Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czemu tak krzyczy?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    czemu tak krzyczy?

    mam problem z moim 14-miesiecznym synkiem
    gdy mu cos nie pasuje lub mu nie pozwalam strasznie krzyczy i sie wygina
    to jest naj prostrze bo wiem ze to chimer
    ale bywa ze w nocy sie obudzi i jego placz jest taki sam i glupieje
    nie kiedy nie moge go uspokojic
    Dziecko jest chodzącym cudem jedynym , wyjątkowym, niezastąpionym.
  •    
       

    #2
    Twoj synio jest w takim wieku malego buntownika, ujawnia swoje rozki Probuje co moze robic w Twej obecnosci a co nie, wyprobowywuje Ciebie - najwazniejszy moment - jesli teraz temu nie zaradzisz bedziesz miala problemy pozniej.
    Jak mu cos nie pasuje to tak pokazuje swe niezadowolenie, probuje na Tobie cos wymusic - jedyna metoda - IGNOROWAC.Moj robil tak samo , rzucal sie na ziemie i plakal.Balam sie ze zrobi sobie krzywde wiec jesli widzialam ze sie wygina lapalam go i sama kladlam na ziemie po czym odchodzilam by sie uspokoil.

    Podobne zachowanie w nocy moze oznaczac ze np snilo mu sie cos zlego.
    Polecam w takim wypadku nei brac malego na rece tylko np.zaczac mu spiewac i glaskac po glowce.

    W ciagu dnia najlepiej wyprzedzac podobne zachowanie - jesli np zabierasz mu jakas rzecz z raczki to zainteresuj go w tym samym momencie inna rzecza ale mowiac przy okazji np "Oskarku daj mamusi dlugopis" - majac w pogotowiu np jego ulubiona zabawke.
    Lub jesli maly juz placze to zostaw go ( absolutnie nie uspokajaj ! ) a sama w zasiegu jego wzroku pobaw sie jego zabawkami mowiac "Ale mam fajne autko, super zabawa ".

    U nas poskutkowalo. Maly oddaje mi fajnie rzeczy i nie ma napadow zlosci, wie ze to do niczego nie prowadzi a ma 16 miesiecy.

    Powodzenia

    Skomentuj


      #3
      u nas dokladnie tak samo jak goplana piszecoreczka tez ma 16 miesiecy i juz wie co moze a co nie.
      shannon

      Skomentuj


        #4
        Kurcze tak czytam i czytam...... mój syn ma dopiero 10 miesięcy, ale
        on podobnie się zachowuje. Nie zawsze, jak ma zły humor.
        Zabieram mu coś, a on zaczyna płakać, kładzie się na podłogę na
        brzuchu, ręce prostuje i głowę + klatkę piersiową wygina do tyłu
        Szybko daje się zainteresować czymś innym, ale skoro do 14-16 miesięcy
        daleko to aż się boję co wtedy będzie.

        Skomentuj


          #5
          colleen moja coreczka tez zaczela bardzo wczesnie tak sie zachowywac.kladla mi sie na ziemie w parku bo chciala na raczki a nie do wozka .na poczatku troche mnie to krepowalo ale dotarlo do mnie ze to przeciez normalna rzecz i pewnie wszystkie dzieci tak robia.dac sie wykrzyczec i jak goplana pisze zajac sie czyms i mowic ale mam fajny dlugopis(przyklad)pomaga.jak widac nie tylko u nas.
          mysle ze najwazniejsze to nie ulegac.dzieci sa madre i szybko sie ucza.
          shannon

          Skomentuj


            #6
            tak mi sie jeszcze przypomniala historia.tydzien temu chodzilam sobie po wyprzedazach i w sklepie z butami widzialam scenke jak dziewczyna(na oko 12-14 lat)szarpala swoja matke i darla sie-kup mi te buty przeciez wiesz jak mi zalezy!itp.matka czula sie zazenowana i szeptala -cicho cicho.coreczka darla sie no i mamusia kupila te buty.porazka.
            dziewczyny nie dopuscmy do tego by kiedys nasze dzieci tak sie zachowywaly!
            shannon

            Skomentuj

                   
            Working...
            X