Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czytanie bajek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Czytanie bajek

    Polecam czytanie bajek przed snem. najpiękniejsze bajki znajdziecie na bajeczkinadobranoc.pl

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Czytanie bajek

      Dzieciomwato czytać nawet wóczas jak są jeszcze w brzuszku mamy.Ja swoim dzieciom wiele czytam,kiedy mam tylko na to czas i widzę że dużo nowych słów przez to poznają.Gorąco zachęcam do czytania dzieciom!




      Skomentuj


        #18
        Odp: Czytanie bajek

        Jestem mamą ośmioletniej Julki. To kochane dziecko – bardzo wesołe i ciekawe świata. Absolutnie na nic nie mogłam narzekać. Poza jedną sprawą. W żaden, ale to w żaden sposób nie umiałam zachęcić Julki do czytania książek. Myślałam, że kiedy moja córeczka pójdzie do szkoły, sytuacja się zmieni. Niestety, moje dziecko jest bardzo uparte!
        Żyjemy teraz w zupełnie innej kulturze, w nowoczesnych czasach. Komputery zastępują książki i dzieci już coraz rzadziej zaglądają do papierowych lektur. Nie powinniśmy pozwolić na to z prostego powodu – czytając, dziecko się rozwija. Pobudza swoją wyobraźnię, uczy się pięknie wypowiadać, łatwiej mu się komunikować z ludźmi. Moi rodzice przekazali mi te wartości i ja chciałam zrobić to samo w przypadku Julki. Ale ona skutecznie mi w tym przeszkadzała!
        Moja siostra podsunęła mi w końcu pewien pomysł. Czemu by nie spróbować przekonać Julki do czytania za pomocą książki spersonalizowanej? Nie wiedziałam, co to jest, ale szybko uzupełniłam braki w wiedzy. Zajrzałam na stronę ksiazkoweprezenty.com i dowiedziałam się, że to książka, którą wydawcy dostosowują specjalnie na życzenie klienta. Dzięki temu moja Julka stała się główną bohaterką bajek i wreszcie spodobało jej się czytanie! Do tego stopnia, że zanim nie skończyła czytać „Przygód Julki”, chodziła i zastanawiała się tylko, co wydarzy się w następnym opowiadaniu. Ani się obejrzałyśmy, a wszystkie siedemnaście historii znała na pamięć. Co najważniejsze, chce więcej!
        Książeczka jest dość gruba. Poza 17 bajkami, dołączone zostały do niej kolorowanki (to dla mojej Julki prawdziwy raj). Została napisana dużymi, wyraźnymi literami i pięknie ilustrowana. Wiem, że w przygotowaniu jest też książka dla dzieci starszych, dlatego czekam z niecierpliwością czekam aż zostanie opublikowana!

        Skomentuj


          #19
          Odp: Czytanie bajek

          Od kiedy ma się ochotę.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Czytanie bajek

            Im wcześniej oswoimy maluszka z książką, tym lepiej. Choćby dlatego, że przyzwyczajony do niej, jej formy, nie będzie później wyrywał kartek, gryzł, ślinił czy cokolwiek brutalnego mu przyjdzie do głowy Nie będę rozpisywać się o słownictwie, jego poznawaniu i rozbudowywaniu. Ale fakt faktem, że oswojone z tekstem dziecko, szybciej samo zacznie składać literki, czyli po prostu czytać. No i ta bliskość z maluszkiem, spokojne chwile z Mamą czy Tatą, z ich błogim głosem-bezcenne dla obu stron

            I właśnie ze względu na wspomnianą we wcześniejszych postach digitalizację świata pomóżmy naszym dzieciom rozkochać się w literaturze

            Skomentuj


              #21
              Odp: Czytanie bajek

              Czytam mojej córeczce książeczki od 3 miesiąca. Mała bardzo lubi bajki a miała nawet taki czas że gdy płakała to wychodziliśmy z nią do pokoju i zaczynaliśmy oglądać książeczki i ona się uspakajała. Dzięki czytaniu bajek mała nie oglądała do 2,5 roku telewizji, a teraz czasem i tylko przez chwilę

