Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czytanie bajek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czytanie bajek

    Od kiedy mozna zaczac czytac maluchowi do snu?
  •    
       

    #2
    Tak od ok 14 tyg ciąży

    Próbowałam wrócić pamięcią do momentu kiedy zaczęłam, ale nie mogę sobie przypomnieć mam wrażenie, że robię to od zawsze. Jakoś za automatu przeszłam od kołysanek do wierszyków z pamięci i czytania.

    Skomentuj


      #3
      Moj ma dopiero 8 miesiecy wiec chyba nie bardzo rozumie co mu sie czyta.Zabiera mi ksiazeczke i gryzie ja.Zle sie chyba wyrazilam,interesuje mnie od kiedy dziecko zaczyna mniej wiecej rozumiec czytana bajeczke.

      Skomentuj


        #4
        wiesz czym szybciej słucha tym wiekszy ma zasób słów ale z rozumieniem to dlugo bo skąd ma wiedziec czym jest np ksieżniczka jak jej nie skojaży z dziewczynką w długiej sukni i koronie z obrazka?chyba ze te ksiazeczki z obrazkami i podpisami co to za rzecz i jaki dzwiek wydaje, to szybciej wszystko zakuma.

        ja siadam tak ze Gabrys siedzi mi na kolanach i czytam mu, albo lezymy obok, czesto odechciewa mu sie ogladania tylko tej ksiazeczki to dostaje inna a ja koncze czytac ta. wazne zeby sie osluchal ze slownictwem i obyl z ksiazka to moze w przyszlosci bedzie chetniej czytal(moze)

        Skomentuj


          #5
          dotka238 myślę, że mozesz spokojnie już czytać. Mój syncio mimo, że
          ma 10 msc też nie bardzo interesuje się tym co czytam, stąd czynność ta
          trwa ok 3 min dziennie, czasami krócej. Przez chwilę widze jego zaciekawienie
          książeczką, jak zaczyna się kręcić, wiercić, nie słucha mnie - kończę czytanie.

          A kiedy zaczyna rozumieć ?? Ojj myślę, że ok 2 lat (tak mi się wydaje), ale
          na pewno z wiekiem co raz dłużej będzie go interesowała czytana bajeczka.

          Skomentuj


            #6
            Moj na widok ksiazki az piszczy ... zaraz leci by powertowac kartki
            Czytanie mu jest obecnie niemozliwoscia. Maly ma faze na papier - nawet reklame z Reala czy Tesco oglada pol godziny

            Skomentuj


              #7
              myje sobie dzisiaj naczynia, a mlody zwykle wtedy na dywanie siedzi i sie bawi majac mnie na oku, a dzisiaj nagle cisza i go nie widze, zagladam do pokoju, a Gabrys kartkuje nasz prezent,ksiazke o zamkach swiata, nawet jednej kartki nie zgiął ,a sciagnął ją sobie zpułki,

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Moja córa sama przegląda książeczki i sobie opowiada (po swojemu) co tam widzi...a ja wtedy uwielbiam na nią patrzeć..

                Skomentuj


                  #9
                  Goplana moja też ma taką fazę...a najbardziej sie cieszy jak widzi jakiegos bobasa na ulotce

                  Skomentuj


                    #10
                    Możesz spokojnie zacząć czytać. ja robię to bardzo często tyle że nie na dobranoc bo puszczam Mai kołysanki ale w ciągu dnia dla zabawy. Kładziemy się razem na dywanie i przeglądamy książeczki. Czasem bawi się ładnie a czasem wyrywa i gryzie. Dlatego wtedy daję jej taką gumową(super sprawa)
                    Majeczka też uwielbia wszelkie ulotki, gazetki a jak zobaczy dzidzie to aż piszczy z radości tak jak Froch Twoja dzidzia
                    Majeczka 27 kwiecień 2008r.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Noo z tymi dziećmi na okładkach czy ulotkach to jest niezła sprawa....
                      mój to od razu kładzie się i obcałowuje, przytula się do "okładkowego kolegi"
                      To samo robi jak widzi siebie w lustrze.
                      Szkoda mi go..... bo widzę jak mu brakuje towarzystwa innych dzieci.
                      Byle do wiosny

                      Skomentuj


                        #12
                        Kurde moj robi to samo. Ostatnio w przychodni az piszczal na widok dziewczynki i o drazu bral si edo calowania ( ach Ci chlopcy )
                        Lustro myje raz dziennie ( mam szafe z lustrzanymi drzwiami ) bo inaczej musialabym postawic przy nim krzeslo i scierac co 5 minut
                        A ulubiona reklama to z Bobovity
                        Juz wizde na wiosne jak idziemy do piasku

                        Skomentuj


                          #13
                          Kurcze a juz myslalam ze mam malego narcyza,maly uwielbia siedziec przed lustrem.

                          Skomentuj


                            #14
                            Moim zdaniem nigdy nie jest za późno i nigdy nie jest za wcześnie na to żeby zacząć czytać dziecku. To olbrzymia frajda dla dziecka i dla dorosłego. Czytajmy więc.
                            P.S. Malwina uwielbia reklamę BoboVity.

                            Skomentuj


                              #15
                              mi tez az szkoda Gabrysia jak do dzieci ciągnie na szczescie czasem sie spotka z łatanymi kuzynami i kuzynkami. uwielbia ogladac dzieci i filmy ze sobą a ja dałąm mu swojego lalke bobasa bo moze bezkarnie wkladac palce w oczy i usta, a jak ja tuli!!

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X