Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przedszkole

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Przedszkole

    Dziewczyny jakie macie doświadczenia w temacie przedszkolnym? Jakie są według Was gorsze strony chodzenia dziecka do przedszkola???
  •    
       

    #2


    Np to, ze moje dziecko wraca czasami pogryzione!! A w ubieglym roku pojawil sie komunikat, ze w przedszkolu jest wszawica - na szczescie dzieci byly w domu, bo akurat leczylismy szkarlatyne..tez przyniesiona z przedszkola))
    D

    Skomentuj


      #3
      No tak choroby, to jakby są już niestety wpisane w minusy przedszkola. Ale te pogryzienia to przegięcie. I często tak wraca? Może inne dzieci też jakiś maluch "podgryza" i warto byłoby z tym zrobić porządek?

      Skomentuj


        #4
        przedszkole

        Drogie Mamy!
        Jak wyglądały pierwsze dni waszych pociech w przedszkolu?
        Mój synek od 4 stycznia idzie do przedszkola i trochę się obawiam, chyba bardziej niż on sam
        Do tej pory Mati siedział ze mną w domu, odwiedziiśmy już przedszkole i nie chciał z niego wyjść, ale jednak mam obawy
        Może bjestem nadopiekuncza, bo to przecież normalna kolej rzeczy, pójście dziecka do przedszkola, ale mam wrażenie że będę sie czuła jak bez ręki

        Skomentuj


          #5
          powiem szczerze że ja też strasznie to przeżywałam
          i moja Julka jak była odwiedzać przedszkole też nie chciała wyjść
          jednak jak musiała zostać sama nie było juz tak ciekawie

          był okres płaczu, darcia sie w niebogłosy itp. ale na szczęście szybko minął

          moja rada pierwsze dni nie powinny być zbyt długie w przedszkolu 3-4 godziny żeby nie czuł zbyt długiej rozłąki

          moja Julka miała 2,5 roku jak zawitała do przedszkola i do spania używała jeszcze pieluch ale powiem że dzieki przedszkolu szybko je porzuciła do spania (dzieci się z niej śmiałay i to ją zmobilizowałao)

          ogólnie przedszkole dobrze wpływa na społeczny rozwój dziecka
          a płacze zdarzają sie i w zerówce ( moja właśnie teraz tam chodzi)
          ważne żeby nie przechwalić przedszkola bo dziecko może sie rozczarować
          i jak maluch płacze to należy jak najszybciej się z nim rozstać bo powracanie i uspokajanie jest jeszcze gorsze, bo maluch może nawoływać mame bardzo długo

          życzę powodzenia
          dla Małego i mamusi


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            #6
            majajuladzieki za rady
            faktycznie przez pierwsze dni odbiorę go wcześniej, jeszcze mam taką możliwość, dobrze że do pracy wracam ciut później, a miejsce w przedszkolu zwolniło się od stycznia.
            Chyba nie ma czego się bać, jakoś damy radę

            Skomentuj


              #7
              pewnie
              ważne żebyś Ty sie nie denerwowała bo mały to wyczuje
              a zobaczysz że po jakimś czasie będzie lubił przedszkole bo dzieci na ogół lubią inne dzieci i "zakochuja się" w przedszkolankach


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                mój Przemek też poszedł do przedszkola w wieku 2,5 lat.
                na szczęście od początku, od pierwszego dnia nie miałam żadnych problemów, nie płakał, chętnie zostawał.
                ale przez pierwsze kilka dni też odbierałam go wcześniej.
                jedyne co stanowiło problem to leżakowanie gdyż nie chciał spać ani leżeć.
                Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez pinklady Pokaż wiadomość
                  jedyne co stanowiło problem to leżakowanie gdyż nie chciał spać ani leżeć.
                  racja
                  jeszcze 3 latek jak sobie popłacze to zaśnie
                  ale taki zbliżający się do 4 to sie buntuje


                  JULA

                  MAJA

                  OLGA

                  Skomentuj


                    #10
                    Ja pamietam ze tego lezakowania nie znosilam jako dziecko.
                    Sama dziecka do przedszkola nie poslalam, ale kiedys mi pielegniarka opowiadala, ze jej synek po wizycie w przedszkolu tydzien choruje tak wiec tydzien chodzi tydzien chory. Wiem, ze to malo uspapakajace, ale takie reakcje tez sie zdarzaja. Natomiast syn kolegi gdy poszedl do przedszkola odnalazl sie w spoleczenstwie przestal byc taka maruda i placzkiem, a zaczal sie cieszyc (o czyms takim czesciej slyszalam )
                    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      hej Mamcie jestem pedagogiem i pracowałam w przedszkolu-teraz jestem na macierzyńskim i z wieloma przypadkami już się spotkałam.. niektóre dzieci naprawdę reagują histerią podczas rozstania z mamą, gdy są odprowadzane do przedszkola. Uważam, że trzeba dzieciaczki przygotować na ten moment, opowiedzieć co będzie robić w przedszkolu: malować farbami, bawić się z innymi dziećmi, lepić z plasteliny, rysować itd oraz zapewnić dziecko, że po nie niedługo przyjdziesz i razem wrócicie do domku

                      Skomentuj


                        #12
                        hej dziewczynki
                        mój Mati dziś był w pzedszkolu, więc pierwsze koty za płoty.
                        Denerwowałam sie chyba bardziej niż on, bo wogóle nie płakał i był grzeczny.
                        Oby tak dalej mu sie podobało

                        Skomentuj


                          #13
                          Ocen przedszkole.

                          Z prawdziwa przyjemnoscia informuje, ze ruszyl portal umozliwiajacy wszystkim
                          rodzicom dodawanie opinii na temat przedszkoli, do ktorych chodzi ich pociecha.
                          Portal ma adres www.ocenprzedszkole.pl/

                          Zapraszamy, szczegolnie, iz wiele z nas ma przed soba rekrutacje naszych pociech do przedszkoli.


                          Serdecznie dziekujemy za wszystkie opinie, nawet te negatywne.

                          Skomentuj


                            #14
                            Przedszkole

                            Witam chciałabym wiedzieć jak wasze dzieci przechodzą pójście do przedszkola?jaka jest ich reakcja. Ja swoją córeczkę chcem puścić od września bo w listopadzie kończy 3 latka. Pozdrawiam

                            Skomentuj


                              #15
                              witaj bryzka3,
                              zauważyłam, że jesteś nową mamusią na forum, witam Cię serdecznie.

                              załączam link gdzie możesz poczytać na ten temat na TYM FORUM,
                              w niebieskim pasku nad wątkami masz opcję szukaj: tam możesz łatwo znaleźć czego szukasz....

                              http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...ht=przedszkole
                              Julek 15.o2.2oo7r



                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X