Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowy Klub Maluszka kraków/ grzegórzki

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  Nowy Klub Maluszka kraków/ grzegórzki

  przymierzamy się do otworzenia nowego Klubu maluszka w Krakowie w okolicach Grzegórzek( dla dzieci w wieku 4 miesiące - 3 lat). chciałabym się dowiedzieć czy byłby by zainteresowane mamy takim miejscem?

  #2
  witam a jakie atrakcje byłyby dla dzieci w wieku 15m??

  Skomentuj


   #3
   Witam!!!! Dziećmi zajmować się będą wykwalifikowani pedagodzy doświadczeni w pracy z najmłodszymi Maluszkami. Wszystkie zajęcia dostosowane będą do wieku Dzieciaczków, stopnia sprawności oraz ich możliwości. Do Każdego Dziecka podchodzimy indywidualnie.
   Pragniemy, aby nasze Dzieci przebywały w atmosferze bezpieczeństwa i pełnej akceptacji, w warunkach sprzyjających rozwijaniu nowych umiejętności niezbędnych do funkcjonowania samodzielnie oraz wśród innych ludzi. Chcemy je wspierać w ich indywidualnej ścieżce rozwoju, w realizowaniu ich zadań rozwojowych i zaspokajaniu potrzeb.
   W pracy z dzieckiem zajmujemy się wszystkimi sferami jego funkcjonowania, czyli poznawczą, ruchową, manualną, słuchową, wzrokową, a także mową. Opiekując się Państwa Maluszkiem opieramy się na założeniu, że:
   • każde dziecko jest odrębną indywidualnością,
   • każde dziecko posiada swoiste uzdolnienia i braki, możliwości i ograniczenia,
   • samodzielność, sprawność ruchowa, rozwój umysłowy, emocjonalny, dojrzałość społeczna są budowane nie tylko poprzez działania wychowawcy, ale również rodzica w domu, w czym staramy się mu pomóc,
   • wczesne rozpoznanie potrzeb i oczekiwań dziecka daje szanse na jego wszechstronny i optymalny rozwój.
   Stałe zajęcia:
   - ćwiczenia ogólnorozwojowe, ćwiczenia ruchowo-naśladowcze, zabawy ruchowe przy śpiewie; celem zajęć jest rozwinięcie słuchu, jak i poczucia rytmu poprzez kontakt z muzyką; - zajęcia plastyczne- celem zajęć jest rozwijanie umiejętności manualnych, jak również wzbogacenie wyobraźni oraz wrażliwości estetycznej dzieci. Używamy farb, ciastoliny i innych materiałów z atestami dla maluchów, wyłącznie od najlepszych producentów - zabawy dydaktyczne dostosowane do wieku - m.in. opowiadanie, oglądanie ilustracji, śpiewanie piosenek; cel: rozwój procesów poznawczych, mowy, pamięci, uwagi, myślenia, wyobraźni, spostrzeżeń, kształtowanie wrażliwości słuchowej;
   -zabawy manipulacyjno-konstrukcyjne - m.in. budowanie z kloców, nakładanie kółek na piramidę; cel: kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej Maluszków, kształtowanie wyobraźni, myślenia sprawności manualnej; -muzykoterapia - wykorzystywane w pracy z dziećmi, mają na celu rozładowanie zablokowanych emocji i napięć, osiągnięcie integracji w grupie, poprawy komunikacji, nauki odpoczynku i relaksacji uwrażliwienia na muzykę i przyrodę, poprawienie kondycji psychofizycznej, wzrostu pozytywnego nastawienia do życia
   - czytanie na głos ulubionych bajek w tym także terapeutycznych, które pomagają w obniżeniu poziomu lęku, stresu, dodają odwagi, pocieszają
   - ćwiczenia pamięci metodą grupową
   - zabawy wspomagające mowę dzieci, przygotowujące narządy artykulacyjne do
   wydawania różnych dźwięków
   -wyliczanki,rymowanki - naśladowanie odgłosów, śmiechów itp
   - zabawy ruchowe na świeższym powietrzu

   Skomentuj


    #4
    Chętnie bym skorzystała z takich zajęć z moim 9-cio miesiecznym maluchem. Dzisiaj nawet szukałam w internecie gdzie są prowadzone podobne zajęcia ale niestety w okolicy nie ma żadnych ośrodkow. Trzeba dojechać.
    Myślę, że wspólne zajęcia dla maluchów to super zabawa. Ponadto od małego oswajaja się z otoczeniem. No i mamy też mogą wymienić poglady.
    Czekam na informacje

    Skomentuj

           
    Working...
    X