Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak zorganizować urodziny?

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  Jak zorganizować urodziny?

  Będę niedługo organizowała urodziny dla dziecka w wieku przedszkolnym. Przyjdzie parę koleżanek i kolegów z przedszkola. Urodziny odbędą się w mieszkaniu. Może macie jakieś sposoby na zajęcie niesfornych maluchów przez około 2-3 godziny?

  Będę wdzieczna za jakieś pomysły.
 •    
     

  #2
  Hej ,
  Wiesz moje baby ma dopiero rok ale może pomogę

  Może gry , zabawy gdzie nagrodami będą np.cukierki bądź co innego (według gustu).
  Może jakiś konkurs , dla gości?To motywuje dzieci (tak myślę)

  2-3 godziny to nie dużo, połowa czasu zejdzie na tort i jedzenie go.

  A powiedz ile Twoje dziecko ma?Bo się gubię w tym ile się ma jak sie idzie do przedszkola

  Możesz zrobić także kolorowe dania aby przyciągały uwagę dzieci.Jak coś wymyślę to napisze
  Amelia 12.03.08

  Skomentuj


   #3
   W przedszkolu jest grupa 3 latków , 4 latków, 5 latków i zerówka (6 lat).

   Z tymi nagrodami to dobry pomysł. Ale jakie konkursy dzieciakom zaproponować?

   Z kolorowymi daniami to chyba nie będzie problemu, bo lubię przyrządzać i dekorować dania.

   Skomentuj


    #4
    Skrzynia skarbów
    Wcześniej trzeba przygotować paczuszki z maleńkimi prezentami dla dzieci. Wystarczą drobiazgi, byle ładnie zapakowane. Wnieś do pokoju skrzynię ze "skarbami", którą wcześniej przygotuj z kartonu. Każde dziecko losuje prezent, kiedy coś zaprezentuje: zaśpiewa piosenkę, powie wierszyk, zrobi straszną minę lub fikołka otrzymuje wybrany prezent.
    Pociąg
    W tej zabawie każde z dzieci na otrzymanej kartce papieru rysuje jeden wagonik pociągu, solenizant rysuje lokomotywę. Po zakończeniu rysowania połącz rysunki i przyklej na ścianie.
    W ten sam sposób dzieci mogą też stworzyć ogromną stonogę.
    Wyścig gazet
    W tej grze wszystkie dzieci stają w rzędzie naprzeciwko ściany i dostają po dwa kawałki gazety, na których mogą stanąć, jedna noga na każdym. Na hasło „Start!" zawodnicy zaczynają poruszać się w kierunku ściany. jeśli ktoś jakąś częścią ciała dotknie podłogi, musi zaczynać od początku.
    Kolorowe kąty
    Przed rozpoczęciem zabawy powieś w każdym kącie pokoju balony w innym kolorze, każdy kąt to inny kolor. W czasie zabawy gra muzyka a dzieci chodzą po pokoju w jej rytm. Gdy muzyka przestaje grać, wołasz np. „czerwony" i wszystkie dzieci musza pobiec do odpowiedniego miejsca.
    Zgadywanka – jaki to tytuł?
    Dzieci dzielimy na dwie drużyny. Każde z nich wymyśla kolejno znany tytuł filmu, bajki czy książki, który zdradza tylko jednemu zawodnikowi drużyny przeciwnej. Jego zadaniem będzie tak pokazać ów tytuł na migi, żeby odgadła go jego własna drużyna.
    Wykonaj polecenie balonika
    Przygotuj wcześniej małe baloniki (3 x więcej niż liczba uczestników zabawy), do każdego włóż małą karteczkę z nazwą przedmiotu, zwierzątka lub zawodu (dla mniejszych dzieci mogą być proste rysunki) i nadmuchaj je.
    Podczas zabawy każde dziecko kolejno losuje jeden balonik, rozdeptuje je z hukiem, czyta hasło i pokazuje je na migi. Pozostałe dzieci muszą odgadnąć hasło. Dziecko, które zrobi to pierwsze dostaje drobną nagrodę np. cukierek.
    Kogo brakuje?
    Wypraszamy ochotnika za drzwi, z pozostałych w pokoju jedno
    dziecko chowa sie za parawanem z koca, kanapą, zasłonką itp. Wołamy
    wyproszonego, który musi szybko zorientowac sie, kogo brakuje.
    Karmienie
    Dzieci dobierz w pary. Zabawa polega na tym, że jedno dziecko karmi drugie kisielem lub lodami ale oboje mają zasłonięte oczy. Najwięcej śmiechu jest po zdjęciu opasek z oczu.
    Pamiętaj aby zabezpieczyć ubrania dzieci.
    Farma dla zwierząt
    Każdemu dziecku przydzielamy rolę jakiegoś zwierzątka: krowy, konika, kurczaczka, kotka. Potem opowiadamy historyjkę o życiu na farmie. Kiedy padnie nazwa danego zwierzęcia, dziecko, które dostało jego rolę, naśladuje odgłosy wydawane przez to stworzenie. Im częściej pojawiają się znajome nazwy tym lepsza zabawa.

    Taniec z balonikami
    W czasie zabawy gra muzyka a dzieci dobrane parami tańczą trzymajac miedzy soba nadmuchany balonik. Mogą trzymać balon między głowami lub brzuszkami (młodsze dzieci). Wygrywa para która tańczy najdłużej. Aby utrudnić nieco zabawę możesz dobrać dość szybka muzykę.

    Mała koszykówka
    Przygotuj dość duży kosz (np. kosz na brudną bieliznę) i 5 kolorowych piłek. Podczas zabawy każde z dzieci stara się wszystkie piłki wrzucić do kosza.