              Skomentuj


                #22
                Odp: Czytanie bajek

                Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                Czytam mojej córeczce książeczki od 3 miesiąca. Mała bardzo lubi bajki a miała nawet taki czas że gdy płakała to wychodziliśmy z nią do pokoju i zaczynaliśmy oglądać książeczki i ona się uspakajała. Dzięki czytaniu bajek mała nie oglądała do 2,5 roku telewizji, a teraz czasem i tylko przez chwilę
                Brawo że na tak długo uchroniłaś córeczkę od tv ,u nas niestety mąż to bez tv to nie wytrzymałby a i przy tym dzieci zerkają :/

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Czytanie bajek

                  A moja dopiero teraz jak ma 22 miesiące pozwala sobie czytać książki, wcześniej zabierała książkę i o wszystko pytała co to jest. teraz nawet po 3 bajki do snu jej czytam. Ale powiem Wam że te bajki to straszne są, musze jej jakieś pokupować w stylu Świnki Peppy, bo np. Kot w butach zaczyna się: 'Dawno temu w pewnej wiosce umarł młynarz' no jak dla mnie to trochę nieodpowiedznie jak dla małego dziecka.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Czytanie bajek

                    My czytamy synowi odkąd był bardzo malutki. Teraz ma 7 lat od 3 roku życia zna literki od 5r.ż czyta płynnie ze zrozumieniem. Ma przebogaty zasób słów i świetną pamięć słuchową. Polecam czytanie bo warto
                    http://www.misiowka.com

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Czytanie bajek

                      Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
                      A moja dopiero teraz jak ma 22 miesiące pozwala sobie czytać książki, wcześniej zabierała książkę i o wszystko pytała co to jest. teraz nawet po 3 bajki do snu jej czytam. Ale powiem Wam że te bajki to straszne są, musze jej jakieś pokupować w stylu Świnki Peppy, bo np. Kot w butach zaczyna się: 'Dawno temu w pewnej wiosce umarł młynarz' no jak dla mnie to trochę nieodpowiedznie jak dla małego dziecka.
                      Jak czytałam im rzepkę to dzieci nie mogły przeboleć czemu pisze babka nie babcia I musiała zostać babcia W wierszach Brzechy też było o żuczku że za uszycie płaszczyka musiał zapłacić kieliszek wódki !!!
                      A znacie może książeczki Pana PIerdziołki tam to dopiero teksty są

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Czytanie bajek

                        Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                        Jak czytałam im rzepkę to dzieci nie mogły przeboleć czemu pisze babka nie babcia I musiała zostać babcia W wierszach Brzechy też było o żuczku że za uszycie płaszczyka musiał zapłacić kieliszek wódki !!!
                        A znacie może książeczki Pana PIerdziołki tam to dopiero teksty są
                        takiej nie znam, nie slyszalam nigdy, ale po tytule widze ze moze byc ciekawa u nas to na razie te podstawowe przerabiamy.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Czytanie bajek

                          Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
                          takiej nie znam, nie slyszalam nigdy, ale po tytule widze ze moze byc ciekawa u nas to na razie te podstawowe przerabiamy.
                          " Napił się dziadek ciepłego winka
                          I gonił babcie wkoło kominka
                          Babusia rada rączkami klaszcze
                          Gońże mnie dziadku ,gońże mnie jeszcze "

                          "Jacek placek na oleju
                          Mama krzyczy TY złodzieju
                          Jacek placek na śmietanie
                          Mama woła ty bałwanie " :/

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Czytanie bajek

                            Laraslyszaam o tych ksiazkach ale e dla starszaka sa w moim odczuciu, moja panna za mała i podobnie jak u jjmkau nas tez podstawy przerabiamy naraze

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Czytanie bajek

                              Chyba też musze za jakimiś wierszami się dla Majki rozejrzeć bo to tak się lekko czyta, myślę też że pewnie bardziej przykuwa uwagę dziecka taka rymowanka.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Czytanie bajek

                                otsifem - tak raczej dla starszaka Myślę że mojego syna to by rozbawiło ale te teksty są takie że wolę nie czytać mu takich rzeczy

                                jjmka - rymowanki dzieci zawsze lubiły i takie się własnie fajnie czyta

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X