Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bujanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Lullaby, w pełni się zgadzam, że nie tylko dziecko potrzebuje spac z rodzicami, ale matki też tego potrzebują.
    Ja uwielbiam przytulac mojego skarba, szczególnie w nocy kiedy śpi. Patrzę na niego i myślę, ze to właśnie jest szczęście. I nie przejmuję się oburzeniem teściowej, mamy i różnych ciotek. Wszystkim nam jest tak dobrze więc na razie tak zostanie. A łóżko mamy duże i wszyscy się wysypiamy.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Ja też uwielbiam się patrzeć ja moje maleństwo śpi i je wąchać.......
      ale z racji że psesypia całe noce właściwie od urodzenia śpi już prawie 10 miesięcy w swoim łóżeczku.


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #48
        Napisane przez pinklady Pokaż wiadomość
        MaWitka mój starszy spał w moim łóziu do 7 lat, młodszy ma rok i też śpi ze mna od 4 miesiąca zycia. Tez karmię piersią i tak mi lepiej, bo jak wstawałam po kilka razy do łóżeczka to nieprzytomna w dzień chodziłam a jestem sama prawie 12 godzin z dziecmi i nie ma mi kto pomóc. Mi to odpowiada, mężowi tez, więc dla mnie to żaden problem. Przyjdzie czas to pójdzie na swoje łóżko.
        U mnie było to samo i dla mnie nie był to problem ale wręcz przeciwnie ja bylam zadowolona i dzieci też. Teraz śpię z córunią i jest ok. Aco do bujania to moja córcia jak była malutka to też musialam ją bujać na kolanach ale bylo to przejściowe. Ostatnio wzielam córeczkę mojej siostry (ma 5 dni) i tak intuicyjnie zaczęłam ją bujać Tak same ręce mi chodzily


        Skomentuj


          #49
          majajula ja tez uwielbiam wachac mojego synka.szczegolnie glowke albo karczek,myslalam ze jakas zboczona z tym jestem.On w zasadzie juz sam zasnie ale lubie go klasc na naszym lozku i troche przy nim polezec i wtedy czuje ten zapach dzidzi...nocki przesypia ladnie w swoim lozeczku ale wczesniej spal z nami dosc czesto bo karmilam piersia

          Skomentuj


            #50
            dotka ja karmię jeszcze ale ona mi nigdy w nocy na cyca się nie budziła
            tylko jak źle na wadze przybierała to pediatra kazała budzić i karmić
            no i karmiłam jak cyce mi pękały od nadmiaru pokarmu
            dlatego nie spała z nami nigdy

            co innego starsza koszmarny okres


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              #51
              moj synek jakos latwo sie przyzwyczail do swojego lozeczka,gorzej bylo ze mna hi hi...

              Skomentuj


                #52
                ja ze starszą ciężkie boje przechodziłam
                6 lat ze mną spała
                a jak wciązy byłam to nie miała wyjścia bo przez sen w brzuch mnie kopała i musiała na dobre przenieść się do siebie

                a dzisiaj z racji, że się źle czuła i jakąą gorączkę załapała to już się sadziłą do mojego łóżka
                ale baję poczytałam i u siebie zasnęła


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  no to widze ze pewnie w pore sie opamietalam...
                  zawsze mi sie wydawalo ze duzemu dziecku wszystko wytlumaczysz ale to tylko (z tego co juz wielokrotnie slyszalam od znajomych)niepotrzebny stres dla dziecka i rodzicow.

                  Skomentuj


                    #54
                    My też śpimy razem z Amelką,na początku kupiłam jej mebelki do pokoju , postanowieniem,że będzie spała sama..Ale to było przed porodem,jak się urodziła oszalałam na jej punkcie,kocham gdy przytula się raz do mnie,raz do mężaJednak odkąd raczkuje ,w ciągu dnia śpi w łóżeczku, bo potrafiła obudzić się i omały włos nie spadła z łóżka.Wieczorem dopuki nie położymy się śpi też sama a póżnie po jedzonku idzie do nasA usypiam ją leżąc ona zasypia na moim brzuszku i ją kładę już uspaną do łóżeczka.
                    Mam nadzieję,że skoro potrafi spać też sama nie będzie z nią większego problemu,gdy przyjdzie czas na odzwczajanie od nas ,gorzej będzie z nami
                    AMELKA UR.27.03.2008

                    Skomentuj


                      #55
                      Ja kupiłam łóżeczko przed porodem jakiś miesiąc, ale jak narazie to przydaje się do rozwieszenia ręcznika po kąpieli Krzyś śpi ze mną, wtedy przesypia całe noce aż do rana. Kiedy spał sam budził się co chwila, kręcił i płakał, wiedziałam, że czuje się samotny i od tamtej pory jest ze mną. W rodzinie mówią mi: ZOBACZYSZ CO PÓŹNIEJ BĘDZIESZ MIAŁA, BĘDZIE ZA TOBĄ WSZĘDZIE CHODZIŁ, NIGDZIE BEZ CIEBIE NIE ZOSTANIE I TAKIE TAM. Znam kilka osób, które kładły spać dzieci "na siłę" do łóżeczka i nie bujały dzieci i teraz rodzice są gryzione, bite, przezywane. A co do bujania to Krzysia już mniej bujam, sam się odzwyczaja powoli
                      robię fajną biżuterię za nieduże pieniądze zapraszam
                      http://beztroskiswiat.otwarte24.pl

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Wydaje mi się, że akurat bicie i przezywanie nie zależy od ilości bujania czy
                        usypiania na siłę. Kiedyś była u Drzyzgi superniania i rodzice mieli właśnie
                        taki problem, że dziecko gryzło, biło, kopało i przezywało rodziców. Ale
                        przyczyną według niani było, to, że rodzice z bezsilności też nie raz
                        podnieśli rękę na dziecko czy zwyzywali je. Po prostu dziecko to bardzo
                        baczny obserwator, i jeśli widzi, że mama chce nim coś wymusić siłą to ono
                        też stosuje tą samą metodę. I tu się z nią zgodzę.
                        Jednak zgadzam, się także, że usypianie dziecka na siłę w łóżeczku i
                        zostawianie "żeby się wypłakał" to bez sensu. Dziecko nie czuje się wtedy
                        bezpiecznie. Czuje się samotne i opuszczone. Całe 9 miesięcy czuło ciepło
                        i bicie serca mamy. Więc po urodzeniu nadal tej bliskości potrzebuje.
                        Oczywiście są dzieci, które śpią same bez żadnego problemu.
                        Last edited by Nusiak; 29-03-2009, 19:11.


                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Bujanie

                          My od samego początku kładliśmy do spania dzieci w łóżeczku. Nie było spania z nami, może też dlatego, że mieliśmy monitor oddechu podłączony i on raczej nie działaby w naszym łóżku

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Bujanie

                            U nas dzieciaki też zasypiały w łóżeczku ale wszystko zmieniło się gdy zaczęły iść ząbki a przy tym marudzenie i temperatura i dzieciaki w tedy wyczuły że można zasypiać inaczej i skończyło sie dobre dla rodziców

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X