    Smaki
    Na tacy przygotuj malutkie kawałeczki różnych produktów spożywczych (warzywa, owoce, ser, herbatniki, czekolada itp.) i przykryj wszystko ściereczką aby nie było nic widać. Dzieci kolejno podchodzą, zakrywają oczy i dostają jeden kęs do spróbowania. Uczaetnicy zbawy muszą zgadnąć co jedzą.

    Autoportrety
    Przygotuj duże arkusze papieru pakunkowego, na których obrysujesz mazakiem każdego uczestnika zabawy, dzieci mogą się też obrysowywać nawzajem. Zadaniem dzieci będzie dokończenie własnych konturów, przez domalowanie szczegółów.
    Wspólna bajka
    Jest to dobra zabawa kiedy dzieci są już zmęczone innymi konkursami. Siadamy w kręgu i zaczynamy opowieść, np. „pewnego dnia mała pszczółka...". Dziecko, które siedzi obok, snuje opowieść dalej. Kolejne dzieci kontynuują bajkę. Z takiej mieszaniny pomysłów wychodzą często niezwykle ciekawe historyjki.
    Układanie obrazków z prostych kształtów
    Z kolorowego papieru powycinaj różne proste kształty o różnej wielkości, np. kwadraty, koła, trójkąty. Zadaniem dzieci jest ułożenie z tych elementów obrazków np. domku. Dodatkowo możesz dać dzieciom jeszcze takie dodatki jak kawałki tkanin, watę na chmurki, sznurki, tasiemki. Potrzebny będzie jeszcze oczywiście klej i arkusze z kartonu na których dzieci będą tworzyć swoje kompozycje. Na zakończenie zabawy możesz urządzić piękna wystawę prac.
    Dorysowanka
    Do tej zabawy potrzebne będą kartki z bloku i flamastry. Pierwszy uczestnik zabawy rysuje głowę dowolnej postaci u góry kartki i zgina ją tak, aby kolejny uczestnik nie widział tego rysunku. Pod zagięciem kolejne dziecko rysuje dalszy fragment i też zgina kartkę. I tak po kolei, aż ostatni uczestnik skończy rysunek. W ten sposób powstają bardzo śmieszne postaci np. chłopiec ma tułów bociana, nogi żyrafy i do tego buty na obcasach.
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj


     #5
     ojej, ja nie mam na tą chwilę pomysłu, ale widząc co napisała izabell1203 to chyba nie wiele bym dodała. super pomysły. chyba kilka w przyszłości podbiorę

     Skomentuj


      #6
      Extra, dzięki!
      Na 100% zabawy będą wykorzytane.

      Skomentuj


       #7
       rakastan to napisz potem czy imprezka się udała i czy gromadka nie zdewastowała mieszkania hi hi

       Skomentuj

       •    
           

        #8
        Napisane przez justyna.sanko Pokaż wiadomość
        rakastan to napisz potem czy imprezka się udała i czy gromadka nie zdewastowała mieszkania hi hi
        Ok. Napiszę.
        Mam nadzieję, że dzieciaki będą zadowolone.

        Skomentuj


         #9
         Iza super konkursy zaproponowała i ja na pewno w przyszłości z nich skorzystam
         Julek: 10/3/2008

         Skomentuj


          #10
          Zorganizowałam 3 konkursy.
          1. Zgadywanie jakie to zwierzę. Karteczki były pozwijane i umieszczone w balonach.
          2. Rzucanie do kosza 3 piłeczkami.
          3. Rzucanie lotkami do tarczy. Kupiłam taką tarczę na strzałki na rzepy. Kosztowało mnie to 8,00 zł.

          Były nagrody w postaci słodyczy. Dzieciaki były zadowolone.

          Impreza zaczęła sie o 11.00. Na początku dałam tort. Potem było wspólne zdjęcie grupowe. Następnie zabawy grupowe i indywidualne. Około 13.30 były frytki i małe panierowane kawałki piersi z kurczaka. Rodzice byli zadowoleni, że dzieci już są po obiedzie.

          Skomentuj

          •    
              

           #11
           Rakastan cieszę się że mini imprezka się udała
           Amelia 12.03.08

           Skomentuj


            #12
            iza super propozycje na konkursy i zabawy,az musze wydrukowac i na pewno za jakis czas(moj synek tez ma roczek) skorzystam

            Skomentuj


             #13
             Napisane przez dotka238 Pokaż wiadomość
             iza super propozycje na konkursy i zabawy,az musze wydrukowac i na pewno za jakis czas(moj synek tez ma roczek) skorzystam
             Nie ma za co dziękować.W necie tego pełno
             Amelia 12.03.08

             Skomentuj


              #14
              Jak zorganizować imprezkę urodzinową?

              Witam!
              Chcę zorganizować imprezkę urodzinową swojej córci dla jej kilku koleżanek. Oczywiście domu, bo mieszkam w małej miejscowości gdzie nie ma McDonaldów i innych sal zabaw. Jak to zrobić żeby było fajnie i w miarę tanio. Mieszkam od roku w nowym miejscu gdzie nie ma placu zabaw. Poradźcie coś! Planuję to zrobić w najbliższą sobotę.

              Skomentuj


               #15
               Odp: Jak zorganizować imprezkę urodzinową?

               Tort z mnóstwem świeczek,kolorowe talerzyki i kubki(najlepsze będą jednorazowe),papierowe czapeczki na głowach,oryginalnie udekorowane potrawy,konkursy z nagrodami(np.przeciąganie liny,malowanie twarzy,taniec na gazetach, itp.) albo zorganizowanie przyjęcia tematycznego,np.urodziny wróżki,księżniczki czy rycerza-na razie tylko tyle przychodzi mi do głowy

               Skomentuj

                      
               Working...
               X