błędny sygnał.
                Dziecko pomimo tego, że nie będzie rozumiało wypowiadanego przez siebie słowa zapamięta, że działa ono na dorosłych „rozweselająco” – zafunduje nam to wiele bisów w jego wykonaniu.
                Dlatego też należy pamiętać, żeby nie śmiać się z sytuacji i zachowań, które chcemy w dziecku zniwelować.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Brzydkie wyrazy

                  Każde dziecko ma taki etap, to najzupełniej normalne. Trzeba dziecku spokojnie wytłumaczyć, że nie wolno używać takich wyrazów i poczekać aż mu ta faza przejdzie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Brzydkie wyrazy

                    Jak będziesz ignorować, to skąd ma wiedzieć, że to niefajne?
                    Ja spokojnie wyjaśniłam córce (mówiła ciągle: kupa, siku, babosisiol - cokolwiek to znaczy, ale wiem, że przyniosła to z pkola :P), że to są brzydkie słowa i nie jest miło ich ciągle słuchać. Ale nie robiliśmy wielkich scen z tego. Ważne żeby nie było wielkiej reakcji -- ani mega śmiechu (choć to trudne!) ani mega kazań. Bo wtedy dziecko będzie wykorzystywać te słowa do zwrócenia na siebie uwagi.
                    Blog Ojciec chyba napisał fajny tekst o tym, jak radzić sobie z takimi etapami u dzieci. Jego sposób (u nas zadziałało!), to gdy dziecko np. powtarza "kupa, kupa, kupa" - to powiedzieć: "Kupa... Hmm, dobra, też powiem: KUPA. Ale nie wolno nam mówić "pączek"! To strasznie brzydkie słowo, nie wolno Ci tego mówić!!!" - oczywiście w tonie zachęty do zabawy. Gwarantowane, że dziecko zacznie mówić zaraz "pączek". Można mu wtedy mówić żartobliwie "oj ty! nie wolno..!". A potem przejść dalej, czyli pwoiedzieć, że "ok, niech już ten pączek zostanie, ale absolutnie zakazane jest: krzesło" itd.
                    Powodzenia

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Brzydkie wyrazy

                      Ciekawa koncepcja, tylko czy skutecznie zniechęci dziecko do mówienia prawdziwych brzydkich słów? Na czas zabawy na pewno będzie to skuteczne, ale czy później to nie wróci?
                      Spis popularnych zabiegów na zmarszczki http://zabiegi-na-zmarszczki.info.pl/

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Brzydkie wyrazy

                        każde dziecko przechodzi przez ten etap najważniejsze żeby nie reagować zbyt ostro

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Brzydkie wyrazy

                          Próbowałam różnych metod. Zwracać uwagę, wysyłać do swojego pokoju, nie reagować. Chyba ostatnie sprawdza się najlepiej. Tylko co w sytuacji kiedy brzydkie wyrazy słyszymy będąc w gościach, w restauracji czy w kościele. Nadal nie reagować??? Ten wzrok innych rodziców zabija i wcale się nie dziwię. Nie wiem co bym sobie pomyślała na temat innego malucha, które przeklina a rodzice udają, że nie słyszą. Bo tak to wtedy wygląda....
                          Mam nadzieję, że ktoś doradzi co robić. Może macie jakieś artykuły czy książki odnośnie wychowania dzieci. Mogą być filmiki, cokolwiek co może się przydać. Przeglądając internet znalazłam jeden fajny Może ktoś będzie chciał sobie obejrzeć. WARTO
                          https://www.youtube.com/watch?v=M41Z254JQeo&t=95s

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Brzydkie wyrazy

                            Najlepiej nie zwracać zbytniej uwagi jak dziecko uczy się brzydkich wyrazów, wtedy szybko się znudzi.

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X